Domů Novinky Špičková práce porybných: Rybář kradl z Labe trofejní kapry, které vyměňoval za cigarety!...

Špičková práce porybných: Rybář kradl z Labe trofejní kapry, které vyměňoval za cigarety! Dostal tvrdý trest!

- Reklama -

Absolutně dokonalou práci odvedli porybní a funkcionáři z kolínské místní organizace ve spolupráci s městskou policií a úřadem. Jeden z rybářů, který chodil na Labe, totiž kradl trofejní kapry, které následně buďto prodával, anebo směňoval ve večerce. Díky informacím jednoho rybáře a velké ochotě zainteresovaných lidí tohoto „hříšníka“ dopadnout, se podařilo učinit tomuto chování přítrž. Navíc, „kapřího překupníka“ čekají hodně mastné pokuty, a možná také vyloučení z řad Českého rybářského svazu…

Na webu MO ČRS Kolín se píše:

Jelikož jsme měli už delší dobu podezření na krádeže trofejních ryb a jejich následný prodej do podobných prodejen, využili jsme tuto informaci a začali zjišťovat okolnosti tohoto případu zpětně. Ve spolupráci s Městskou policií Kolín, která provedla okamžité šetření na místě, bylo zjištěno, o koho se jedná a z kamerových záznamů uvnitř prodejny vyšlo najevo, že dotyčný do večerky odnesl a prodal trofejního kapra o délce nejméně 80 cm. Ještě živého kapra ve večerce hodil do papírové krabice na podlahu a inkasoval za něj od majitele večerky 350,-Kč!

GIGA VÝPRODEJ: Tisíce rybářských produktů s obrovskou slevou! Platí jen do 30. listopadu!

Věděli jsme, že dotyčný je rybář, neboť byl v minulosti kontrolován rybářskou stráží, před kterou nejméně v jednom případě utekl. Podle rychlosti provedení prodeje ryby jsme si byli jistí, že nešlo o první případ. Nevěděli jsme však, ve které z místních organizací je dotyčný členem a především kdy a kde kapra ulovil.

Zpětným šetřením byl zjištěn svědek, který jej bezprostředně před prodejem této ryby, tedy 10. 5. 2019 v době kolem 07:00 hod., viděl lovit na revíru LABE 24A č. 411056 a to u výpustě kolínské elektrárny do řeky Labe (nad mostem – zálabský břeh). Následně jej viděl i z místa lovu odjíždět směrem k večerce.

V místě kde kapra dotyčný ulovil a tohoto si neoprávněně přisvojil, platí dle rybářského řádu že: „Kapr nad 65 cm (včetně) se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do rybářského revíru, kde byl uloven.“

Během šetření bylo dále zjištěno, že dotyčný ulovil dále dne 12.5.2019 další rybu, kterou si přisvojil, ale do povolenky taktéž nezapsal. Informace o jeho „lovech“ a nezapsaných rybách byla následně potvrzena dne 14.5.2019 kdy byl dotyčný kontrolován při dalším lovu rybářskou stráží a to na stejném rybářském revíru. Při lovu disponoval platnou povolenou a rybářským lístkem. Bylo zjištěno, že se jedná o člena jedné ze sousedních místních organizací, který však navštěvuje především kolínské vody.

 

Dotyčný prodal (vyměnil) kaprů více…

Skutečnost, že nešlo o první prodej ulovených ryb, byla pak potvrzena dalšími svědky, kteří dotyčného již v roce 2018 viděli jezdit do večerky, kde měl směňovat ryby například za cigarety. To uvádíme jen pro dokreslení celého případu.

S ohledem na všechny zjištěné skutečnosti jsme následně podali oznámení příslušnému správnímu úřadu pro porušení ustanovení § 16 odst. 4 vyhlášky č. 197/2004 Sb. čímž se dotyčný dopustil přestupku dle § 30 odst. 1 písm. f) zákona č. 99/2004 Sb. na úseku rybářství.

S ohledem na to jakým způsobem zacházel s ulovenou rybou jakožto živým tvorem po jejím vylovení až po následný prodej, jsme taktéž podali oznámení pro porušení ustanovení § 2 odst. 1 a dle § 4 odst. 1 písm. j), m) zákona č. 246/1992 Sb. čímž se dopustil dalšího přestupku dle § 27 odst. 1 písm. b) zákona č. 246/1992 Sb. dle zákona na ochranu zvířat proti jejich týrání.

