DomůNovinkyRybáři zuří: Bývalý rybářský vysoký funkcionář dostal „tučné“ odstupné! Udělal někdo chybu?

Rybáři zuří: Bývalý rybářský vysoký funkcionář dostal „tučné“ odstupné! Udělal někdo chybu?

- Reklama -

Rybář Peter Božík, který se dlouhodobě zajímá a zasazuje o změny ve Slovenském rybářském svazu, začal vydávat informativní seriál Ze zákulisí rybářství. Právě v tomto seriálu Peter Božík rybářům předkládá zajímavé informace, které se týkají chodu Slovenského rybářského svazu. Prvním velkým tématem bylo takzvané odstupné pro bývalého tajemníka této rybářského organizace, které se pohybovalo ve výši 10 000 eur.  

„V prosinci roku 2019 se řešila velká kauza, která nastala ve Slovenském rybářském svazu, kterým doslova otřásla – šlo o to, že členi Slovenského rybářského svazu přišli o majetek v hodnotě 3 500 000 eur, za který jsme museli dokonce zaplatit i daň z příjmu, a to i přesto, že jsme jako rybáři neobdrželi žádné finance. Ale k tomuto už se nebudu vracet,“ začal povídání ve videu Peter Božík ze Slovenského rybářského klubu.

VÍCE O KAUZE: Nevýhodný prodej rybníků za 85 miliónů korun! Případ řeší kriminálka

„Na základě této kauzy bylo na zasedání Rady Slovenského rybářského svazu přijaté usnesení, které předkládalo znění okamžité výpovědi bývalému tajemníkovi Javorovi. Tato výpověď byla panu Javorovi dána, následně měla být doručena v daných zákonných lhůtách – jenže to se nestalo. A bývalý tajemník Javor se obrátil na orgány, které hájily jeho práva, protože se cítili poškozený,“ popisuje Peter Božík.

CENOVÁ VÁLKA: Na český trh vtrhly super levné pelety na kapry! Patří k nejlevnějším!

Co se dělo potom? „Faktem je, že dneska jsme v takové situaci, že bývalý tajemník Javor už není zaměstnancem Slovenského rybářského svazu, dostal výpověď. Následně ale bylo mimosoudně s ním dohodnuto, že obdrží takzvané odstupné 10 000 eur,“ prozrazuje Peter Božík.

VIDEO: Odstupné ve výši 10 000 eur pro bývalého vysokého rybářského funkcionáře

Ve videu zazněla i ta informace, že výše odstupného mohla být i vyšší. S tím se ale rybář Peter Božík nehodlal smířit, protože podle něj by ideální částka byla 0 eur. Následně se začal také ptát na to, jaká opatření Slovenský rybářský svaz přijmul, aby k podobným situacím v budoucnu už nedocházelo. A na to se rybář Peter Božík zeptal předsedy Kontrolní komise Slovenského rybářského svazu Pavola Trokana.

„Ano, 10 000 eur je dost peněz, mohla to být daleko větší suma, pokud by došlo na soud. Co se týče zodpovědnosti Sekretariátu Slovenského rybářského svazu, jednoznačně ze Stanov vyplývá, že tajemník zodpovídá za sekretariát,“ odpověděl Pavol Tokan.

 

Slovenský rybářský klub

Na začátku byla skupinka rybářů, dnes občanské sdružení, které sdružuje nejen rybáře a rybářky, ale všechny se společným zájmem o moderní rybářství. A co to vlastně je? Moderní rybářství je podle nás hlavně o udržitelnosti! Tedy využívání přirozeného ekosystému tak, že dlouhodobě zůstanou zachované jeho podstatné vlastnosti i ve prospěch budoucích generací.

Ale! Moderní rybářství vyžaduje i moderního rybáře! Rybáře, který není lhostejný, má úctu k rybám a přírodě…

VÍCE INFO: Co dělá Slovenský rybářský klub? Mrkněte na jejich web!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -