Velmi závažné obvinění vznesl jeden rybář, který patří k dlouhodobým kritikům vedení Českého rybářského svazu. Ten tvrdí, že do oběhu se možná dostaly stovky duplicitních povolenek k lovu! A podle něj dokonce Jihočeský územní svaz zadržel „vadné povolenky“ v hodnotě přes 300 000 korun! Celá záležitost se dostala do takové fáze, že rybář chce podat trestní oznámení na kompletní vedení Českého rybářského svazu pro padělání a pozměňování veřejné listiny nebo ceniny. Přinášíme přepis trestního oznámení, které rybář zveřejnil na sociálních sítích…
Jako člen Českého rybářského svazu jsem se dostal k následující skutečnosti:
ČRS jako každý rok tiskne povolenky k lovu svých členů v podobě ceniny, kterou pak prodává. Tyto povolenky byly v počtu mnoha kusů duplicitně vytisknuty tiskárnou včetně číselného označení a čárového kódu (zřejmě omyl) a předány zástupci ČRS. Zástupce ČRS nezkontroloval počet vytisknutých cenin a předal je na sekretariát ČRS. Tito zaměstnanci a představitelé ceninu taktéž nezkontrolovali, dále ji distribuovali na územní krajské svazy – taktéž bez kontroly – i vzhledem ke skutečnosti, že za počty prodaných povolenek zpětně obdrží finanční obnos.
Jeden z územních svazů tento problém přiznal – v částce přibližně 300 000 korun – a ohlásil. Ostatní buď ceninu duplicitně neobdrželi, anebo se k tomuto nepřiznali. Mám tedy důvodné podezření, že na rok 2019 může být v oběhu několik stovek duplicitních cenin (povolení k lovu).
Vedení ČRS v čele s předsedou celou záležitost nechtějí řešit a nahlásit orgánům Policie České republiky, a místo toho společně s ostatními ve vedení ČRS chtějí věc utajit a ceninu (povolenky) prodávají. O této skutečnosti ví i představitelé územních krajských svazů, kde sedí i policisté – nově zvolený předseda ČRS je ředitelem Městské policie v Plzni.
Vzhledem ke všem skutečnostem mám důvodné obavy, že dojde k tomu, že se ceniny (povolenky) nestáhnou z distribučních míst na krajských územních svazech, a znovu vytisknou s jinými ochrannými prvky k značnému finančnímu úniku jak pro státní kasu, tak i Český rybářský svaz.
Přiznané duplicitní povolenky za 320 000 jen na Jihočeském územním svazu, a pokud by i ostatní územní svazy měly stejný počet, tak škoda by byla zhruba 2 500 000 korun.
Není zaručeno, že všichni jsou poctiví a tuto věc nahlásili a mohli si nechat duplicitní ceninu pro vlastní prospěch (prodej pod rukou). Podávám proto trestní oznámení na kompletní vedení Českého rybářského svazu – včetně územních svazů – pro padělání a pozměňování veřejné listiny nebo ceniny ve stádiu distribuce a zatajování trestného činu ze strany distributora, neboť se nechovali s péčí řádného hospodáře.
Redakce InRybar.cz
Ilustrační foto: archiv InRybar.cz
No je i divne , pokud je dostalo jen JČ , že to bylo před volbou předsedy . Možna zaměr tuto organizaci drobet srazit , ale v jakem duchu to ať si každej představi sam . Předsedou JČ je přece rebel Koranda