DomůNovinkyRybářské zprávy: Konec starých Nových Mlýnů! Ministerstvo na jezero pustí motorové lodě

Rybářské zprávy: Konec starých Nových Mlýnů! Ministerstvo na jezero pustí motorové lodě

- Reklama -

Ministerstvo dopravy zřejmě pustí motorové lodě na Nové Mlýny. Kormoráni řádí v oblasti Dalešické přehrady. Porybní ve středních Čechách budou dávat do povolenek razítka. Jezero Bajkal trápí vážný problém a organizace WRI varuje před častějšími povodněmi, které se nevyhnout ani České republice. Přinášíme 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Kormorání plení ryby v Dalešicích: 600 kormoránů velkých. Tak obrovské hejno rybožravých ptáků se nyní nachází na Dalšické přehradě, kde likvidují tamní rybí obsádku. Místní rybáři odhadují, že kormoráni denně spořádají půl kilogramu ryb. To ve velice hrubém přepočtu znamená, že jediný kormorán udělá škodu za 60 korun. Škody způsobené na rybách tak půjdou do stovek tisíc korun.

Naštěstí spolupráce mezi rybáři a myslivci probíhá v plném proudu. Ti tak odstřelili již stovky ptáků, kteří likvidují tamní ryby. Přesto tato čísla nejsou z celkového pohledu nijak vysoká, neboť ročně se na území České republiky objeví až 700 tisíc těchto rybožravých ptáků.

Podívejte se na video ze Švýcarska, kde natočili video obrovského hejna kormoránů:

Zdroj: denik.cz

Video: YouTube

 

Porybní ze středních Čech budou dávat do povolenek razítka: Vedení Středočeského územního svazu nebylo spokojeno se zápisy tamních porybných, které byly často špatně čitelné. Proto svým místním organizacím bude rozdávat razítka pro porybné. Razítka dostane celkem 67 organizací ze 107. Vedení Středočeského územního svazu si od tohoto kroku slibuje zjednodušení kontrol. Rybáři se s touto novinkou mohou setkat již při prvních jarních vycházkách k vodě.

Zdroj: crs-sus.cz

 

Nové Mlýny se motorovým lodím nevyhnou: Polovina dubna. Toto je termín, kdy chce ministerstvo dopravy schválit novelizaci zákona, který pustí motorové lodě na Novomlýnskou nádrž, která má rozlohu 1668 hektarů, a jedná se tedy o největší jezero soustavy tří jezer. Povodí Moravy se významně zasadilo o to, že v novelizaci jsou stanoveny jasné podmínky, jaké lodě mohou na nádrži jezdit.

Ve zkratce: Na nádrži nebudou moci jezdit lodě s obsahem motoru vyšším jak 10 kilowattů. Na nádrži nebudou moci jezdit plavidla pro plavbu v kluzu nebo vodní skútry. Na dodržování podmínek bude dohlížet Státní plavební správa. Motorové lodě budou moci jezdit pouze ve vymezeném prostoru, a bude určen i jejich maximální počet na nádrži.

Zdroj: pmo.cz

 

Ze zahraničí:

Z Bajkalu mizí voda: Až 1680 metrů hluboké jezero Bajkal, které patří k největším zásobárnám sladké vody na naší planetě, trápí vážný problém – mizí z něj voda. Hladina jezera je na nejnižší hodnotě za posledních 60 let. K největším problémům patří loňské sucho, ale také využívání vody z jezera lidmi (např. pro podniky).

Zdroj: ekolist.cz

 

Připravte se! Zpráva varuje před častějšími povodněmi: Organizace WRI, která dlouhodobě sleduje změny životního prostředí, varuje před častějšími povodněmi. Špatná prognóza se týká i České republiky. Pravděpodobnost opakování ničivých povodní z minulých let je velká. Za častějšími a agresivnějšími povodněmi stojí především globální klimatické změny, a také lidská činnost, která způsobila přerušení přírodních odtokových oblastí.

Zdroj: aktualne.cz

Ilustrační foto: pmo.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -