Domů Akční nabídka TIPY A TRIKY: Jak připravit kvalitní krmení na trofejní kapry do studené...

TIPY A TRIKY: Jak připravit kvalitní krmení na trofejní kapry do studené vody? Známe jednoduchý návod!

- Reklama -

Lov kaprů ve studené vodě patří k velkým výzvám na začátku sezóny. Ryby se pomalu probouzí ze zimní letargie, takže jejich aktivita není hned po odchodu nehostinného období nijak závratná. Přesto, i v těchto chvílích lze kapry velice úspěšně chytat. Protože i ve studené vodě musejí ryby přijímat potravu. Aby byl lov kaprů v těchto těžších podmínkách úspěšný, je zapotřebí je zaujmout. Ihned zaujmout! A navíc, jen s pomocí trochy krmení. Jak na to? Pojďme si ukázat jednoduchý návod…

Je zapotřebí pamatovat na několik věcí: Jelikož na začátku sezóny je voda v našich revírech pořádně studená, tak to má u kaprů vliv na přijímání potravy – ti sice ve studené vodě přijímají potravu, ale ne v nijak vysokém množství. Proto hrozí riziko, že se kapři brzo nasytí a potom odplavou. To nesmíme dopustit! Krmení musíme používat tak, aby kapry přilákalo, aby je udrželo na místě, ale abychom je z něho nenasytili.

Co tím myslíme? Je například velice důležité použít koncentrované krmení, které má silnou pachovou stopu. Ano, pachová stopa dokáže kapry přilákat i z větší vzdálenosti. Dále musí být v krmení několik hrubších částic (nejlépe pelety do studené vody), které kapry udrží na místě. Ale znova! S jejím množstvím to nepřehánějte, aby se kapři rychle nenasytili.

Úplně nejlepší metodou je dát krmení do klasického krmítka, anebo ještě lépe do PVA sáčku nebo punčochy. Více nic! To fakt stačí! Pokud použijete kvalitní krmení, které dokáže „vysílat“ silnou pachovou stopu, pak i malé množství krmení postačí. Dále pamatujte na to, že krmení musí jít vidět! Na začátku sezóny jsou dna našich revíru šedivá a tmavá, takže je zapotřebí použít kontrastní, výrazné krmení. Tak bezpečně zaujmete kaprovu pozornost. A to může hrát zásadní roli!

 

Co použít do krmení na kapry do studené vody?

Pelety NASH Citruz

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!    

Absolutně geniální pelety od věhlasné anglické společnosti NASH, které jsou přímo vyvinuty pro lov kaprů ve studené vodě. Právě složení těchto pelet je jejich největší přednostní – pelety NASH Citruz obsahují jen minimum olejů, které za nízkých teplot nepracují tak, jak by měly. V těchto peletách NASH Citruz naleznete spíše práškové a tekuté atraktory, které i ve studené vodě dokážou nádherně pracovat – například vytvářejí naprosto dokonalou pachovou stopu.

Další dokonalou předností je jejich průměr – tyto pelety do studené vody mají průměr 2 až 6 mm, což je nejlepší pro krmení ve studené vodě. Pelety fungují jako špičkový stoper, kdy dokážou zastavit kapry na krmném místě, přitom se z nich kapři ihned nenasytí. Navíc, tyto průměry pelet jsou vynikající pro vytváření hustých „koberců“ na dně. Pelety NASH Citruz mají k tomu výrazné zbarvení, takže této návnady si nejde nevšimnout! Tohle doporučujeme!

Pelety přimíchávejte přímo do krmení nebo do PVA mixů. Lze s nimi krmit i samostatně – my doporučujeme přimíchávat trochu sypké směsi, která vytvoří ještě lákavější krmné místo. Stačí používat ve střídmém množství!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

NASH Stick Mix Citruz Cultured Fizzing

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Absolutní dokonalost! Tento mix je vynikající návnadou pro lov kaprů v ledové vodě. NASH Stick Mix dokáže pracovat i za velice nízkých teplot – i ve studené vodě vytváří velmi silnou pachovou stopu, a navíc vypouští i drobné částečky do vodního sloupce. Tohle krmení nejde na temném a šedivém dně na začátku sezóny přehlédnout! Super!

Nepřehánějte to s množstvím! Stačí dát do PVA punčochy nebo krmítka hrst tohoto mixu, do kterého je vhodné přidat i výše představené pelety. Výsledek je potom dokonalý! Dostanete TOP krmení, které i v ledově studené vodě dokáže vytvářet silnou pachovou stopu a nápadně barevné místo. Nezapomínejte na to, že kapři moc dobře vidí kontrastní věci – tedy reflexní předměty na tmavém podkladu. Tohle na kapry zaručeně funguje!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

VIDEO: Jak chytat kapry ve studené vodě?

Lov kaprů na začátku sezóny je nádhernou disciplínou! Jak být ale úspěšný? Použijte výše zmíněné suroviny – smíchejte je dohromady a vytvořte TOP návnadu na jarní kapry. K návnadě je pak dobré používat nástrahy NASH Citruz, které jsou vynikající právě pro lov ve studené vodě. Více se ale už dozvíte v přiloženém videu…

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -