Domů Novinky Rybářské zprávy: Ochránci zvířat chtějí dětem zakázat rybaření. Prý z nich dělá...

Rybářské zprávy: Ochránci zvířat chtějí dětem zakázat rybaření. Prý z nich dělá násilníky!

- Reklama -

Ochránci přírody chtějí zakázat malým dětem rybařit. Na Plumlovské přehradě hynou stovky ryb. Rybáři se snaží vrátit lipany podhorní na Ústecko. Řeku Jihlavu zaplavil nebezpečný odpad a kvalita vody v Ostravici není nijak chvályhodná. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Masivní úhyn ryb na Plumlově: Až 300 leklých ryb. Tolik mršin napočítali rybáři na Plumlovské přehradě. Rybáři soudí, že za masivním úhynem stojí kormoráni. Ryby totiž nesou známky poškození, a následného zaplísnění. To ale ornitologové rázně odmítají. Ti doporučují, aby rybáři nechali udělat rozbory vody. Ty totiž mohou najít jinou příčinu masivního úhynu ryb. Jasná příčina masivního úhynu ryb totiž není pořád známá. Uhynulé ryby momentálně odklízí pracovníci povodí Moravy.

Zdroj: idnes.cz

 

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze!

 

Lipani se vrací na Ústecko: Stovky kusů lipanů podhorních vysadili rybáři do řeky Ohře. V úsecích, kde je čistá a chladná voda, které jsou pro lipany ideální, se tak objevily nové ryby. Rybáři se těmito kroky snaží vrátit lipany do pstruhových vod na Ústecku. Velké překážky, jako rybožraví predátoři nebo znečištění vody, způsobily, že lipani pozvolna mizí nejen ze severních Čech. Rybáři se tak snaží lipany znovu vrátit do našich tekoucích vod, a proto budou ve vysazování těchto ryb pokračovat.  Podobná akce má proběhnout i na jihu Čech.

Zdroj: idnes.cz

 

Do řeky Jihlavy unikl nebezpečný odpad: Na Jihlavsku vyteklo do řeky Jihlavy, potoka a dvou rybníků, přibližně 50 kubíků kejdy. Uniklou kejdu se snažili zastavit hasiči, přesto se nebezpečný odpad dostal až do řeky Jihlavy. Havárií se zaobírá i Česká inspekce životního prostředí. Podle ní došlo k pochybení při zajištění jímek – ty nebyly dostatečně těsné. Farma tak porušila hned několik zákonů o ochraně přírody.

Zdroj: idnes.cz

 

Kvalita vody v Ostravici je velice špatná: Katastrofální! Tak označuje kvalitu vody v Ostravici v oblasti Komenského sadů hlavní hygienik krajské hygienické stanice. Lidé se tak nemohou v Ostravici ani koupat, neboť míra znečištění je skutečně velká. Podle hygieniků plavcům v Ostravici u Komenského sadů hrozí střevní, žaludeční nebo kožní potíže. Na kvalitnější vodu si tak budou muset lidé v Komenského sadech ještě počkat.

Zdroj: ČT

 

Ze zahraničí:

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze!

Ochránci ze Švýcarska chtějí dětem zakázat rybaření: Zabíjení ryb může negativně ovlivnit dospívání dětí. S tímto argumentem přišli švýcarští ochránci zvířat v čele s uznávaným soudním psychologem Frankem Urbaniokem. Zabíjení ryb může u dětí buďto vyvolat necitlivost ke zvířatům (která podle ochránců může vést až k týrání zvířat ze strany dětí), anebo může u druhých dětí způsobit trauma. Švýcarští ochránci proto navrhují, aby děti mohly rybařit až od 18. roku života.

Zdroj: pressreader.com

Foto na titulní straně: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Zakázat dětem rybaření může jedině BLBEC,který to nemá v hlavě v pořádku a nebo nemá děti,měl by si to rozmyslet čau

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -