DomůNovinkySKANDÁL: Převezli obrovského kapra z Labe do soukromé vody? Kapraři zuří a chtějí...

SKANDÁL: Převezli obrovského kapra z Labe do soukromé vody? Kapraři zuří a chtějí rybu zpátky!

- Reklama -

Na rybářském internetu to teď pořádně vře! Proč? Jeden soukromý revír na svém profilu na Facebooku zveřejnil album ulovených ryb. Jenže! Jeden rybář si u jednoho kapra všiml, že se až moc nápadně podobá rybě, kterou ulovil v Labi. A to spustilo hotovou lavinu kritiky! Rybáři po soukromém revíru žádají minimálně vyjádření. A pokud se potvrdí ten „nejčernější scénář“, pak chtějí, aby se kapr vrátil zpátky do Labe. Provozovatel soukromého revíru se prozatím k celé situaci ještě nevyjádřil.

„Je mi opravdu smutno z toho, že má oblíbená řeka přišla o další klenot. Když jsem kapra ulovil já, měl 86 centimetrů a 19,6 kilogramů. Jedná se o můj největší úlovek na Labi, který už nemám šanci chytit. Zajímalo by mě vaše vysvětlení, jak je možné, že kapr z Labe je u vás,“ napsal rybář na profil soukromého revíru na Facebooku. Zatím se nedočkal reakce.

Tento rybář následně přidal fotografii krásného kapra, kterého ulovil na Labi, a začal ho srovnávat s tím, který byl uloven na soukromé vodě. Podle kaprařů jde o jednoho a toho samého kapra. Zejména pak poukazují na velmi charakteristické dvojí zbarvení jeho boku.

K celé situaci se zatím nevyjádřil provozovatel soukromé vody. Kapraři po něm požadují, aby celou záležitost vysvětlil…

 

Kolik stojí trofejní kapr? 

Téma převozu kapitálních ryb ze svazových revírů do soukromých vod je znovu na stole. Bohužel, motivace pro některé rybáře k tomuto neetickému chování je silná – za trofejní rybu dostanou pořádný balík peněz!

Kolik taková trofejní ryba může stát? Jako „měřítko“ může posloužit ceník trofejních kaprů, který je k vidění na webu Rybníkářství Pohořelice. Z něho je patrné, že čím těžší ryba, tím větší cena za kilogram. Cena za opravdu trofejního kapra, který přesahuje 20 kilogramovou hranici, pak šplhá přes 1000 korun za kilo! Takže v součtu dostane rybář pořádně tučný balík peněz! A motiv pro převoz velkého kapra ze svazovky je rázem na světě!

Kompletní ceník trofejních kaprů naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -