skingbranding-banner

Rybáři protestují proti zasypávání oblíbené štěrkovny! Firma tam chce navézt 1 800 000 tun odpadu


O navážení až 1 800 000 odpadu do populárního rybářského revíru Sandberk rybářský magazín InRybar.cz psal už v minulosti. Teď si celého případu všimla i Česká televize. V její reportáži se objevila vyjádření všech zúčastěných stran, včetně rybářů. Předseda kolínské organizace Jiří Krouza jasně řekl, že rybáři se proti záměru firmy Kamenolomy odvolají. S průběhem úpravy štěrkovny nesouhlasí například ani město Kolín, pro které to bude znamenat výrazné zvýšení kamionové dopravy…

„Došlo by k oddělení hlubší části, která slouží rybám jednak jako zimoviště a ryby tam mají úkryt před rybožravým kormoránem, kterých jsme tu před chvílí viděli 200 až 500 kusů. Podáme odvolání!“ řekl České televizi Jiří Krouza, který je předsedou kolínských rybářů.

„Je to prostě nazvané rekultivace, ale jedná se o uložení odpadů podle zákona pod vodní hladinu za účelem enormního zisku,“ vysvětluje Luboš Cenker, který je autorem petice, jež už má přes 1500 internetových podpisů.

S tím ale nesouhlasí společnost Kamenolomy, která bude břehy Sandberku upravovat. „Naprostou většinu, více něž 98 %, bude tvořit zemina, kamení a vytěžená hlušina. Pouze na zpevnění provozních cest bude použit recyklát – například frakčně upravené cihly nebo beron,“ vysvětlila České televizi Edita Novotná, tisková mluvčí firmy Strabag, pod kterou společnost Kamenolomy spadá.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stojan na pruty za pár stovek! Super kvalita za pár korun!

„Nejsme spokojeni s tím vyřešením dopravy. Je tam počítáno se zátěží až 100 kamionů denně, 200 dní v roce, což je pro nás prostě extrémní,“ nechal se slyšet starosta Kolína Michael Kašpar. Zavážení břehů Sandberka bude trvat 4 až 5 let, další 3 roky pak potrvá biologická rekultivace.

VIDEO: Podívejte se na reportáž o Sandberku od České televize… 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 6522x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 6733x | 23.02.2021 | 5 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 7209x | 22.02.2021 | 17 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

  • Dobry takže se vyjadřuji k zavazeni rybnikuSandberk asi se zase nekdo pomatl nebo nekomu v hlave preplo vždyť je to jasna blamaz na to aby se zase nekdo asi za povoleni nabalil ten kdo toto zacházení navrhl tak si neuvedomuje jak je malo vodni plochy ve vsech krajich vzdyt to bude mit dopad na ryby v rybnice protoze aniz by to nekdo uhlidal tak vzdycky v tom zava zeni je neco co tam nepatri proc se nenajde lokalita kde je ta zemina ci drt vice uzitecna kdyz zpevnit brehy rybnika tak pouzit kamen a zpevnovaci material za me si myslim ze je to zbytecne at si ten bordel v uvozovkach navezou do zmole a vyrovnaji teren za me ja jsem proti a podepisuji se proti zavazeni jsem take rybář a vimze te vody ubyva kde jsou ryby takze drzim palec mestu Kolin aby to vyslo a zavazeni dedoslo s pozdravem Vaclav.

  • Tady nemá nekto hlavě vůbec nic, fraška a nabalit se. Co já vím a jak jsem informován ještě nedávno v parlamentu podpořili návrh, výstavbu a podporu rybnikařu a mokradin v zaujme udržet vodu a tady doslova likvidace vodní plochy. Keci. Každopádně jsem proti i když nejsem z Kolína, ať je to kdekolvek v České republice. Proberte se magorove. Petrův zdar přátelé, držím palce.

  • Fajn. Tak nám chybí čistá voda v kraji a tady kamenolomy chtějí zlikvidovat nejen rybářský revír ale i kus krajiny za účelem zisku firmy. Jak by se zástupcům firmy líbilo, kdyby si někdo usmyslel sypat odpady na pozemky kolem jejich bydliště. Asi moc ne, měli by vzít rozum do hrsti a přemýšlet hlavou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.