Domů Novinky Rybářské zprávy: 100 kilový sumec z domácí vody a souboj nejlepších kaprařů

Rybářské zprávy: 100 kilový sumec z domácí vody a souboj nejlepších kaprařů

- Reklama -

Rybář na Novomlýnské nádrži ulovil sumce o váze okolo 100 kilogramů. Čeští muškaři dobyli mistrovství Evropy. Rybáři v Kalifornii ulovili vzácné ryby. Vědci sledují migraci ryb v řece Dyji. A v Praze začal prestižní kaprařský maraton. Přinášíme 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

100 kilový macek z Nových Mlýnů: Rybář z Pasohlávek ulovil na nádrži Nové Mlýny obrovského sumce o délce 2,5 metru. Rybáři jeho váhu odhadovali na 100 kilogramů. Úspěšný lovec se svěřil, že jeho rybářští kamarádi mu prozradili, že na daném místě spatřili prchajícího kapra, za kterým se objevila mohutná vlna. Rybář jejich slova vyslechl a výsledkem byl tento obrovský sumec.

Zdroj: tn.cz

 

Kaprařský maraton v Praze: V sobotu odstartoval v Praze velký kaprařský maraton. Závodníci budou lovit kapry nepřetržitě 120 hodin, tedy až do pátku 29. srpna. Na rybářské závodníky se můžete zajet podívat do Prahy. Zde chytají na řece Vltavě (ulice Strakonická). Organizátoři připravili pro návštěvníky závodu velice bohatý program, a neopomněli ani ty nejmenší. Přijďte se podívat na jeden z největších kaprařských závodů na našem území! Máte jedinečnou možnost se podívat na naše nejlepší kapraře. Je to parádní zážitek!

Více informací naleznete na stránkách závodu www.cm-praha.cz.

Zdroj: cm-praha.cz

 

Čeští muškaři ovládli ME ve Švédsku: Výborná zpráva přišla ze severu Evropu. Naši reprezentanti v muškaření zcela ovládli mistrovství Evropy. Čeští muškaři ovládli i kategorii jednotlivců. Mistr Evropy je náš Tomáš Adam. Na nejvyšších stupních jej pak doprovodil Martin Drož, který bral v jednotlivcích bronz. Celému týmu gratulujeme!

Zdroj: rybsvaz.cz

 

Jedinečný výzkum migrace ryb: Národní park Podyjí spustil jedinečný výzkum, který má zjistit, jaká je migrační úspěšnost ryb mezi nádržemi Znojemské přehrady a Vranovské přehrady. Výzkumníci označují ryby značkami a kódy, které jim umožní sledování ryb v daném úseku. Tento výzkum má například zjistit, jak se v daném úseku daří původním pstruhům potočním a ohroženým vrankám obecným.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Ze světa: 

Rybáři ulovili vzácné ryby opah: Tři rybáři v Kalifornii ulovili tři vzácné ryby opah, které jsou svým zjevem naprosto jedinečné. Má tělo kulovitého tvaru, a jeho zbarvení je bílo-oranžové, ploutve má až křiklavě rudé. Ryby vážily od 56 do 81 kilogramů. Tyto ryby se uloví jen vzácně, a proto je hned trojnásobný úlovek pořádnou raritou.

Zdroj: hobby.idnes.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Rybáři jeho váhu odhadovali na 100 kilogramů……. to ještě neznamená jak píšete, 100 kilový macek z Nových Mlýnů , že měl 100kg, to je …jedna paní povídala. Nevážil, tak jen odhady…….a ……. chce být „in“ tak mel 100kg a skutek utek…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -