DomůNovinkyRybáři varují: Utržené vlasce mohou drasticky zabíjet! Do silonu se můžou zamotat...

Rybáři varují: Utržené vlasce mohou drasticky zabíjet! Do silonu se můžou zamotat zvířata

- Reklama -

Rybáři z Jihočeského územního svazu nedávno zveřejnili fotografii utopeného ptáka, který se zamotal do utrženého vlasce. Tento obrázek je skutečně vše vypovídající! Člověk si při pohledu na něj uvědomí, že rybáři skutečně používají pevné materiály, se kterými si zvířata prostě neporadí. Proto je důležité si uvědomit, že utržené vlasce nebo šňůry rozhodně nepatří do přírody! Proto pokud třeba měníte navazovací materiál na navijáku, pak prosím dávejte pozor, abyste jej nenechali u vody. Může způsobit opravdu neuvěřitelnou „paseku“!

„Smutný pohled se naskytl hospodáři MO Vodňany při kontrole revíru Blanice Vodňanská 3, když nalezl utopeného kvakoše nočního, který se zamotal do utržených vlasců. Žádáme proto všechny, aby nenechávali zbytky vlasců, šňůr a jiného odpadu volně v přírodě,“ napsali jihočeští rybáři.

Když člověk vidí onu fotografii, pak si představí to, v jakém stresu musel onen vodní pták být. Bezstarostně se pohyboval v přírodě, když v tom najednou se zamotal do zbytku navazovacího materiálu. A rázem byl bohužel bez šance, protože s takovou překážkou si zvíře prostě neporadí. Až nakonec vše dospělo do té fáze, že tento vodní pták zahynul. Zbytečně!

Rybáři při chování v přírodě by určitě měli jít příkladem. Přece jen, naše řady jsou plné lidí, kteří přírodu milují. Ale samozřejmě, někoho by prostě nenapadlo, že třeba jen několik metrů navazovacího materiálu může způsobit velké potíže. Vlasec nebo šňůra může zabít nejen vodní ptáky, ale třeba také drobné savce, kteří se pohybují na březích okolo revírů. Proto na tohle prosím myslete a jakýkoliv navazovací materiál si s sebou odnášejte z přírody domů. Myslete na zvířata, která u vody žijí…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost 160 kilo!

Kvakoš noční: Uhynulý pták na obrázku je kvakoš noční. Jedná se o středně velkou volavku. Na území České republiky hnízdí jen okolo 300 až 370 párů. Kvakoš noční dorůstá do délky 58 až 65 centimetrů a váží okolo 340 až 800 gramů. Rozpětí jeho křídel může být až 100 centimetrů. Kvakošovi se přezdívá „noční havran“, a to proto, že vydává výrazný chraptivý hlas.

Redakce InRybar.cz

Foto: Jihočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -