skingbranding-banner

VIDEO: Gigantický candát! Rybář hodil gumovou nástrahu do řeky a vytáhl monstrum


Candát patří tradičně k nejvíce vyhledávaným rybím druhům. A to neplatí jen pro Česko nebo Slovensko, ale i zahraničí. Candáti jsou prostě úchvatné ryby, do kterých se zamilovala hromada rybářů. A jeden rybář měl při jejich lovu opravdu neskutečné štěstí! Na jeho oblíbenou řeku se vydal s přívlačovým prutem a gumovou nástrahu. Pak to přišlo! Úspěšnému lovci se povedlo vytáhnout neskutečného candáta, kterého by si chtěl potěžkat nejeden rybář. A hlavně! Tohle nebyl jediný úlovek…  

Ta řeka vypadá fantasticky! Její tok nepůsobil nijak drasticky regulován, jak je to někde zvykem. Naopak! Na břehu rostou statné stromy a husté rákosí, které vytváří ve vodě příjemné prostředí pro ryby. Těch tady musí být! Rybář na přívlačový prut nastraží bílou gumu, kterou hází až na druhý břeh řeky k onomu rákosí. A začne jemně cukat s nástrahou.

ČTETE TAKÉ: Rybáři z Moravy v roce 2020 nasadili kapry za 18 miliónů korun! 

Na videu jde okoukat, jak rybář vede umělou nástrahu. Nevymýšlí nic složitého, prostě jen poskakuje s gumou tak, že jen občas „klepne“ špičkou. Bude to stačit? Bum! Přichází rána do prutu! Přívlačový prut se krásně ohne, skoro připomíná luk. Tohle bude hodně slušná ryba! Teď to nezkazit…

Souboj netrval úplně dlouho, ale to jeho vyústění bylo prostě perfektní! Před rybářem se totiž na konci souboje zjevil candát, ze kterého by se leckomu prostě rozklepala kolena. Taková ryba! Rybář měl jeden problém v tom, že neměl holínky. Takže si musel sundat boty, vyhrnout nohavice, a hurá za candátem do vody! Jenže! Pro tuhle rybu by leckterý rybář „skočil i z mostu“. Neskutečná ryba!

CENOVÁ BOMBA: Nadupané navijáky SHIMANO za super nízké ceny! TOP kvalita!

Jen pro pořádek: U tohohle jednoho candáta nekončete, a dodívejte se na celé video. Z tohohle videa prostě padá brada! Zažili jste u vody někdy něco podobného? Podělte se o vaše zážitky v diskuzi pod tímto textem…

VIDEO: Obrovský candát na přívlač! Podívejte se na gigantického dravce

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 136x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 9902x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 694x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

 • Luxusní ryba

  • Půlka candátů podseknutejch,a toho prvniho (který měl tak 90cm podle ruky)když už ho vracel do vody už byl mrtvej,nepohnul ani žabrou takže ho zabil,za tuhle prasečínu bych mu hned sebral papíry,nebo ho kopl do rypáku!!!,s candatem se nefoti,pokud si ho teda nechceš vzít (max s kaprem-ktery vydrží)
   Jediný co na můžu říct je to že bych chtěl aby takhle brali candáti na Berounce

 • Takhle vytahovat candát na břeh je prasečina👎👎👎

 • Takhle vylovit rybu? Dobytek. Tohle nemohl přežít

  • Velmi často nepřežijí ani ti candáti, které pravověrní “sportovci” pouštějí zpět do vody. Zvláště u těchto mimořádně choulostivých ryb by udělali lépe, kdyby si dva kousky vzali a pak mazali za mámou.

 • Zas tak obrovsej nebyl to byo vidět jak ho táhl z vody. Do trouby do pekáčku akorát. 🙂

 • Je to prase ,ten jeslí to jde říct rybář

 • Jo velký “gigant” nebude drží ho na dlouhé ruce aby byla ryba větší ,muj odhad je tak 70cm. Ryba je to pěkně to jo. Za to vytáhnutí z vody nakopat do….. A

 • Jednou se mi na přehradě Harta podařil večer že sem od desíti do půlnoci chytl candáty 64 (na třetí nához) a 78cm(+ dvě upadnuté ryby). po půlnoci do dvou ráno se mi podařilo ještě 79 a 62cm. Fakt pěkná vycházka., 9 kilo měli dohromady ti dva největší. Ten rok fakt braly pěkný ryby.
  Mám zkušenost že po vodě připlaval chcípnutý candát cca 2 kila, kterému z jícnu koukal ustřinutý kus vlasce s jednoháčkem, nějakému “šikovnému rylísákovi” nepřišel dvoukilový candát dost velkej,aby zapsal a ponechal, škoda takový ryby pro takový rybáře co si neváží života a neumí vařit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.