DomůNovinkyRybářské zprávy: Dětské povolenky zdarma nebudou! Podle některých rybářů by si jich...

Rybářské zprávy: Dětské povolenky zdarma nebudou! Podle některých rybářů by si jich děti nevážily

- Reklama -

Některé rybářské územní svazy nesouhlasí s povolenkami pro děti zdarma, a proto je zamítly. Město Chrudim dalo jedné z tamních rybářských organizací podezřelou finanční dotaci. V Mladé Boleslavi proběhne Mistrovství republiky handicapovaných rybářů v plavané. Bobři trápí rybáře na Třebíčsku a australský rybář chytl 4 metrového žraloka neobvyklým způsobem. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších rybářských zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:  

Povolenky pro děti zdarma? Někteří rybáři jsou proti: Není to tak dávno, co magazín InRybar.cz přišel se zprávou, že západočeští rybáři rozdávají dětem od 6 do 15 let povolenky zcela zdarma. Tímto krokem chtěli rybáři ze západních Čech přimět děti opustit svět počítačů, a dostat je častěji do přírody. Akce měla nebývalý úspěch a západočeští rybáři hlásili obrovský zájem – v době, kdy jsme zprávu psali, tak rybáři ze západu Čech spočítali 3 tisíce přihlášených dětí. Jenže v některých krajích se tento nápad nelíbí.

Například jihočeští rybáři se této akce bojí proto, že by ji prý mohli zneužít otcové dětí, které povolenky zdarma dostaly. A to v tom smyslu, že by otec obdařeného dítěte chytal i na povolenku svého potomka – tedy dohromady na 4 pruty. Někteří předsedové rybářů si dokonce myslí i to, že by si děti povolenek zdarma nevážily.

Širší vyjádření se objevilo i na oficiálních stránkách Středočeského územního svazu. Rybáři ze středních Čech uvedli hned několik důvodů, proč zamítli povolenky pro děti zdarma. Mezi zásadní důvody patřilo zejména to, že tento krok podle středočeských rybářů dlouhodobě nepodporuje rozvoj rybářské mládeže. A navíc, rozdávání povolenek pro děti zdarma by středočeský rybářský svaz stál odhadem 200 až 300 tisíc korun. Největšími kritiky akce povolenky pro děti na 1 rok zdarma jsou územní svazy ze středních, jižních a severních Čech.

Zdroj: denik.cz a crs-sus.cz

 

Podezřelá rybářská dotace: Městská rada z Chrudimi schválila tučnou dotaci místní rybářské organizaci Chrudim 2. Dotace dosahuje částky skoro 44 tisíc korun. Přitom celková výše dotací pro 28 sportovních organizací ve městě Chrudim dosahovala okolo 368 tisíc korun. To znamená, že rybáři z MO Chrudim 2 dostali velice tučnou část. Podezřelé je zejména to, že předseda zmíněné rybářské organizace Jaroslav Trávníček je i místostarostou města Chrudim a členem rady města. Podle vyjádření Jaroslava Trávníčka bude dotace použita především pro podporu rybářské mládeže v Chrudimi.

Zdroj: denik.cz

 

Mistrovství republiky handicapovaných rybářů: Od 21. do 24. května budou rybáři z Kladrub pořádat Mistrovství republiky handicapovaných rybářů v plavané. Souboj těch nejlepších rybářů proběhne na Jizeře 4 v Mladé Boleslavi. Závod bude mít podle organizátorů mezinárodní účast. Zajímavostí je i to, že tento závod bude poslední šancí pro nominaci na letošní světový šampionát handicapovaných rybářů, který se bude konat v Portugalsku. Přihlášky na domácí závod je možné podávat do 30. dubna.

Zdroj: crs-sus.cz

 

Bobři na Třebíčsku rybářům napustili rybník: Při loňském podzimním výlovu rybáři na Třebíčsku přijeli nachystaní vylovit tamní ryby. Jenže bobři přes nos zahradili odtok rybníku a celá práce byla marná. Bobři v tomto kraji působí nemalé škody – například skáceli staré topoly. Bobři nejenom kácí stromy, ale dělají i škody na hrázích, odtokových stokách, a stavbou nových hrází zatopují pozemky okolo rybníků. Největším problémem je ale to, že bobři zastavují přítok vody do tamních sádek, anebo staví hráze v bezpečnostních přelivech. To může v některých případech způsobit vážné bezpečnostní potíže.

Zdroj: denik.cz

 

Ze zahraničí:

Rybář chytil pouze na háček a vlasec 4 metrového žraloka: Australan Brendon Hilder na ten den nikdy nezapomene. Na pláži, která se rozprostírá poblíž města Albana, chytil pouze s pomocí háčku a vlasce 4 metrového žraloka. Žralok zabral na hlavu lososa, kterou australský rybář napíchl na háček. Souboj s velkým žralokem trval neuvěřitelné 2 hodiny. Rybář žraloka nakonec pustil na svobodu.

Zdroj: novinky.cz

Ilustrační foto na titulní straně: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -