Domů Novinky TRAGÉDIE: Brutální úhyn ryb na Břeclavsku! V rybníce uhynulo 40 000 kilo ryb!

TRAGÉDIE: Brutální úhyn ryb na Břeclavsku! V rybníce uhynulo 40 000 kilo ryb!

- Reklama -

Rybník Nesyt je největším moravským rybníkem o rozloze okolo 300 hektarů, který leží na Břeclavsku. Tato moravská pýcha ale dostala pořádnou ránu! V rybníku podle prvních odhadů uhynulo až 40 tun ryb! Těm s největší pravděpodobností došel v mělké a horké vodě kyslík. A není se čemu divit! Na jihu Moravy jsou vedra skutečně zničující. Jde tak o druhý velice rozsáhlý úhyn ryb v této oblasti za několik dní.

Ten pohled je naprosto šílený! Na hladině rybníku Nesyt plavou tisíce leklých ryb, další se pak bezvládně válí na břehu. Zelená hladina a odporný zápach nejdou přehlédnout. Podle prvotních odhadů mělo v rybníce uhynout až 40 tun ryb!

Jednatel Rybářství Hodonín Oldřich Pecha, které Nesyt obhospodařuje, iDNES.cz řekl, že v rybníku plavalo 150 tisíc nasazených ryb. To, kolik z nich přesně uhynulo, musí rybáři spočítat. V rybníce plavali z drtivé většiny kapři, ale i candáti, štiky, úhoři nebo sumci.

„Srážkový deficit je natolik silný, že to prostředí v rybníku není schopné takové množství ryb utáhnout. Snažili jsme se nějaké odchyty dělat už v létě, abychom rybníku ulevili, ale bohužel to nestačilo,“ řekl iDNES.cz Pecha.

„Případem se od rána zabýváme. Podle prvotních odhadů z ranních hodin by se mělo jednat asi o 40 tun ryb, to je ale opravdu jen prvotní odhad. První kusy se tam objevily ve čtvrtek odpoledne. Teď jejich počet narůstá, jak se uvolňují ode dna,“ řekl Novinkám Vlastimil Sajfrt z mikulovské Správy CHKO Pálava.

Vše nasvědčuje tomu, že za masivním úhynem tisíců ryb stojí vysoká vedra. Navíc, k úhynu mohla přispět i bouřka, která podle Vlastimila Sajfrta ze Správy CHKO Pálava přinesla změnu tlaku, což mohlo být tím posledním „spouštěčem“ úhynu.

„Je to teprve začátek. Mrtvé ryby se teprve začaly uvolňovat, počítám, že jich bude ještě mnohem víc. Je to smutný pohled, nikomu z rybářů bych to nepřál. Vím, jaké to je, taky jsem rybář,“ řekl Novinkám jeden z kolemjdoucích okolo rybníku Nesyt.

„Včera tu nic zvláštního nebylo. Dnes je to samá zdechlina,“ řekli Novinkám cykloturisté. „Zdálky jsem myslela, že je tu tolik kačen. Přijedu blíž a vidím, že je to samá mrtvá ryba. A už to začíná šeredně páchnout,“ dodala další cyklistka pro Novinky.

Na video a fotky z místa se podívejte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -