Domů Novinky Rybáři si připlatí. ČRS chce od roku 2018 zvednout cenu členských příspěvků

Rybáři si připlatí. ČRS chce od roku 2018 zvednout cenu členských příspěvků

- Reklama -

V dokumentech ČRS se objevila pro rybáře velice důležitá informace. Vedení ČRS totiž plánuje od roku 2018 zvýšit výši členských příspěvků. Zvýšení ceny členského příspěvku se týká pouze dospělých členů ČRS. Vedení Českého rybářského svazu materiál se zdůvodněním návrhu na zvýšení členského příspěvku schválilo už v říjnu. Rybáři si za členský příspěvek od roku 2018 připlatí o 100 korun více.   

„Hlavním důvodem zvýšení členského poplatku u dospělých členů ČRS je nepokrytí režijních nákladů organizačních jednotek ČRS z příjmů za členské známky a jejich částečná úhrada z finančního okruhu hospodaření na rybářských revírech,“ píše se v říjnovém dokumentu ze zasedání Republikové rady ČRS.

V listopadové zprávě ze zasedání Republikové rady ČRS se potom píše: „Zástupci Jihočeského územního svazu podali návrh na jiné, než v květnu tohoto roku Radou schválené rozdělení zvýšeného členského příspěvku (navrhli zvýšit podíl Rady z členských příspěvků a o takto získanou částku snížit režijní náklady celosvazového rybolovu). Rada však odmítla revokovat své dřívější usnesení a jihočeský návrh nepřijala.“

V současnosti dospělí členové ČRS platí členské příspěvky 400 korun. Od roku 2018 si ale o 100 korun připlatí, takže celkové se cena členského příspěvku vyšplhá na 500 korun. Připomínáme, že plánované zvýšení členského příspěvku se netýká dětí do 15 let, a ani mládeže od 16 do 18 let. Se zvýšením členského příspěvku se počítá pouze u dospělých!

 

PŘEHLEDNĚ: Ceny členských příspěvků členů ČRS

 • Dospělí: 400 korun
 • Mládež od 16 do 18 let: 200 korun
 • Děti do 15 let: 100 korun

 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

18 KOMENTÁŘE

 1. Je to v pořádku, ale změní se přístup ČRS k nám rybářům k lepšímu? Budou nám více naslouchat a budou rychleji konat?

  • doba lovu je pěkná věc ale v první řadě je třeba vyřešit . jeden kapr za den ! co to je ! 10 kaprů za rok a dost .míra by měla mít dolní i horní hranici a to všude 50-70 cm CHceš víc ? Zaplat si další lístek ! rybaření je koníček ne výdělečná činnost . až se tak bude chovat každý rybář pak můžeme mluvit o dobách lovu

   • Nechápu, proč skoro každý řeší kdo si kolik odnese kaprů od vody prostě všude jen kapr kapr kapr jako by jiná ryba neexistovala, nevím jak je to na revírech ve vašem okolí, ale tam odkud jsem já je kaprů požehnaně a neustále se sadí noví, někde se jiná ryba slušné velikosti chytit ani skoro nedá, protože na lovné místo jako první dorazí kapři 40cm jako přes kopírák a je vymalováno, a to že si někdo pravidelně každý rok odnese plný počet těchto kapříků a ještě je prodá známým mě vůbec netrápí, je třeba si uvědomit že ve vodě neplavou jen kapři ale spousty jiných druhů které pomalu mizí z našich vod a zaměřit se na jejich zachování v našich vodách. Vím že kapr se stal pro většinu českých rybářů jak měřítkem úspěchu, tak nejoblíbenější rybou a taky důvodem pro „ekologicky dokonale vavážený“ rybářský řád ale je třeba otevřít oči a přestat myslet na kapra jako jediného živočicha pod českou hladinou. Snad jsem nikoho neurazil a Petrův zdar!

 2. plně souhlasím,ale něco za něco ne jenom jednostranně. Pracujících rybářu je opravdu hodně a rozděleni doby lovu dlouhodobě svědčí víc lidem v duchodu a těm co makat nechtějí nebo nemůžou. Co třeba zaměřit pozornost na doby lovu od září do prosince?

 3. je to v pořádku. jsou to peníze pro organizaci ve které jsem členem a né pro stát jako povolenky. to už je síla za veškerá ta omezení a zákazy.

 4. Zdražuje se všude tak se tomu neivím proč né ale také doby lovu by se měly změnit chodím do práce jako plno dalších a když přijdu tak na hodinu a pul si sednout k vodě je trochu málo a další věc když už máme platit tak at se také ryby vysazují tam kde mají né že se tam vubec nedostanou a jdou na malou vodu nebo v horším případě do soukromého revíru a toto se děje pořád a neustále.

  • Tak nechoď do práce,jako spousty jiných.já sedím u vody nonstop,peníze za mě vydělávaj jiný a tak můžu v klídku sedě a masařit.

 5. Tahle republika už se snad více zkurvit nedá! Za co vy kreténi chcete přidat?! Vody bez ryb a vy se ještě opovážíte ozvat?! Když chce člověk něco změnit ( ochrana ryb .. spodní a horní míra, denní doby lovu …) tak se na něj vyserete!! Víte co?! Jděte do prdele hovada! A to nemluvím o tom kolik peněz se ,,ztratí,,!!!

 6. Dost rybářů si myslí,že všechny peníze za členskou známku jsou pro svojí domovskou organizaci. Není to pravda. Nevím jistě,ale z částky 400 kč jde 220 organizaci a zbytek se odevzdává na svaz

 7. Až nebude svaz plnej starých komoušu tak si myslím že v tu ránu se změní doba lovu…. Klidně i nějakou tu tisícovku navíc bych si priplatil za možnost chytat non stop a lov na tři udice

 8. Jen pro ty,co si myslí,že celá částka připadne domovské organizaci. Není to pravda. Z ceny 500 kč připadne MO 250kč tj cca o 30kč víc než doposud.

 9. Už je mi z toho na blití,kam až chcete takto dojít?Nechce ta banda na vedení svazu už konečně vypadnout?Nemám k tomu slov!!!!!

 10. Jen pro info. Jen polovina penez jde z 500kc organizaci. Zbytek si rozdeli Rada CRS a Uzemni svaz. Uz si nepamatuju v jakem presne pomeru.

 11. Jen plaťte hovádka,snad vás ubude u řek a bude klid.beztak na březích jenom děláte bordel ,ohně ,chlastanice,a normální chatař nemá klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -