skingbranding-banner

Územní svaz půjčí peníze na nákup rybníka! Zatím nemůže říct, k čemu rybník bude sloužit


Západočeský územní svaz na svých webových stránkách informoval rybářskou veřejnost o tom, že se konalo zasedání tamního výboru. Jelikož tento podzim panuje koronavirová epidemie, tak se vrcholní zástupci Západočeského územního svazu sešli poprvé v historii formou videokonference. A zasedání to bylo opravdu zajímavé! Představitelé Západočeského územního svazu na něm například „odklepli“ bezúročnou půjčku pro místní organizaci v Rokycanech…

Kromě celé řady věcí, které se na zasedání řešily, západočeští rybáři odsouhlasili poskytnutí bezúročné půjčky rokycanské místní organizaci na nákup rybníka. Rokycanská organizace o to požádala Západočeský územní svaz, který tomu vyhověl. „Výbor Západočeského územního svazu rozhodl, na základě žádosti místní organizace Rokycany, o poskytnutí bezúročné půjčky na nákup rybníka z prostředků územního svazu,“ uvedl územní svaz.

To, o jak velkou půjčku se jedná, a na co bude nový rybník rokycanské organizace sloužit, územní svaz neupřesnil. „Půjčka je poskytována v souladu se schválenou směrnicí „Zásady poskytování zápůjček a dotací z prostředků ČRS, z. s., Zpč. ÚS“. Účel zápůjčky je v přímé souvislosti s posláním ČRS podle § 2 Stanov ČRS. Další informace jsou předmětem smluvního vztahu mezi Zpč. ÚS a MO Rokycany, případně jsou do realizace záměru důvěrné a nemohu o nich poskytovat žádné informace,“ řekl redakci InRybar.cz jednatel Západočeského územního svazu Martin Bílý.

 

Koronavirus nezkomplikuje výdej povolenek

Západočeský územní svaz řešil i další zajímavé věci. Vrcholní představitelé například západočeskou rybářskou veřejnost ujišťují, že i přes nepříznivou situaci ohledně koronavirové pandemie, bude výdej nových povolenek a známek pro rok 2021 probíhat bez nejmenších obtíží…

„Pro rybářskou veřejnost je důležité, že je vše nastaveno tak, aby místní organizace mohly zahájit prodej známek a povolenek pro rok 2021 již od počátku druhé poloviny prosince. V této souvislosti je dobré připomenout změnu schválenou výborem Západočeského územního svazu již dříve – totiž, že celoroční územní mimopstruhové i pstruhové povolenky Západočeského územního svazu, celosvazové a celorepublikové povolenky opravňují jejich držitele k lovu ryb na revírech našeho územního svazu až do 10. 1. následujícího roku,“ připomínají západočeští rybáři.

Ale bacha! Vedení Západočeského územního svazu upozorňuje, že toto platí pouze na západočeských vodách „Zdůrazňujeme, že se jedná o opatření platné výhradně na revírech Západočeského územního svazu, neplatí pro rybolov na ÚN Orlík a revírech ostatních územních svazů ČRS,“ upřesňuje Západočeský územní svaz.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 1282x | 18.01.2021 | 2 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 347x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1530x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.