skingbranding-banner

Tvrdá kritika rybářské značky a reprezentanta! Na internet dali fotky s chycenými candáty v době hájení


Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner se s tím nemazlí! Tvrdě zkritizoval rybářskou značku Garmin Fishing –CZ a reprezentanta Jana Hubku za jejich příspěvky na sociálních sítích. Právě na profilech na sociálních sítích této rybářské značky a známého rybáře se objevily fotografie ulovených candátů na muškařské vybavení v době hájení. Jenže! To dopálilo právě předsedu Středočeského územního svazu, který nehodlal mlčet. A tvrdě všechny rybáře zkritizoval! Předseda Hýbner tohle chování označil za prasečinu. Přesto, je třeba připomenout, že v rámci rybářské řádu se nikdo porušení pravidel nedopustil…

Na profilu Garmin Fishing –CZ se objevila informace o tom, že na Slapské přehradě proběhla „předváděcí akce“, kde proběhlo předvádění produktů této firmy. Na akci byla například vzorová loď, která byla vybavena sonary a příďovým motorem. Pod informacemi o akci se následně objevilo několik fotek ulovených candátů. Jenže! Ti jsou v tomto období hájení.

„Kam se to řítíme? Cílený, propagovaný lov candáta v době jeho hájení. Pak se zase budeme všichni divit dalším opatřením a omezením. Z hospodářského hlediska přirozené reprodukce candáta je to nehorázná prasečina, ze sportovního hlediska ubohost. Tak hlavně, že jste si zachytali, pánové. Byla to asi dřina v této době najít sonarem candáty na hnízdech a přemluvit je k záběru,“ napsal k předváděcí akci Dušan Hýbner.

Je třeba připomenout, že v rámci rybářské řádu se rybáři ničeho nedopustili. Lze totiž říci, že se s muškařským vybavením vydali třeba na bílou rybu, ovšem na umělou nástrahu zabral právě candát. Přesto, z hlediska etiky tohle není úplně v pořádku. Je to ten samý příklad, jako lov parem nebo ostroretek na řece v tomto období, kdy jsou tyto ryby hájené, a kdy by měly mít klid. Ano, člověk je může chytit při chytání jiných druhů ryb, přesto je lepší se jim úplně vyhnout…

Příspěvek předsedy Hýbnera okamžitě vzbudil velkou pozornost. A není divu! Právě toto chování může zapříčinit například to, že se zase zpřísní pravidla pro skupinu rybářů, a to jen kvůli neetickému chování několika málo jedinců.

Na kritiku zareagoval za značku Garmin Fishing –CZ Josef Verner:  „Důrazně odmítáme nařčení z vláčení, či chytání na hnízdech. Že se během muškaření chytí mimo bílé ryby i dravec, je věc vcelku běžná. To, že se s dravcem vyfotím, je v pořádku, ale špatným krokem bylo ono již zmiňované zveřejnění. Výběr příspěvků a fotek byl špatný. Chápeme, že je to pak bráno jako provokace, tím spíše, že pár jedinců z toho udělá odstrašující drancování vody. Něco podobného již opakovat nebudeme. Tímto nešťastným krokem se rybářské veřejnosti velice omlouváme.“

 

Proč z původního příspěvku zmizel reprezentant Jan Hubka?

Dušan Hýbner v původním příspěvku upozornil na z jeho pohledu neetické chování nejen značky Garmin Fishing –CZ, ale také na chování reprezentanta Jana Hubky. I ten na sociálních sítích zveřejnil fotografie ulovených dravců. Například u jedné fotky napsal: „Jeden z mých letošních cílů je splněn. Podařilo se mi ulovit (nejednoho) candáta s muškařským náčiním na stojatém revíru!“

Předseda středočeských rybářů přesto tuto fotku ze svého příspěvku stáhl. Proč se tomu tak stalo? Protože podle předsedy Hýbnera reprezentant Hubka neulovil candáty na Slapech, ale na Orlíku. Proto to předseda Středočeského územního svazu upravil – protože v jeho příspěvku psal o zmíněné akci na Slapech.

Dušan Hýbner pro redakci InRybar.cz uvedl: „Jednání reprezentanta ČRS Jana Hubky bude dle jeho vyjádření řešit na Radě ČRS.“

„Zveřejnil jsem to ne proto, aby byl hon na konkrétní lidí, ale aby se tento rybolov nezačal stávat normou a běžnou věcí. Z tohoto důvodu je třeba jasně problém pojmenovat a zaujmout jasné stanovisko,“ uzavírá Dušan Hýbner.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 423x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 129x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7069x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • Lov pomocí sonaru bych zakázal alespoň v době hájení dravců.

 • Já že jeden borec chytl na haluz candáta na muchu, pak jedu v článku níže a tam je x lidí, jak se fotí s candatem, vy jste doby prasata. Bych tady těm blbeckum zakázal celý sonary, co z toho máš, když si najdeš hejno ryb a hazes jim to pod rypák?
  A ten co se vymlouvá, že chytal bílou rybu a jen náhodou trefil na pár céček, prober se vole!

 • No Hoši,Prasárna Neskutečná..Akorát Halda Výmluv a nic jiného..Osobní názor…Candáta jste chytali CÍLENĚ..Jste OSTUDA SPORTOVNÍCH RYBÁŘŮ!!!Doufám že,na Vás jednou taky dojde..ještě 1 Věc…MA KAŽDÉ PRASE SE TA VODA VAŘÍ..Dobře že si Toho Všímají Odpovědní Lidé..

 • Sonary, krmení místo krmítek, tohle už není sportovní rybolov.
  Pytláků je všude spousta. Stačí posílit večerní kontroly břehů.
  Hnus ..

 • Přísný zákaz na našich vodách používání sonarů.

 • Prasárna to sice byla, ale pan Hybner nechť ráčí hubu držet. Nelze vvtomto případě dokázat porušení RR.
  Hybnerovic ” porybni jedou striktně podle RR a zabírají povolenku kvůli drobným přestupku, to bylo i zde na in rybář několikrát zmíněno. Pak se nelze divit, pane Hybner, že se někteří rybáři pohybují na hraně.

 • Hlavně, že kvůli Katlovu se Hubka honosil trikem s nápisem Ignoruji Jakuba Vágnera. 😂😂😂😂😂

  • Přesně Tak..Dobře si to Napsal!!!Jinak jsem Pro To,Ať se Zakáže Muškaření na Mimopstruhovkách do 16 Června tak jako Vláčka..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.