skingbranding-banner

UPOZORNĚNÍ: Rybářská stráž bude rybáře kontrolovat i v nouzovém stavu! Jak budou kontroly probíhat?


Někteří rybáři se podivují nad tím, že rybářská stráž je kontroluje i po dobu nouzového stavu. Jenže! Vzhledem k tomu, že se množí informace o tom, že někteří rybáři zneužívají kritické situace v České republice a porušují platná pravidla, bude rybářská stráž kontrolovat i v tomto období. Dále je zapotřebí si uvědomit, že ti rybáři, kteří porušují platná pravidla v nouzovém stavu, musí počítat s tvrdšími tresty. Někteří funkcionáři veřejně prohlásili, že na takové rybáře bude aplikován přísnější metr…

Jak budou kontroly v nouzovém stavu probíhat? Tady je například doporučení, které vydal Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko:

Všem členům rybářské stráže doporučujeme, aby při kontrolách lovících dbali zvýšené bezpečnosti, dle plošného nařízení měli zakrytá ústa rouškou, dále používali jednorázové hygienické rukavice a dle možností i dezinfekční přípravek. Pro minimalizaci přenosu nákazy doporučujeme se nedotýkat předložených rybářských dokladů a jejich kontrolu provádějte pouze opticky, bez zápisu o kontrole do přehledu o docházkách a úlovcích.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné křeslo pro rybáře za skvělou cenu! Kvalita za rozumné peníze

V případě nutnosti zápisu do přehledu o docházkách a úlovcích v případě zjištění porušení pravidel lovu je nutno vždy použít gumové rukavice. Doporučujeme dle možnosti udržovat od lovících dostatečný odstup a vyhýbat se přímému kontaktu. K přímému kontaktu s lovícím je vhodné přistoupit jen v nezbytně nutných případech, kdy evidentně dochází k porušování předpisů.

Při zadržení povolenky k rybolovu nebo rybářského vybavení se postupuje standardně, ale se zvýšenou opatrností, jelikož se jedná o potenciálně kontaminovaný materiál. V případě rizika kontaminace nákazou, například kontaktem s osobou odmítající si zakrýt ústa rouškou si vyžádejte součinnost s Policií ČR.

Lze předpokládat, že zjištěná porušení, kterých se lovící dopustí v období krizového stavu, budou orgány státní správy a kárnými komisemi posuzovány výrazně přísněji. I po dobu mimořádných opatření, je nutné zajistit dodržování pravidel lovu, a proto je výkon funkce rybářské stráže mimořádně důležitá a obětavá činnost, zvláště pak v současné vypjaté situaci.

Z uvedených důvodů děkujeme všem aktivním členům RS za výkon kontrolní činnost a za respektování výše uvedených doporučení. Zároveň důrazně žádáme všechny lovící, aby striktně dodržovali své povinnosti a rybářské stráži byli nápomocni v rámci ochrany společných zájmů ČRS.

 

Opatření kvůli koronaviru v České republice

Rybaření s neplatnými lístky po 1. březnu: Podle stanoviska ministerstva vnitra mohou osoby, kterým po 1. březnu skončila platnost rybářského lístku během nouzového stavu prokazovat odbornou způsobilost k výkonu rybářského práva i nadále tímto neplatným dokladem. Příslušné správní orgány, a to včetně rybářské stráže, by neměly přestupky týkající se neplatného rybářského lístku řešit. Týká se to případů, k nimž došlo po 1. březnu 2020 po dobu trvání nouzového stavu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné křeslo pro rybáře za skvělou cenu! Kvalita za rozumné peníze

Odložení platby členských příspěvků: V souvislosti se současnou situací v ČR oznamujeme, že termín pro splnění členských povinností (úhrady členské známky) je odložen, a to nejméně do ukončení platnosti mimořádných opatření souvisejících s epidemií koronaviru. Rybáři se tak nemusí obávat, že pokud neuhradí členský příspěvek ve stanoveném termínu, bude jim členství ukončeno.

Zdroj: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 339x | 24.09.2020 | Žádné komentáře

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 1470x | 23.09.2020 | Žádné komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Rybáři pozor! Na Nových Mlýnech bude na začátku října platit zákaz rybaření! Proč?

admin | přečteno: 5769x | 23.09.2020 | 2 komentáře

I letošní podzim bude na Novomlýnském jezeře platit omezení pro …

Komentáře

 • A jak je to s povolenkou k lovu ryb když jí nebudu mít? Kam zapíšu ponechanou rybu?

  • Bez povolenky nemůžete chytat… 🙂

   Redakce InRybar.cz

   • Tak že to co tu uvádíte že můžu chytat na starý lístek je vlastně blbost protože nemám novou povolenku

    • V čem je to blbost?

     Rybáři, kterým propadl RYBÁŘSKÝ LÍSTEK po 1. březnu 2020, mohou na rybách rybařit i s takto propadlým rybářským lístkem… Takže pokud mají platnou POVOLENKU, pak mohou rybařit i s propadlým lístkem po 1. březnu.

     Pokud ovšem nemáte novou platnou povolenku pro rok 2020, pak logicky nemůžete rybařit.

     Co je na tom k nepochopení?

     Redakce InRybar.cz

     • Dobrý den, jak řešit situaci se získáním povolenky, když má místní organizace u které jsem registrován, právě z důvodu nouzového stavu zavřeno? Alespoň takové je stanovisko vyvěšené před kanceláří. Je možné přejít jinam? Nebo jak to řešit? Děkuji

     • Zkuste na MO zavolat a domluvit se na postupu při výdeji povolenky.

      Každá MO k tomu přistupuje individuálně…

      Tam Vám řeknou nejvíce…

      Redakce InRybar.cz

     • Tak když je to k pochopení tak mi uveďte jednu s místních organizací která Vám vydá novou povolenku bez platného rybářského lístku. Proto uvádím že je to blbost. Nikdo vám povolenku nevydá.

    • Tady se píše o rybářském lístků který Vám mohl skončit v platnost ne o rybářské povolence tu mít musíte.
     Tisková zpráva Ministerstva zemědělství: Všichni, kterým skončila platnost rybářského lístku po 1. březnu 2020, mohou během nouzového stavu v České republice lovit ryby i nadále s tímto neplatným dokladem. Ministerstvo zemědělství (MZe) několik takových případů řešilo s rybářskými organizacemi. Podle vzoru jiných dokumentů, například Ministerstva vnitra (MV), vydalo stanovisko k posuzování prokazování odborné způsobilosti k výkonu rybářského práva a k výkonu práva myslivosti v době nouzového stavu.

 • Platný rybářský lístek na příslušné období není podmínka pro vydání povolenky? Překvapivé…

  • Mohl jste si koupit povolenku v lednu/únoru 2020, lístek Vám pak propadl v březnu 2020.

   Těchto případů se to týká…

   Redakce InRybar.cz

 • Dobrý den. Rybářský lístek mám platný i MP povolenku již vlastním. Kde však zakoupím tu pstruhovou?

  • Nejlépe u vlastní MO. Dále v jakékoliv MO v kraji,pokud chcete jen krajskou nebo celosvazovou. Po skončení ji samozřejmě musíte odevzdat tam kde se koupí. Doporučuji si telefonicky ověřit MO kde ji prodají, ne všude jsou ochotni v této situaci ji prodat.

   • Díky za odpověď! Napsal jste to perfektně za nás! 🙂

    Krásný den!

    Redakce InRybar.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.