Dotyčný takto jednal bez ohledu na platné předpisy, bez ohledu na skutečnou a to nejen finanční hodnotu trofejní ryby a činil tak pouze za účelem vlastního obohacení a to opakovaně.

Příslušný úřad následně rozhodl ve všech bodech o vině podezřelého, kterému byla uložena jak pokuta za přestupek v rybářství, tak další pokuta za přestupek týrání. Obě rozhodnutí jsou již pravomocná.

Tímto pro nás, jako uživatele revíru věc nekončí. Místní organizaci, kde je dotyčný členem podáme návrh na zahájení kárného řízení s návrhem na vyloučení této osoby z Českého rybářského svazu, z.s.

GIGA VÝPRODEJ: Tisíce rybářských produktů s obrovskou slevou! Platí jen do 30. listopadu!

Pro „krádeže“ trofejních ryb z našich revírů nemáme pochopení a jen to dokládá jak důležité je si svěřené revíry chránit. Bohužel i s takovými to případy se můžeme setkat.

Poděkování patří všem, kteří nám s tímto případem od počátku pomohli a to včetně Městské policie Kolín, a taktéž příslušnému odboru města Kolín.

Všem slušným rybářům přejeme do konce roku mnoho hezkých úlovků a snad se s tímto v budoucnu již nebudeme muset setkat.

FOTOGALERIE: Všechny fotografie z vyšetřování si prohlédněte ZDE

Zdroj: MO ČRS Kolín 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: MO ČRS Kolín

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

23 KOMENTÁŘE

  • Pokuta, vyřazení…..krádež ,nahlásit na pčr a odsoudit.a jestě zavřít na pár měsíců nebo pokuta milion korun.

   • Tak za prvé, do očí bys mi tohle neřekl ty , za druhý, slušný lidi nepráskaj a za třetí, on ty ryby nekradl, měl povolenku, RL, je to člen ČRS, kapry ulovil a kdyby tvrdil, že je koupil a pak nesl k větvím, každý by mu mohl akorát tak vyhulit, je blbej že se nebránil, no a ty mi vyliž .

    • Právě protože měl lístek o to víc by měl vědět že v daný lokalitě je max velikost ryb které si může odnést je do 65 cm…

     • A rozhodně bych ti to do očí řekl já …. A doufám že by si to na mě někde nebonzl

     • Ale nedopustil se krádeže ty trubko, a přímo při „činu“ ho taky nikdo nechytil. A jen takovou drobnou technickou, pokud platí K65 (K70 a jiné ), tak takový a větší kapr musí být neprodleně po ulovení puštěn zpět, bez zbytečné manipulace, takže i bez focení a olizování, vy joudové kaprofilní.

   • A jak se tomu asi tak říká ty trubko? Prostě udavačství, bonzáctví, Češi to mají v genech. A co se týká pytláctví, mám platnou povolenku k rybolovu i platný RL, takže pytlákem mě může nazvat pouze trubka jako ty. A jestli ty a tobě podobní chcete chránit velké kapry, tak je ani nelovte, já je chránit nechci, já je udím a je to dobrota.

    • Trubka je jen člověk jako ty který nezná řád najdi si to tto že máš povolenku je ještě o to horší ryby chycene rybář nesmí prodávat a pokud je tam k 65 cm tak je to jasný prestupek moulo

     • Tak to ty jsi megatrubka a diskutovat s tebou je pro mne totéž, jako bych házel perly sviním, tak soráč, tě joudo, vzdělání si doplň jinde, třeba samostudiem.

  • Přesně, je to jako článek z Rudého práva… Špičková práce milicionářů (RS) a příslušníků VB. A ten udavač určitě dostane medaili od těch bolševiků z ČRS.

   • To spíš od Carp Clubu ČR, to je taková zastřešující organizace těchto úchylů, co kapra chrání lovem a olizováním, případně vyprstěním.

 1. Sice je to už rok staré, ale pořád čerstvé. Nikoho se nezastávám, ale ten člověk nebyl nikdy přistižen, že by upytlacil či ukradl nějakou rybu. Usvědčující výpovědi byly vylhané od kamarádů RS v Kolíně. A protože se dotyčný člověk nebránil, dopadlo to takhle. Toť vše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -