skingbranding-banner

Rybáři zuří! Město zlikvidovalo nádhernou část řeky a postavilo tam cyklostezku


Hodně velké vášně vzbuzuje nová protipovodňová ochrana v Břeclavi. Stavební dělníci totiž zlikvidovali původní břeh a postavili na něm protipovodňovou ochranu s asfaltovou cyklostezkou. Ano, samozřejmě, je nutné se chránit před možnou velkou vodou, ovšem spousta lidí poukazuje na to, že tento „břeclavský způsob“ není v pořádku. Zejména proto, že asfalt jaksi není úplně přírodním materiálem. Co si o celé stavbě myslíte vy? Líbí se vám?

Na Facebooku města Břeclav se píše:

Protipovodňová opatření ve Staré Břeclavi finišují

V těchto dnech se dokončují úpravy levobřežní hráze řeky Dyje ve Staré Břeclavi. Protipovodňová opatření, která realizuje Povodí Moravy, tak ochrání před velkou vodou podstatnou část Staré Břeclavi.

Cyklisté navíc získají další úsek cyklostezky, po které budou moci bezpečně putovat od hřiště Pastvisko až na konec Staré Břeclavi. Město Břeclav se dohodlo s Povodím Moravy i s dodavatelskou firmou, že vzrostlé stromy na hrázi řeky zůstanou a během realizace stavby budou ochráněny proti mechanickému poškození. Původní projekt s jejich zachováním nepočítal.

 

Protipovodňová ochrana vzbuzuje vášně!

Nová stavba vyvolala vášně nejen mezi rybáři, ale dokonce i mezi místními obyvateli. Například diskutér Petr pod příspěvkem napsal:

„Hm, tak se to schovalo za název „protipovodňové opatření“. Tento úsek jste fakt nemuseli zalít smradlavou živicí. Se podívejte, jak zpevňují cesty lesáci. Hnus, úplně jste zničili kousek krasné Starobřeclavske přírody.“

Co si o celé stvabě myslíte vy?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: město Břeclav

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 1344x | 18.01.2021 | 2 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 364x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1541x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Komentáře

  • Dobrý večer, když se delala cyklostezka u Hnevkovicke prehrady, kdyz se zasahovalo do statem chraneneho uzemi, dle cedulí, nebyl tu myslim zadny clanek. zadne ohlasy…. rad zaslu fotky, napiste na jakou adresu…

  • Poj…… cyklostezka silnice děravi jak cedník, a úplně zbytečně se…. asfalt do přírody.

  • Jedním slovem KO……..….

  • Břeclav mi zůstala v srdci z doby před 40 lety-absolvoval jsem tam 3-leté učiliště. Okolí Dyje a Stará Břeclav-to byly svědci prvních polibků,prvních milování-zkrátka krásná původní příroda.Po nějaké době jsem se tam vrátil jako člen Hc Uničov na 2.ligové zápasy-už tehdy se to měnilo. Nechme trochu přírodu aby se zase vzpamatovala,necpěme všude asfalt-beton a jiné nepatřičné materiály. Když si na tu minulou dobu vzpomenu-u splavu-u restaurace U Vajza-tam se táhali krásní kapři,štiky téměř metrové,úhoři,candáti.Nechejme si ten kus krásné krajiny zachován-ne aby jsme jen vzpomínali. Bobika

  • Stejné zvěrstvo se podařilo vytvořit i v Pardubicích na pravém břehu od jezu až k chatám u slepého ramene Labe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.