Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady Krmení na ryby LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“

Krmení na ryby LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“

- Reklama -

Na konci března jsme testovali krmení na ryby od firmy LORPIO, které rybáři nejčastěji znají pod názvem „ČERNÁ PLOTICE“. Při testování nám počasí moc nepřálo, a nedala se čekat nijak zvlášť velká aktivita ryb. Proto jsme byli zvědaví, jestli bude krmná směs LORPIO fungovat. Posuďte sami…

Krmení „ČERNÁ PLOTICE“ je mezi milovníky plavané a feederu velice dobře známé. A to díky jeho velké úspěšnosti při lovu ryb na jaře. Krmení Lorpio „ČERNÁ PLOTICE“ skrývá hned několik trumfů, které na probouzející se ryby prostě platí.

 

O krmení

loprio-cerna-ploticeKrmení na ryby LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“ je velice jemná směs, která obsahuje nejrůznější atraktivní látky, jejž lákají ryby na lovné místo. Jemná struktura směsi je naprosto ideální do studených jarních vod. Ryby totiž nepřijímají potravu ve velkém množství, ale drobným částicím krmení nepohrdnou. Jemná krmná směs je navíc rychle stravitelná. Krmení „ČERNÁ PLOTICE“ sice patří k těm jemnějším, ale přesto má nádhernou strukturu doplněnou o atraktivní částice lákající ryby.

krmny-mrakTento typ krmné směsi má nádhernou vůni připomínající kávu. Koncentrovaná vůně směsi je jednou z její tajných zbraní při jarním rybaření. Krmení je tmavě zbarvené, protože tmavá barva má při jarním rybaření své opodstatnění. Po vhození do vody krmná směs vytvoří nádherně hustý mrak tmavé barvy, a proto jdou drobné částice v čisté vodě velice dobře vidět. Spojení jemné struktury krmení, tmavého zbarvení a koncentrovaného pachu, je tou nejlepší zbraní při lovu ryb ve studených vodách.

Pro zatraktivnění krmení mohou rybáři do směsi přidávat nejrůznější tekuté posilovače – dipy nebo oleje. Dalším fíglem je přidávání atraktivních částic do krmení – sypké posilovače. Jestli rybář potřebuje krmnou směs trochu hrubšího charakteru, pak do ní může přidat drcenou kukuřici (i jiná drcená semena). Osvědčeným trikem je i přidávání živých červů do krmení, které jej ještě více zatraktivní.

atraktivni-srotKrmení LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“ se prodává v pevných igelitových sáčcích. Pytlík krmiva má hmotnost 1900 gramů. Jelikož ale při jarních výpravách za rybami nejsou zapotřebí nijak zvláštně velké krmné kampaně, tak toto množství krmení rybářovi vydrží i několik vycházek k vodě.

CENOVÁ AKCE: Krmná směs LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“ je k dostání na e-shopu InFish.cz za bezkonkurenčně nejnižší cenu 99 korun. Krmení můžete kupovat ZDE!

 

Testování u vody

piskovnaTestování krmení probíhalo na konci března na soukromé vodě. Středně velká pískovna slibovala křišťálově čistou, ale studenou, vodu. Navíc jsme netrefili zrovna dobré počasí – foukal velice silný vítr a teplota vzduchu klesala téměř až k bodu mrazu. Takže pochopitelně ani teplota vody nebyla nijak zvlášť vysoká – pouhých 6 ˚C.

Vítr po pískovně proháněl poměrně vysoké vlny, což není na plavanou zrovna ideální. V některých místech ale byly mírné tišiny, kde voda „stála“. Zde jsme se rozhodli chytat. Chytali jsme na jemné vybavení – 0,16 mm kmenový vlasec, 0,12 mm návazcový vlasec, 2 gramový průběžný splávek, a háčky o velikosti 10.

krmna-smesJelikož jsme potřebovali ryby stáhnout, tak jsme krmení „rozprášili“ do delšího pásu. Pár krmných koulí jsme potom směřovali do jediného místa, kde jsme chtěli chytat. „ČERNOU PLOTICI“ jsme vylepšili živými červy, aby krmení bylo ještě o něco atraktivnější. Krmná směs po vhození do vody vytvořila perfektně hustý mrak, který sliboval natáhnutí ryby na naše krmné místo.

Vítr nás nepustil nijak zvláště daleko – mohli jsme chytat maximálně7 metrů od břehu. Naštěstí dno bylo velice členité, a navíc bylo pokryté krátkými výhonky rákosu. Takže tady jsme očekávali hejna bílých ryb. Máme zakrmeno, jdeme chytat!

Počasí bylo opravdu velice špatné, teplota vody taky nijak zvlášť oslnivá. Proto jsme pro lov ryb zvolili menší sousta. Na drobné háčky jsme dávali maximálně po dva červíky. I ti byli ze zimy ztuhlí, takže se ani moc nekroutili. Tak uvidíme, co se stane…

Nához! Splávek okamžitě sráží ostrý vítr. Celá montáž i s lehkou nástrahou jde ale rychle dolů, a to i díky tomu, že máme broky jen pár centimetrů nad háčkem. Olovo tak rychle stahuje nástrahu do nižších partií. Kousek od břehu jsou hned dva metry hloubky. Jsme alespoň v malé tišině. Tady prostě musí být ryby!

perli-ostrobrichy

A taky že ano! Už při prvních náhozech dostáváme záběry. Povětšinou jsou to jemné „cukance“, ale někdy výrazně zbarvená špička splávku prudce zajede pod hladinu jako by bylo léto. Už po pár minutách chytáme první plotičky z této pískovny. Některé krásně zápolí s naším jemným vybavením. Nádherná chytačka!

plotice

I když jsme trefili dobré místo, kde vítr nedělá tak velkou neplechu, tak přesto jsme profouknutí a promrzlí na kost. Po dvou hodinách balíme. Konečné skóre? Naprostá spokojenost. Ryby i v tomto nepříznivém počasí braly nádherně. Nachytali jsme velké množství plotic, cejnků a perlínů. Ryby braly opatrně, ale díky kvalitnímu zakrmení jsme je alespoň trochu donutili sbírat potravu. Nakonec to byla fajn vycházka plná nádherných úlovků…

CENOVÁ AKCE: Krmná směs LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“ je k dostání na e-shopu InFish.cz za bezkonkurenčně nejnižší cenu 99 korun. Krmení můžete kupovat ZDE!

Krmení LORPIO ČERNÁ PLOTICE

Závěrečné dojmy z výrobku: Krmná směs LORPIO „ČERNÁ PLOTICE“ je skutečně prvotřídním krmením pro jarní rybařinu. Zaujala nás hladká struktura, která ale po zhotovení šrotu měla velice hutnou konzistenci. Po vhození do vody směs dělá nádherně koncentrovaný mrak, který ryby prostě zaujme. Tento efekt posiluje i tmavé zbarvení. Dalším velkým plusem směsi je její koncentrovaná vůně. Ta je velice silná, ale příjemná.

Závěrečné hodnocení tak nemůže být jiné – 10 bodů z 10. Pokud si chcete dobře zachytat i ve studené vodě, pak po této směsi sáhněte. Určitě neprohloupíte…

Autor: redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -