Domů Novinky Rybáři zuří: Jezdí jako blázni! Rychlé čluny na oblíbené přehradě jsou životu...

Rybáři zuří: Jezdí jako blázni! Rychlé čluny na oblíbené přehradě jsou životu nebezpečné

- Reklama -

Rybáři už toho mají plné zuby! Na oblíbeném revíru Kořensko žádají, aby motorové čluny přestaly jezdit rychlou jízdou „ve skluzu“. Podle některých rybářů jsou rychle plující čluny a skútry nebezpečné nejen pro rybáře na menších lodích, ale samozřejmě také pro plavce. Navíc, rychle plující čluny a skútry ničí i břehy na přehradě, anebo poškozují přivázané čluny u břehu. Proto nyní nespokojení rybáři dali dohromady petici, která požaduje, aby rychlé jízdě člunů a skútrů na této lokalitě bylo konec.

„My, níže podepsaní občané, žádáme o snížení maximální rychlosti lodí, člunů a skútrů na výtlačný režim lodí v celé oblasti Vodního díla Kořensko od hráze jezu Kořensko, po hráz Hněvkovice a v Lužnickém rameni až k jezu u Červeného mlýna,“ stojí na začátku petice.

Hlavním problémem nespokojených rybářů je podle nich vysoká rychlost člunů a skútrů. Tento způsob plavby je podle nich i životu nebezpečný. „Čluny se zde prohání velikou rychlostí, některé proto, aby stihly zdymadlo, jiní pro zábavu. Nezastaví je ani rybáři na menších lodích, často projedou těsně okolo, aniž by snížili rychlost, což je nebezpečné a v této oblasti naprosto běžné.“ píše se dále u petice.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha na podzimní kapry z patentek! Silná vůně masa

Cílem petice je, aby se na dané oblasti snížila maximální rychlost lodí, člunů a skútrů na výtlačný režim. A aby dodržování snížené rychlosti kontrolovala poříční policie. „Ačkoli je zde řeka téměř všude užší, než je 100 metrů, a výtlačný režim je tak povinný, prakticky nikdo to nerespektuje a jezdí ve skluzu. Žádáme tak nejen o důslednější nařízení, ale také o kontroly říční policie či Státní plavební správy,“ stojí u petice.

Bohužel, nebezpečné chování některých člunů a skútrů kritizují rybáři přímo v diskuzi pod peticí. Například jeden rybář napsal, že jen v letošním roce se několikrát cítil v ohrožení. Situace je o to vážnější, že rybář popsal o tom, že na palubě lodi měl malého syna. Přesto rychlý člun nezpomalil při plavbě a rychlou jízdou je ohrozil.

„Konečně se odhodlal někdo tuto tristní situaci řešit. Mě samotného letos čtyřikrát málem potopili na pramici, a vůbec je nezajímalo, že jsem na ní byl s pětiletým synem,“ napsal rybář Jan k situaci na Kořensku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha na podzimní kapry z patentek! Silná vůně masa

„Doufám, že se podaří s tím konečně něco udělat, a nejen na Kořensku, ale i na Orlíku. Lodě, co patří na moře, se tam prohánějí na plný plyn – ničí nám rybářské vybavení, čluny a motory. A na některých místech chybí i několik metrů břehu,“ doplnil jiný rybář Petr k situaci v dané lokalitě.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Petice pro snížení maximální rychlosti na Kořensku

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Přesně tak uz toho bylo dost.
  Je to dnes a denně.
  Neukaznenost plavidel.
  A je to od Hluboké nad Vltavou az po Korensko.
  Letos jsem byl cca 80x na řece a nezaznamenal ani jednou Policii.
  A to nemluvím o zapůjčení lodě na Hluboké.
  Jezdí kde chtějí rodiče dovolují řídit malymdetem aby měli dobre foto na fb.
  Bez vest no hrůza.
  Skútr který vidí ze jsem na rybách a klidně se tam otáčí dokola před pruty.
  Uz jsem měl konflikt řešil jsem kobrou a tvrdé boilies to jediné na be platí.
  Kolegovi vzala loď vkasec a zničila mu rolničkou na hlasici.
  Vlasec ji upalil.
  Tak ze než připravím Podběrák mam jako první nůž u prutů v případě oříznutí vlasce.
  Nemyslím si te se to děje jen u Nás na jihu Čech.
  Opravdu je třeba jednat a nečekat az nedej bože někdo umře diky bezmozkum.
  Hlavně že nas každý jen jebe to nemůžeš atd.
  Ale oni jsou bez postihu.
  Tím to Vás přátelé prosím podepiste petici.
  Co když se to bude dít i u Vás.
  At jsme alespoň v jedné věci společně.
  Petrův Zdar

  • Někdo zase volá po petici za zákaz pokladani šňůr a tycovych boji přes plavebni dráhu.
   Bezohledni blbove nejsou jen mezi lodniky, ale také mezi rybáři. Asi tak v poměru 1:1
   Je to v lidech a o lidech.

 2. Rybáři by si měli především uvědomit že chytají na vodní cestě. Nesmí mít nahozeno dál jak do třetiny toku -viz plavební zákon. No a ti co volají po výtlačné plavbě jsou uplní magoři bo lod v výtlaku dělá daleko větší vlny .

