DomůNovinkyVIDEO: Hrůza! V Brazílii se protrhla hráz odpadní nádrže! Obrovskou vlnu zachytily kamery

VIDEO: Hrůza! V Brazílii se protrhla hráz odpadní nádrže! Obrovskou vlnu zachytily kamery

- Reklama -

U brazilského města Brumadinho došlo k tragédii. Nedaleko zmíněného města se rozprostírala odpadní nádrž u dolu na železnou rudu, jejíž hráz ale nevydržela a zbořila se. Obrovská vlna vody a bahna následně důl a část přilehlé vesnice Vila Ferteco zaplavila. Brazilské úřady hlásí přes 100 mrtvých, a dalších stovky pohřešovaných. Moment, kdy se hráz zbortila, zachytily kamery. A ze zmíněných záběrů běhá skutečně mráz po zádech…

Kamera zachycuje přesně ten momenty, kdy se hráz boří, a kdy se „rodí“ obrovská vlna vody a bahna. Na záběrech jde vidět, jak se obrovská vlna začíná valit na důl a vesnici pod nádrží. To, proč došlo ke zřícení hráze, není jasně. Společnost, která důl na železnou rudu provozovala, se hájí tím, že v loňském roce probíhala „revize“ hráze. A ta údajně potvrdila, že je vše v pořádku.

Ze zveřejněných záběrů jde opravdu mráz po zádech. V první části videa je zachyceno to, jak se hráz nádrže bortí. Následují pak záběry, které ukazují obrovskou vlnu vody a nánosů, které zaplavují část zmíněného dolu.

Protržení hráze a vylití odpadní vody a bahnem je i ekologickou katastrofou. Nánosy a kal údajně zaplavily oblast o velikosti 290 hektarů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -