skingbranding-banner

Rybářské zprávy: 100 kilový sumec z domácí vody a souboj nejlepších kaprařů


Rybář na Novomlýnské nádrži ulovil sumce o váze okolo 100 kilogramů. Čeští muškaři dobyli mistrovství Evropy. Rybáři v Kalifornii ulovili vzácné ryby. Vědci sledují migraci ryb v řece Dyji. A v Praze začal prestižní kaprařský maraton. Přinášíme 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

100 kilový macek z Nových Mlýnů: Rybář z Pasohlávek ulovil na nádrži Nové Mlýny obrovského sumce o délce 2,5 metru. Rybáři jeho váhu odhadovali na 100 kilogramů. Úspěšný lovec se svěřil, že jeho rybářští kamarádi mu prozradili, že na daném místě spatřili prchajícího kapra, za kterým se objevila mohutná vlna. Rybář jejich slova vyslechl a výsledkem byl tento obrovský sumec.

Zdroj: tn.cz

 

Kaprařský maraton v Praze: V sobotu odstartoval v Praze velký kaprařský maraton. Závodníci budou lovit kapry nepřetržitě 120 hodin, tedy až do pátku 29. srpna. Na rybářské závodníky se můžete zajet podívat do Prahy. Zde chytají na řece Vltavě (ulice Strakonická). Organizátoři připravili pro návštěvníky závodu velice bohatý program, a neopomněli ani ty nejmenší. Přijďte se podívat na jeden z největších kaprařských závodů na našem území! Máte jedinečnou možnost se podívat na naše nejlepší kapraře. Je to parádní zážitek!

Více informací naleznete na stránkách závodu www.cm-praha.cz.

Zdroj: cm-praha.cz

 

Čeští muškaři ovládli ME ve Švédsku: Výborná zpráva přišla ze severu Evropu. Naši reprezentanti v muškaření zcela ovládli mistrovství Evropy. Čeští muškaři ovládli i kategorii jednotlivců. Mistr Evropy je náš Tomáš Adam. Na nejvyšších stupních jej pak doprovodil Martin Drož, který bral v jednotlivcích bronz. Celému týmu gratulujeme!

Zdroj: rybsvaz.cz

 

Jedinečný výzkum migrace ryb: Národní park Podyjí spustil jedinečný výzkum, který má zjistit, jaká je migrační úspěšnost ryb mezi nádržemi Znojemské přehrady a Vranovské přehrady. Výzkumníci označují ryby značkami a kódy, které jim umožní sledování ryb v daném úseku. Tento výzkum má například zjistit, jak se v daném úseku daří původním pstruhům potočním a ohroženým vrankám obecným.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Ze světa: 

Rybáři ulovili vzácné ryby opah: Tři rybáři v Kalifornii ulovili tři vzácné ryby opah, které jsou svým zjevem naprosto jedinečné. Má tělo kulovitého tvaru, a jeho zbarvení je bílo-oranžové, ploutve má až křiklavě rudé. Ryby vážily od 56 do 81 kilogramů. Tyto ryby se uloví jen vzácně, a proto je hned trojnásobný úlovek pořádnou raritou.

Zdroj: hobby.idnes.cz

Rubrika: Novinky
Štítky: ,

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5252x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5474x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6949x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

  • Rybáři jeho váhu odhadovali na 100 kilogramů……. to ještě neznamená jak píšete, 100 kilový macek z Nových Mlýnů , že měl 100kg, to je …jedna paní povídala. Nevážil, tak jen odhady…….a ……. chce být “in” tak mel 100kg a skutek utek…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.