 3. Prostě jsou vody kde je provoz lodi povolen a vody kde není. Právě aby si každý našel to svoje. To je jako bych se chodil projíždět na kole centrem Prahy a stěžoval si na provoz a ze mě ohrožují tramvaje a hustý provoz. Tak jdu tam, kde je to pro mě vyhovující. Tohle už pomalu zavání eko aktivismem, všechno omezit a nebo zakázat. A stejně ikdyž jedu na nafukovaku prostředkem v klídku, tak ze brehu hulakaji dedci cejnari a kaprari, pruty na stojáky vrchem doprostřed řeky… Žádný back leady atd. To samý lidi na loďkach s detma – žádný vesty a motajici se uprostřed plavební dráhy. Samozřejmě někteří kapitáni jezdí sverazne, tím se jich nechci zastávat. Ale ať hlavně kazdy začne nejdřív u sebe. Všeobecná závist suchozemcu vůči lodickarum je však všeobecne znama. Viz ponicena auta na břehu když si přivezete loď, výhrůžky atd. Hlavně že borci jsou zalezli v karavanu či bivaku 50m od prutu, co třeba přítomnost u prutu a pořádek okolo vody? Všude se po všech valeji Pet lahve a nebo je borci uklidi hodem do vody. To nemluvím o majitelich pobřežních pozemku, kde jsou ploty až do vody ze ani projít okolo vody se nedá….každej má ve zvyku si privlastnit nejlíp i vodu s rybama pod pozemkem. Že třeba tohle někdo neřeší….myslim že je tu hodně námětů, které by stálo za to vyřešit, než jen lodě, které tu byli od jakziva….

 4. Mám plachetnici 13 km max rychlost, už dlouhou dobu by mě zajímalo proč jsou rybáři na pramickach v noci neosvětleni? Už dlouho přemýšlím, že když vidí osvetlenou plachetnici jak vánoční stromeček která se řiti na neosvětleneho rybáře uprostřed řeky, proč alespoň na chvíli nedá světelný signál, ono to světlo nějak plasi ryby, už dlouho mě to vrtá hlavou, cca za prázdniny je to tak 20x co něco takového resim? Je jasné že není vidět i pokud máte přední světlo. Já ho mám a většinou to pramicku vidím na poslední chvíli. To že neosvetlena loď tam nemá co dělat a jsem docela rád že říční policie kromě kontrol na alkohol řeší už i toto. Pak by mě zajímalo co jsou plastové plovoucí hranoly, nebo hranaté plovoucí nádoby vypadající jako bojky ke kterým vede vlasec, nejčastěji uprostřed řeky? To je nějaká navnada, to vidím, takže se tomu stačí vyhnout? Snažím se být ohleduplný, ale pokud má někdo nahozino přes celou řeku, nejde s tím nic udělat, většinou to zaregistruj když za sebou už tahám prut nebo rybáře, mám kylovku. Slapy, Orlik, předem díky za odpovedi.

  • Milý Pecasy. Souhlasím s tebou, někteří lidé jsou jako malé děti. Zakotvit v polovině toku-bez světel. To je životu nebezpečné – pro oba. Ale souhlasím s tím, že v třetině toku je nahozeno-stredni je pro plavbu. Proto podle plavebniho řadu Musí skútr či lodě snížit rychlost a dbát bezpečnosti. Dříve jsem jezdil na piskovnu Naklo u Litovle. Dnes už ne-je to jako na pouti. Můj kamarád si vzal vnuky 4 a 5 let na tuto piskovny. Kluci se učili plavat. Je tam zóna pro vodní sporty – nesmí za boje u břehu. Kluci měli vestičky a rukávy-měli radost z vody. Našel se tam ale debil na skútru, který dělal vlny proti břehu. Vlny vrhnuly vnuky na břeh – ten je vyložen velkými kameny. Došlo k jejich zranění – musely se zasivat hlavy. Takové děti nemají šanci síle vody odolat. Je to vše o ohleduplnost. Pokud se někdo nebude chovat slušně – měl by být potrestán. Pokud se nepolepsi-treba mu i skútr zabavit. A zakázat doživotně jízdu. Bobika.

 5. Petrův zdar…
  tak opět popořadě.co se týče lodní dopravy,je to bohužel lidech stejně jako vše…kdyz si veze někdo na přídi nějakou micinku, těžko budu čekat,ze kvůli mne udělá něco pro mě,a spise se připravují na nejhorší, neboť i na vodě platí silnější pes mrdá, takže když mam gumák vs někdo nějakejj skútr či člun ,tak je jasny, že já ten silnější pes v tomto případě nebudu.a preju si,at me aspoň vidí (ve dne),a někde prede mmou nezabrzdi…
  voda je všech, neměl by si ji nárokovat ani rybář, ani kapitán,a ani majitel chatky u vody..
  co se tyka bezpečnosti,je na každém,jsk s tím naloží, ale kluka nevezmu na člun bez vesty ani na zavážení,a to,ze v noci jedu s celovkou,abych byl viděn, nikoli abych viděl asi říkat nemusím.v době různých světel na dobíjení to uz nechápu vůbec ,ze se tam někdo krčí po tmě.
  co se tyce chytání pres jednu třetinu řeky, na skoro každé řece to táhnu po dně.. Nechci přijít o montáž a iks set metrů šňůry kvůli komukoli n
  na lodi, nehledě na to, že pokud trefí šňůru krkem,tak je to bude snad i neúmyslné zabití.
  ale chytat z pramice ci v lepším případě z gumaku je v Čechách bohužel spíše dílem odvahy,nez zážitků s výsledků.
  @pecasy
  plastové nádoby jsou jako bójky zakázané, takže by si je vídat moc neměl.a pokud ano, můžeš to řešit pres příslušnou místní organizaci a její rybářska stráž tento nešvar ocení zápisem do povolenky k lovu.
  pz pampaliny

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -