Domů Novinky Rybáři zuří! Nová cyklostezka má zničit poslední krásné úseky Labe! Povodí Labe...

Rybáři zuří! Nová cyklostezka má zničit poslední krásné úseky Labe! Povodí Labe to nevadí

- Reklama -

Pořádně horké téma nedávno řešily obce mezi Nymburkem a Čelákovicemi. Právě v tomto úseku má na březích řeky Labe vzniknout nová cyklostezka. Jenže! Stavba této cyklostezky by znamenala likvidaci posledních krásných úseků řeky Labe v této oblasti. Proti stavbě proto brojí rybáři, kteří hodlají proti chystaným pracím bojovat. Problémem je, že na jejich straně pravděpodobně nebude Povodí Labe. To se stavbou cyklostezky nemá problém…

„Máme zkušenosti z minulých projektů, že nejkomplikovanější bývá vyjednávání s vlastníky pozemků, po kterých by měla cyklostezka vést,“ řekl deníku starosta Lysé nad Labem Karel Otava. Obce ale mají plán – stavbu cyklostezky chtějí realizovat na pozemcích Povodí Labe. Vodohospodářský podnik se stavbou nemá podle Deníku problém. O chystané stavbě jednaly dotčené obce a města na Labi spolu se zastupiteli Středočeského kraje a Povodí Labe. Na stavbu cyklostezky se budou žádat i dotace.

Zásah do krajiny může být dramatický. Karel Matouš z občanského sdružení Labská stezka a krajský koordinátor Labské cyklostezky připustil, že některá místa budou „velmi problematická kvůli terénu, stromům, nebo kvůli plavebním komorám“.

„Konečně máme firmu, která připraví studii proveditelnosti. Nyní je potřeba se se zástupci obcí domluvit, kudy přesně navrhují, aby cyklostezka vedla. Studie odborné firmy pak ukáže, zda je reálné získat na její stavbu všechna potřebná povolení,“ řekl deníku Pavel Klimeš z úřadu Středočeského kraje.

„Absence cyklostezky způsobuje, že lidé vůbec nežijí u řeky, a chybí jim to,“ řekla Deníku Dana Hančová, která je cyklokoordinátorkou z úřadu v Lysé nad Labem. Podle ní by cyklostezka sloužila především lidem například pro jízdu na kole do práce.

S chystanou stavbou cyklostezky rozhodně nesouhlasí například rybáři. Těm vadí, že stavba cyklostezky zničí poslední krásný úsek Labe v této oblasti. Situace rybáře z Čelákovic nakonec donutila i k akci – zakládají iniciativu Stop asfaltu podél Labe.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Tak to u nás funguje. Za bivak vám dají 2k pokutu, ale asfalt nikomu nevadí. Je to hnus co tu na nás po hadráku vymýšlí ta zaprodaná lůza. Celé Lipno si koupili Holanďané a obehnali ho asfaltem v CHKO. Od té doby tam nejezdím. Když máš prachy , můžeš si dělat co chceš a tomu se říká totalita.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -