skingbranding-banner

Trestní oznámení na vedení ČRS? Rybář viní funkcionáře z padělání povolenek!


Velmi závažné obvinění vznesl jeden rybář, který patří k dlouhodobým kritikům vedení Českého rybářského svazu. Ten tvrdí, že do oběhu se možná dostaly stovky duplicitních povolenek k lovu! A podle něj dokonce Jihočeský územní svaz zadržel „vadné povolenky“ v hodnotě přes 300 000 korun! Celá záležitost se dostala do takové fáze, že rybář chce podat trestní oznámení na kompletní vedení Českého rybářského svazu pro padělání a pozměňování veřejné listiny nebo ceniny. Přinášíme přepis trestního oznámení, které rybář zveřejnil na sociálních sítích…

Jako člen Českého rybářského svazu jsem se dostal k následující skutečnosti:

ČRS jako každý rok tiskne povolenky k lovu svých členů v podobě ceniny, kterou pak prodává. Tyto povolenky byly v počtu mnoha kusů duplicitně vytisknuty tiskárnou včetně číselného označení a čárového kódu (zřejmě omyl) a předány zástupci ČRS. Zástupce ČRS nezkontroloval počet vytisknutých cenin a předal je na sekretariát ČRS. Tito zaměstnanci a představitelé ceninu taktéž nezkontrolovali, dále ji distribuovali na územní krajské svazy – taktéž bez kontroly – i vzhledem ke skutečnosti, že za počty prodaných povolenek zpětně obdrží finanční obnos.

Jeden z územních svazů tento problém přiznal – v částce přibližně 300 000 korun – a ohlásil. Ostatní buď ceninu duplicitně neobdrželi, anebo se k tomuto nepřiznali. Mám tedy důvodné podezření, že na rok 2019 může být v oběhu několik stovek duplicitních cenin (povolení k lovu).

Vedení ČRS v čele s předsedou celou záležitost nechtějí řešit a nahlásit orgánům Policie České republiky, a místo toho společně s ostatními ve vedení ČRS chtějí věc utajit a ceninu (povolenky) prodávají. O této skutečnosti ví i představitelé územních krajských svazů, kde sedí i policisté – nově zvolený předseda ČRS je ředitelem Městské policie v Plzni.

Vzhledem ke všem skutečnostem mám důvodné obavy, že dojde k tomu, že se ceniny (povolenky) nestáhnou z distribučních míst na krajských územních svazech, a znovu vytisknou s jinými ochrannými prvky k značnému finančnímu úniku jak pro státní kasu, tak i Český rybářský svaz.

Přiznané duplicitní povolenky za 320 000 jen na Jihočeském územním svazu, a pokud by i ostatní územní svazy měly stejný počet, tak škoda by byla zhruba 2 500 000 korun.

Není zaručeno, že všichni jsou poctiví a tuto věc nahlásili a mohli si nechat duplicitní ceninu pro vlastní prospěch (prodej pod rukou). Podávám proto trestní oznámení na kompletní vedení Českého rybářského svazu – včetně územních svazů – pro padělání a pozměňování veřejné listiny nebo ceniny ve stádiu distribuce a zatajování trestného činu ze strany distributora, neboť se nechovali s péčí řádného hospodáře.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1344x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1857x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2315x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Komentáře

  • No je i divne , pokud je dostalo jen JČ , že to bylo před volbou předsedy . Možna zaměr tuto organizaci drobet srazit , ale v jakem duchu to ať si každej představi sam . Předsedou JČ je přece rebel Koranda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.