DomůNovinkyRybářské zprávy: České řeky vymírají! Hlavním problémem jsou vodní stavby

Rybářské zprávy: České řeky vymírají! Hlavním problémem jsou vodní stavby

- Reklama -

V českých tocích vymírají kvůli vodním stavbám původní ryby. Roje komárů zamořily jižní Moravu. V NP Podyjí můžete vidět pstruhy ve tření. Ve dvou obchodních řetězcích se objevily závadné rybí výrobky a slovenské ministerstvo zemědělství investuje miliony korun do sporné reklamní kampaně. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Jedinečná podívaná v Podyjí: Národní park Podyjí zve širokou veřejnost na zajímavou podívanou. Lidé totiž mohou na vytipovaných místech v parku vidět rozmnožující se pstruhy. Podle NP Podyjí je možné navštívit až 200 trdlišť, na kterých se ryby rozmnožují. Rozmnožující se potočáky lze spatřit například pod jezem Šobesské lávky, v říčním úseku od Papírny po odbočku k Sealsfieldově kameni, anebo v části od Zádních Hamrů až po louku Pod Slujemi ve Vranově. Vezměte své blízké a vydejte se na zajímavou procházku! A pokud budete mít štěstí, pak můžete vidět naše tradiční ryby žijící v proudných vodách při jejich milostném aktu.

Zdroj: nppodyji.cz

 

Roje komárů terorizují Břeclavsko: Teplé počasí a zářijové záplavy na jižní Moravě způsobily neobvyklou komáří kalamitu. Na některých místech na Břeclavsku je komárů hned třikrát více, než tomu bylo v létě. Takto pozdní přemnožení tohoto nepříjemného bodavého hmyzu je opravdu pozoruhodné. Odeznění komáří kalamity přijde podle odhadů s prvními mrazíky.

Zdroj: ČT

 

Závadné ryby v supermarketech: Nadlimitní obsah rtuti v uzeném rybím mase. Na tento nešvar narazili pracovníci Státní veterinární správy v supermarketech Tesco a Globus. Rybí výrobky z Itálie, které zmíněné řetězce nabízely, byly po zjištění nadlimitního obsahu rtuti okamžitě staženy z prodeje. Rtuť může způsobovat poškození ledvin, zažívací obtíže a řadu dalších zdravotních potíží.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Z českých řek mizí ryby: V historii žilo v tuzemských tocích hned 12 rybích druhů, kteří migrovali ze sladkých do slaných vod. Momentálně jsou ale u nás už pouhé dva rybí druhy, které mohou takovou náročnou pouť podstoupit – úhoř a losos. Na tento nepříjemný fakt upozorňuje Zpráva o životním prostředí z roku 2013. Hlavní příčinou tohoto negativního trendu je podle této zprávy budování vodních staveb v tocích. Ty totiž značně znemožňují migraci ryb. Zákeřným problémem se bude zabývat vláda.

Zdroj: nase-voda.cz

Ze zahraničí:

Reklama za miliony: Slovenské ministerstvo zemědělství řeší nepříjemnost. Kampaň resortu zemědělství s názvem Dát si rybu, nemá chybu měla zvýšit konzumaci sladkovodních ryb na Slovensku. A teď jsou tady výsledky. Jenže jsou hodně nepřehledné a sporné. Slovenské ministerstvo zemědělství totiž neví, o kolik se spotřeba sladkovodních ryb zvýšila. Čísla totiž zahrnují jak sladkovodní ryby, tak i ty mořské.

Celá kampaň stála miliony korun, které úřad získal hlavně z evropských fondů. Reklamní spoty podporující konzumaci sladkovodních ryb na Slovensku byly navíc zadávány i do média, jehož majitel má velice blízko k vládnoucí straně na Slovensku. Přesto slovenské ministerstvo zemědělství hodnotí tuto kampaň jako úspěšnou.

Zdroj: ČT

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -