skingbranding-banner

NOVINKA: Nové povolenky? Vedení ČRS uvažuje o elektronických povolenkách, které koupíte přes mobil


Dubnové zasedání Rady ČRS nabídlo několik velmi zajímavých nápadů, které by neměly široké rybářské veřejnosti uniknout. V zápisu z dubnového zasedání mnoho rybářů zaujalo, že v nejvyšším vedení se mluví o možnostech využití mobilních aplikací pro rybářskou stráž a výdej povolenek. To by v praxi znamenalo, že by se rybářům značně usnadnilo obstarávání nových povolenek. A porybným by se výrazně usnadnila jejich náročná práce. Celý nápad je v samém zárodku, za měsíc se teprve bude diskutovat o možnostech jak vše zrealizovat. Je ale skvělé slyšet, že vedení ČRS mluví o tomto správném směru…

V zápisu z dubnového zasedání Rady ČRS se píše:

Předseda ČRS Karel Mach zdůraznil nutnost zavedení jednotného informačního systému na všech úrovních organizačních složek ČRS, které bude jedním z hlavních bodů jednání Republikové rady ČRS v květnu 2019. Na tomto zasedání bude předložena nabídka společnosti zajišťující informační systém Lipan (do kterého je v současnosti zapojen Západočeský, Severočeský a Jihočeský územní svaz) stran finanční a technické náročnosti implementace systému do všech územních svazů.

Předseda Mach požádal územní svazy, které do jednotného systému zapojeny nejsou, o projednání možnosti implementace na úrovni výborů územních svazů a zdůraznil cíl zavedení jednotného informačního systému ve všech organizačních složkách nejpozději do konce volebního období (tj. roku 2022).

V průběhu květnového zasedání Republikové rady budou také (na návrh předsedy ÚS pro Severní Moravu a Slezsko Pavla Kociána) prezentovány možnosti využití mobilních aplikací pro rybářskou stráž a výdej povolenek.

 

Výborný nápad: Co by mohly přinést elektronické povolenky v praxi?

Jak už jsme zmínili na začátku, tak téma elektronických povolenek je na samém startu. Ovšem právě elektronické povolenky skrývají obrovský potenciál. Například v tom, že rybáři by nemuseli vystávat častokrát dlouhé fronty na klasické tištěné povolenky. Ne! Přes internet by byla samozřejmě celá záležitost mnohem pohodlnější a rychlejší.

Toto téma budeme určitě velice pozorně sledovat a po květnovém zasedání Rady přineseme náměty na realizaci elektronických povolenek. Bude to jistě zajímavé!

 

Další témata ze zasedání Rady ČRS

Nové rozdělování peněz za celosvazové povolenky: Republiková rada schválila návrh na změnu Statutu celosvazového rybolovu v souvislosti se změnou systému redistribuce financí získaných z prodeje celosvazových povolenek, která byla schválena na mimořádném zasedání Republikové rady 20. března. Do příštího zasedání budou upřesněny některé detaily administrativně-technického rázu.

Prodloužení termínu výběrového řízení na jednatele: Revidován byl také termín pro zaslání přihlášek do probíhajícího výběrového řízení na pozici jednatele Českého rybářského svazu, z. s. Termín pro podání přihlášky byl prodloužen do 30. dubna 2019. Ke dni zasedání Republikové rady bylo přihlášeno 13 uchazečů, komise pro výběrové řízení na pozici jednatele ČRS posoudí přihlášky do VŘ po uplynutí nově stanoveného termínu, tedy počátkem května.

Komise pro výběrová řízení na zakázky: V dalším bodu jednání bylo jednomyslně schváleno jmenování členů Komise pro výběrová řízení na zakázky. Zástupci územních svazů byla navržena komise ve složení Ing. Karel Anders, Jiří Novák, Ing. Josef Kostka, Ing. Petr Votípka, Ing. Miroslav Bialek a Ing. Martin Podlesný. Výběrová řízení jsou zveřejňována na webových stránkách ČRS.

ČRS Služby v „plusu“: Předseda Ekonomické komise Ing. Anders a ekonomka ČRS Ing. Bauerová předložili Účetní závěrku a Zprávu o finančním hospodaření Rady ČRS a ČRS Služby, s.r.o. za rok 2018. Předseda Republikové dozorčí rady ČRS Ing. Křenek informoval o provedené kontrole a souhlasném stanovisku RDR a doporučil Radě schválení předložených dokumentů. Stejné doporučení, tlumočené jejím předsedou Ing. Andersem, vydala i ekonomická komise. Republiková rada ČRS následně účetní závěrku a zprávu o finančním hospodaření schválila. Hospodaření Rady ČRS skončilo přebytkem ve výši 2,4 mil. Kč (hlavním důvodem byla úspora některých rozpočtovaných nákladů z důvodu jejich pokrytí získanými dotacemi), společnost ČRS služby s.r.o. vykázala zisk ve výši 136 tis. Kč.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 395x | 28.09.2020 | Žádné komentáře

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 6268x | 24.09.2020 | 42 komentářů

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 2033x | 23.09.2020 | 3 komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.