Domů Novinky Sumcaři se zase vztekají: Důchodce zabil trofejního sumce z Labe! Ryba měřila přes...

Sumcaři se zase vztekají: Důchodce zabil trofejního sumce z Labe! Ryba měřila přes 2 metry

- Reklama -

Na rybářském internetu to zase žije! Jeden z rybářů na Facebook napsal, že viděl na Labi staršího rybáře, který zabil trofejního sumce. Rybář si v příspěvku postěžoval na chování staršího lovce, který trofejního sumce nepustil zpátky do Labe. Tento příspěvek opět rozjel velice vášnivou diskuzi. Jedna skupina rybářů chování staršího rybáře obhajovala s tím, že podle platných pravidel se ničeho nedopustil. Druhá strana ale oponuje, že trofejní ryby je třeba chránit. A to i dravce.

„Tak jsem byl bohužel svědkem další zabité kapitální ryby na Labi (18). Ryba měla 211 centimetrů, odhadem kolem 50 až 60 kilogramů. Chycena kolem 23. hodiny, vedle mě přibližně 30 metrů. Ryba dostala okamžitě na břehu toporem asi 7 ran, které jsem slyšel, pak jsem se šel podívat. Pánovi s velkým P – odhadoval jsem okolo 65 let – to asi ani trochu nebylo líto. Viděl jsem mu na očích, jak je šťastný, že si naplní mrazák.“

„Na nic jsem se radší neptal a šel hned pryč. Smotal jsem udice a jel domů. Žiju v České republice už nějaký rok, ale co se tady děje poslední roky u vody, škoda mluvit. Ryby mám rád, ale tohle udělat jen pro maso, které po jednom kousku omrzí a skončí v popelnici. Lovit celý den si zaslouží opravdu slušní rybáři, ale pořád je tady velké procento lovících, co bere velké sumce jako zabijáka oblíbených českých kaprů, jako tenhle starý pán,“ napsal na stránce Sumcařina je dřina Nikolai Gorodov.

Tento příspěvek vyvolal obrovskou diskuzi. Rybáři se rozdělili na dva tábory. Jedna strana chování staršího rybáře obhajovala tím, že podle platných pravidel nic neporušil. Ovšem druhá strana říká, že takové ryby mají dostávat svobodu. Tohle je věc názoru jednotlivých rybářů. Je ale zapotřebí říct, že starší rybář se skutečně žádného přečinu nedopustil.

 

Sumec o délce 254 centimetrů skončil na pekáči

Asi nejvzrušenější diskuzi v letošní sezóně vzbudilo video, na kterém je zachycen úlovek kapitálního sumce o délce 254 centimetrů. Tento dravec byl uloven na Turyňském rybníku, který obhospodařuje MO Kladno. Právě na tomto revíru probíhal hospodářský odlov. Jenže ani to nebyl pro některé sumcaře argument pro to, aby skončil tento trofejní sumec na pekáči. Ale zase: Úspěšný rybář nic neporušil (snad jen vyjma toho chování k ulovené rybě a uvázání za skřele).

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -