skingbranding-banner

Rybářské zprávy: Další gigant z Pádu! Rybář chytil 130 kilogramového sumce!


Italský veletok Pád vydal dalšího gigantického sumce – ryba měřila 264 centimetrů a vážila 130 kilogramů. Liberecká čistírna odpadních vod odmítá vinu za hromadný úhyn ryb. Rybář na Jesenické přehradě ulovil nečekaný úlovek. A u břehu Malty vyděsilo potápěče obrovské rybí monstrum. Přinášíme 5 nejzajímavějších rybářských zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout. 

 

Z domova:

Nečekaný úlovek: Pořádné překvapení zažil rybář na Jesenické přehradě, který chytal na rybičku candáty. Nástrahu mu totiž vzal velký sumec. Rybu vytahoval z vody okolo 1 hodiny. Sumec nakonec měřil 190 centimetrů a vážil 42 kilogramů.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Čistírna dává od masivního úhynu ryb ruce pryč: Nisa na Liberecku vyplavila stovky leklých ryb. Mezi nimi byli především pstruzi potoční a duhoví nebo lipani. Podezření padá na nedalekou čističku odpadních vod. Zástupci liberecké čističky ale vinu odmítají, a to i přesto, že připustili poruchu na jednom strojním zařízení. Podle mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací porucha zařízení ale úhyn ryb nezpůsobila, protože odtékající odpadní voda nepřekročila stanovené limity. Nehodu prošetřuje Česká inspekce životního prostředí.

Zdroj: ekolist.cz

 

Ze světa:

Další gigant z Pádu: Italský rybář Matteo De Grandi ulovil v červenci gigantického sumce o váze 130 kilogramů. 264 centimetrů dlouhou rybu zdolal z řeky Pád. Tento úlovek tak pravděpodobně překonal nedávno uloveného sumce rybářem Dinem Ferrarim, který vážil 120 kilogramů. Italský rybář Matteo De Grandi vylíčil, že sumec jej při zdolávání vláčel na lodi po řece přes jednu hodinu.  Na fotografie gigantického sumce se můžete podívat na přiloženém odkazu.

Tito dva sumci tak dávají tušit, že řeka Pád je v současnosti nejexkluzivnější vodou pro lov těchto gigantických dravců. I když sumec od Mattea De Grandiho zaslouží velký obdiv, ryba pravděpodobně nepřekonala stávající světový rekord. Ten nadále drží maďarský rybář se sumcem o váze 135 kilogramů, kterého ulovil rovněž na řece Pád.

Zdroj: https://www.chytapust.cz/Magazin/Zpravy-od-vody/Kral-kralu-reky-Pad-uloven-aneb-Kdo-na-Padu-lovi-nejvetsi-sumce

 

Rybí katastrofa: Stovky tisíc mrtvých ryb pokrylo hladinu mexického jezera ve státě Jalisco. Z vody se prozatím vylovilo přes 50 tun rybích mršin, ale není pochyb, že jich bude více. Ryby pravděpodobně uhynuly v důsledku úniku kalu z tamní čistírny odpadních vod.

Zdroj: zprávy.tiscali.cz

 

Nečekané setkání: Pořádně adrenalinový zážitek zažili potápěči u břehů Malty. Zde totiž při ponoru potkali jedinečnou rybu – měsíčníka svítivého, který může vážit až 1 tunu. Tato ryba má nezaměnitelný tvar těla, a i proto patří k jedněm z nejpodivuhodnějších ryb v rybí říši. Bohužel, kvůli kvalitnímu masu jeho počty nadále klesají, a měsíčník svítivý je tak na pokraji vyhubení.

Zdroj: novinky.cz

Rubrika: Novinky
Štítky: ,

Nové články v rubrice

Totální chaos: Žádná výjimka z omezení pohybu pro rybáře zatím neexistuje!

admin | přečteno: 782x | 4.03.2021 | 2 komentářů

Středočeský územní svaz v odpoledních hodinách vydal text, ve kterém upozornil …

Ministerstvo vnitra: Rybáři nemůžou jezdit mimo okresy automaticky, ale jen v nezbytných případech

admin | přečteno: 3495x | 4.03.2021 | Žádné komentáře

AKTUALIZUJEME: Na webu, který spravuje Ministerstvo vnitra, došlo k aktualizaci krizových …

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 325x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.