DomůNovinkyRybářské zprávy (SPECIÁLNÍ DÍL): Masakr ryb! Podívejte se na obrovské hejno kormoránů,...

Rybářské zprávy (SPECIÁLNÍ DÍL): Masakr ryb! Podívejte se na obrovské hejno kormoránů, které denně sežere až půl tuny ryb!

- Reklama -

Na internetu se objevilo děsivé video ze Švýcarska, na němž je zaznamenáno obrovské hejno kormoránů, které denně zlikviduje až 500 kilogramů ryb! Rybožraví opeřenci likvidující rybí populace ve velkém trápí i rybáře na Slovensku. A rybáři z Broumovska požadují legální odlov u nás přísně chráněných vyder.

Tento díl rybářských zpráv je speciální. Věnujeme jej odvěkému boji mezi rybožravými predátory a rybami s tím cílem, abychom upozornili na stále se zvětšující nebezpečí, které ohrožuje původní rybí populace v celé Evropě! Tenhle díl rybářských zpráv vám nesmí uniknout!

 

Z domova:

Rybáři versus vydry. Boj na ostří nože: Za posledních 7 let se kriticky snížil počet pstruhů potočních a lipanů podhorních ve vodách na Broumovsku, ve kterých tyto ryby žijí a samovolně se tady i rozmnožují. Ke zlepšení děsivě nízkých stavů těchto původních říčních ryb nepomohly ani přísnější podmínky jejich lovu, kdy rybáři zavedli na tamních revírech delší dobu jejich hájení nebo zvýšení jejich lovné míry. Ale nic nepomohlo. Ze zdecimované obsádky pstruhů a lipanů viní rybáři vydry.

Důkazem jsou i statistiky. V minulosti broumovští rybáři z chovného úseku o délce 4 kilometrů vylovovali přes 3 tisíce pstruhů, v roce 2011 jich bylo ale pouhých 114! Negativní dopad vyder na původní rybí obsádku je tak zřejmý. Jediná vydra je totiž schopna za 1 rok sežrat až 500 kilogramů ryb!

Ovšem ochránci přírody nejsou znepokojení. Podle jejich závěrů není možné, aby se vydry přemnožily, protože počet jejich mláďat se odvíjí od množství ulovených ryb. Takže jednoduše řečeno, počet vyder závisí na počtu ryb. Na stranu ochránců se přidává dokonce i samotné ministerstvo životního prostředí, které tvrdí, že na ploše 100 kilometrů čtverečných (v horských a podhorských lokalitách) žije maximálně 5 vyder. A to podle tohoto úřadu nemůže rybí populace nijak výrazně narušit.

Zdroj: idnes.cz

 

Ze světa:

Apokalypsa pod Tatrami: Teprve před 5 lety se v lokalitách pod Vysokými Tatrami objevili kormoráni, volavky a racci. Ale i za tak krátkou dobu způsobili tito rybožraví predátoři velké škody. Velkým problémem je i to, že ptáci mnoho ryb „pouze“ poraní. Jenže v důsledku těchto poranění ryby mnohdy uhynou. Tito ptáci nejsou v lokalitách pod Tatrami původní, přesto jsou státem chránění. Rybáři jsou tak zcela bezmocní.

Slovenští rybáři se snaží rybožravé ptáky alespoň plašit petardami a ostrými světly, ale výsledky nejsou nijak pozitivní, ptáci povětšinou snahu rybářů zcela ignorují. Podobně jako v České republice tamní úřady slovenským rybářům prakticky nijak nepomáhají. Situace je proto velice kritická.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Obrovské hejno kormoránů ve Švýcarsku: Tisícové hejno kormoránů zaznamenali ve Švýcarsku na tamním jezeře Murtensee. Na přiloženém videu můžete vidět skutečně obrovské hejno, které za jediný den spořádá až 500 kilogramů ryb. Za pouhé 3 měsíce tak toto hejno zlikviduje až 45 tun ryb! A navíc, v těchto číslech nejsou zařazeny ty ryby, které uhynou kvůli poranění způsobené kormoráním zobákem. Děsivé záznamy jsou tak jasným důkazem toho, že problematika přemnožených rybožravých predátorů trápí celou Evropu.

Zdroj: youtube.com

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

  1. Chce se mně z Vašeho článku celkem zvracet !
    Jsme přeci lidé, tak proč nezabít tyto ptáky !!!
    Není to náhodou přirozený cyklus v přírodě ?
    Chytám ryby 25 let a posledních 8 let přemýšlím proč jsem členem ve svazu vrahů Kormoránů který se nebojí ještě na čl. schůzích požádat o petiční podpis pro jejich vyhubení. TFUJ !!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -