DomůNovinkyRybářské zprávy: Fantastické video! Gigantický sumec o váze 127 kilogramů!

Rybářské zprávy: Fantastické video! Gigantický sumec o váze 127 kilogramů!

- Reklama -

Italský rybář Dino Ferarri znovu řádil na italské řece Pád. Na Nových Mlýnech budou povoleny motorové lodě. Na Vysočině a v jižních Čechách se smí regulovat bobři evropští. Řidič se svým vozem chtěl přejet zamrzlé Lipno – nepovedlo se mu to. A mladík ulovil gigantickou rybu skutečně svérázným způsobem. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Ministerstvo dopravy pustí na Nové Mlýny motorové lodě: Novomlýnské nádrže dlouhodobě zažívají vysoký turistický a rybářský tlak. Teď pravděpodobně v blízké době přibude další negativní faktor. Ministerstvo dopravy chce na spodní nádrži povolit motorové lodě.

Podle ministerstva dopravy nádrž splňuje veškeré podmínky pro to, aby na ní mohly motorové lodě jezdit. Někteří místní nechtějí ale o povolení ze strany ministerstva ani slyšet. Podle nich by nádrž ztratila klidnou a pohodovou atmosféru. Jenže návrh byl již schválen v meziresortním připomínkovým řízením. Teď už jenom stačí, aby se za nový návrh postavila legislativní rada vlády, a motorové lodě skutečně na Nové Mlýny vyjedou.

Zdroj: idnes.cz

 

Zabíjení bobrů? V některých částech Česka přistoupili k ráznému kroku: Únorové rozhodnutí orgánu ochrany přírody povoluje na některých částech území v jižních Čechách nebo Vysočiny zabíjet bobry evropské. Toto rázné opatření má zastavit negativní dopady, které bobři evropští na některých vodních úsecích způsobují. Toto opatření se týká především rybničních soustav na jihu Čech, ale také zasahuje až na území Vysočiny.

Bobry evropské smí usmrcovat pouze lidé, kteří mají myslivecké oprávnění. Ničit sídla a hráze, které postavili bobři, pak mohou i vlastníci nebo správci poškozených pozemků. Povolení k regulaci populace bobra evropského v daných lokalitách neovlivní celkovou populaci v české přírodě.

Zdroj: krajskelisty.cz

 

Řidič podcenil tloušťku ledu a propadl se do vody: Špatný nápad dostal řidič osobního automobilu Peugeot 307. Se svým vozem se rozhodl přejet zmrzlou přehradu Lipno. Jenže led se v posledních dnech vlivem vyšších teplot pořádně ztenčil, kvůli čemuž nevydržel velkou tíhu. Řidič se tak po několika desítkách metrů se svým vozem probořil. Řidič stačil z vozidla vystoupit. Potopené auto vytáhli na břeh přivolaní hasiči.

Zdroj: budejckadrbna.cz

 

Ze světa:

Gigantický sumec z Pádu! Ryba vážila 127 kilogramů: Italský rybář Dino Ferarri se vydal na italskou řeku testovat nový model prutu od firmy Sportex. A na toto testování rybářského vybavení známý rybář jistě jen tak nezapomene. Při něm totiž chytil gigantického sumce. Ryba měřila neuvěřitelných 271 centimetrů a její váha se zastavila na hodnotě 127 kilogramů. Jde tak o dalšího velikána, kterého tato slavná italská řeka vydala. V minulosti v tomto toku totiž rybáři ulovili několik dalších sumců, kteří s přehledem přesahovali magickou hranici 100 kilogramů!


Zdroj: total-fishing.com

Tak trochu jiný rybolov plný adrenalinu: Adrenalinem nabitý zážitek prožil mladý rybář, který svou nástrahu hodil v noci do vody. Tu měl přivázanou k popruhu, za který chtěl vytáhnout gigantickou rybu. Zničující záběr skutečně přišel a v ten moment rybář prožíval neuvěřitelně strhující souboj s velkou rybou. S gigantickým protivníkem nesoupeřil s pomocí prutu a navijáku, ale pouze s vlastníma rukama. To jak celá situace dopadla, uvidíte v přiloženém videu!


Zdroj: YouTube.com

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -