Domů Novinky Rybářská stráž chytila falešného porybného, který kontroloval rybáře! Jak na něj přišli?...

Rybářská stráž chytila falešného porybného, který kontroloval rybáře! Jak na něj přišli? Prokazoval se starým odznakem

- Reklama -

Hodně bizarní situace se odehrála na Lipně. Tamní profesionální rybářská stráž totiž narazila na rybáře, který se vydával za rybářskou stráž. Ovšem! Šlo o falešného porybného! Falešný porybný se „propálil“ naprosto hloupým způsobem, protože měl u sebe odznak, který je už celou řadu let zastaralý a již neplatí. Kromě tohoto „úlovku“ si lipenští porybní připsali i další úspěch – dokázali totiž odhalit už několikátého pytláka za letošní sezónu. Skvělá práce!

Na stránce jihočeských porybných na Facebooku se píše:

„Falešná rybářská stráž byla zjištěna členy Jihočeské rybářské stráže za součinnosti Policie ČR na ÚN Lipno. Dotyčný falešný strážný (člen MO z Východočeského územního svazu ČRS) lovil na hostovací povolenku a současně kontroloval rybáře, přičemž se prokazoval neplatným odznakem RS, který se již dlouhou dobu nepoužívá. Takovýto člen ČRS pak dělá ostudu nejen naší rybářské stráži, ale zejména celému našemu svazu. Je vidět, že zvýšená aktivita Jihočeské stráže přinesla ovoce.“

V komentářích pod příspěvkem pak ještě stojí, že odhalený falešný porybný se „bránil“ tím, že jde pouze o legraci – vydávat se a kontrolovat jako RS.

Kromě falešného porybného dokázali lipenští porybní rozkrýt naprosto odporný způsob jednoho z pytláků. Porybní z Lipna totiž narazili na skrýš, ve které si daný pytlák schovával ulovené ryby. Na stránce porybných se píše: „To si takhle člověk jde procházkou okolo vody a říká si, že támhle v té trávě má nějaké zvíře asi skrýš! No, a pak zjistí, že to zvíře se jmenuje Homo sapiens, a že pod tu trávu skryl kapry, které chtěl ukrást.“

Lipenští profesionální porybní v letošním roce odvádí opravdu skvělou práci. Jen v letošní sezóně už pochytali celou řadu pytláků a dokázali zabránit celé řadě případů, kdy docházelo k drancování Lipna. Jihočeši, děláte to moc dobře! Jen tak dále!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rybářská stráž – Jihočeský územní svaz ČRS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -