skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Zákaz nástražních rybiček nebo omezení počtu ponechaných ryb! Rybáři chtějí chránit dravce!


Nedávno se objevila nová iniciativa Pro budoucnost dravců, která volá po lepší a důslednější ochraně dravých ryb. Rybáři, kteří chtějí se současným stavem populace dravých ryb něco udělat, například požaduji úpravu pravidel. Jak by taková úprava vypadala? Iniciativa chce například prosadit omezení počtu ponechaných dravců nebo omezení lovu na nástražní rybku. Souhlasili byste s těmito omezeními?

„Tato iniciativa milovníků dravých ryb si klade za cíl udržitelnost a zlepšení stavu dravých ryb v našich vodách. K docílení a udržení kýženého stavu vedou tři základní myšlenky a smysl má i jakékoliv jejich dílčí naplnění,“ píše se na stránce iniciativy.

Těmi třemi body je myšleno: Praktikování šetrných způsobů lovu a přístupu k rybám nebo myšlenky chyť a pusť. Dalším bodem, jak docílit lepšího stavu populací dravců v našich vodách, je změna pravidel. Iniciativa Pro budoucnost dravců například hovoří o omezení počtu ponechaných ryb, o omezení lovu na nástražní rybičky nebo o používání bezprotihrotových háčků.

A v neposlední řadě: Rybáři chtějí podporovat jak přirozené rozmnožování dravců, tak ale i jejich vysazování. Je třeba si říci, že na některých revírech se upřednostňuje nasazování jiných ryb a na dravce se trochu zapomíná.

Jak se stát „členem“ iniciativy Pro budoucnost dravců? Jednoduše! Stačí, když u vody budete tyto myšlenky sami praktikovat, anebo popřípadě pomůžete s jejich šířením. A to ať už přímo u vody nebo s pomocí sociálních sítí.

Nezapomeňte, že dravci si taky zaslouží úctu a respekt! Je třeba je lépe chránit!

Stránku o iniciativě naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Obrovský kapr: Další ryba o váze 30 kilogramů z české vody! Rybář přelstil gigantického šupináče!

admin | přečteno: 2349x | 17.07.2018 | Žádné komentáře

Českým kaprařům se náramně daří! Není tomu tak dávno, co …

Kauza Labe: Zázrak! Majitel soukromého revíru vrátí kapitálního kapra do Labe!

admin | přečteno: 3262x | 17.07.2018 | Žádné komentáře

Po obrovském tlaku kaprařské veřejnosti na soukromý revír, ve kterém …

VIDEO: Dětský tábor Jakuba Vágnera má obrovský úspěch! Malí rybáři ulovili gigantického amura!

admin | přečteno: 1431x | 16.07.2018 | Žádné komentáře

Na rybářském táboře pro děti Katlováček probíhá již druhý turnus. …

Komentáře

  • Řekl bych , že největší škodu na dravcích napáchají vláčkaři. Jejich vybavení už dnes nedává dravcům šanci . A ne každý to pouští. Na tu rybyčku nemusíte také žádného dravce celý rok chytit. To se vláčkařům nestává.

    • Plně souhlasím, jelikož vláčkaři při dnešním vybavení nedávají dravcům žádnou šanci. Pokud projde kolem přehrady cca 20 rybářů denně na přívlač, tak má rybář, který loví pomocí nástražní rybky jen malou šanci na úspěch. Samozřejmě i oni se brání tím, že rybka je zažraná atd. ale to samé někdy hrozí v obou případech. Řešením je, používat větší nástražní rybky, třeba i háček a nečekat půl hodiny, abych měl jistotu. Tím je 95% jistota, že ryba zůstane bez nějakého většího poškození a za 5 let, kdy jsem přešel od kaprů na dravce, jsem měl cca 2 – 3 případy, kdy se dravec ,, zažral” a ještě měl lovnou míru.

  • Plně souhlasím se změnou velikosti nástražní rybky. Tak 20 cm není ani pro candáta moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.