DomůAkční nabídkaTOP 3 vlasce na kapry, které vás nikdy nezklamou! Jaký vlasec na...

TOP 3 vlasce na kapry, které vás nikdy nezklamou! Jaký vlasec na kapry vybrat?

- Reklama -

Jaký vlasec na kapry vybrat? Tohle je jedna z nejčastějších otázek rybářů na začátku každé nové sezóny. A ono se není čemu divit! Právě vlascům je zapotřebí věnovat náležitou pozornost. Jedná se sice o „nenápadnější“ součást rybářské výbavy, ale kvalitní vlasec je prostě zásadně důležitý. Logicky: Kdo má na cívce navijáku namotané nekvalitní vlákno, tak ten riskuje ztrátu (nejen) životní ryby. Jaký vlasec na kapry tedy vybrat? Připravili jsme přehled několika silonů, které nabízí vysokou kvalitu za hodně rozumnou cenu…

Vlasec na kapry musí být kvalitní! Jen si to představte: Kapry většinou lovíme na docela velkou vzdálenost, takže je zapotřebí takové vlákno, které nemá velkou průtažnost, abychom dokázali rybu zaseknout. Navíc, často kapry lovíme poblíž potopených překážek, proto je nutné mít takový silon, který vydrží kontakt s potopenou větví nebo ostřejším kamenem. A hlavně, kolikrát se stane, že zasekneme velkého kapra, který má prostě sílu. A proto je důležité mít vlákno, které dokáže takový „živel“ zkrotit. Pojďme se podívat na zajímavé vlasce na kapry, které jsou mezi kapraři velmi oblíbené…

 

Vlasec na kapry NASH Bullet Mono

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Náš favorit! Skutečně! Pokud byste po nás chtěli jeden jediný tip na kaprový vlasec, ukázali bychom na tento. Jedná se o geniální vlákno od anglické společnosti NASH, které nabízí fantastické vlastnosti za velmi zajímavou cenu. I díky větší metráži – vlasec se prodává na 1000 metrových cívkách, které jsou cenově výhodnější – je toto vlákno dostupné za opravdu dobré peníze.

Kaprový vlasec NASH Bullet Mono nabízí hodně zajímavé vlastnosti. Tak například: Toto vlákno slibuje vysokou nosnost, kterou ocení každý rybář, který má spadeno na velké kapry. Dalším obrovským plusem je skálopevná odolnost, která dovoluje lov kaprů i na těžkém terénu, anebo mezi potopenými překážkami. A v neposlední řadě: Toto vlákno je geniální i v tom, že má malou průtažnost. Takže rybář úspěšně zasekne rybu i na hodně velkou vzdálenost.

Vlasec na kapry NASH Bullet Mono je dodáván ve dvou barvách – v zelené a hnědé. A samozřejmě v několika průměrech – v 0,28 mm, v 0,33 mm, v 0,37 a 0,40 mm. Záleží jen na rybářovi, po kterém vlákně sáhne. A jaké si vyberete vy?

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Vlasec na feeder MATRIX Carpmaster Sinking Mono

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Teď by měli zpozornět všichni příznivci jemnější rybařiny. Pokud chytáte kapry na feeder nebo na lehčí položenou, pak je toto vlákno přesně pro vás. Jedná se o perfektní vlasec na feeder od anglické firmy MATRIX, který nabízí opravdu hodně zajímavé vlastnosti. Tak předně: I v tenkém průměru má tento silon skutečně zajímavou nosnost. Vlasec v menším průměru bez nejmenších obtíží zkrotí i velkou rybu. My osobně na feeder používáme průměry 0,18 nebo 0,20 mm a zatím se nám nestalo, že bychom ztratili kapra kvůli tomu, že vlasec nevydržel tah ryby.

Nesmíme ani zapomenout na to, že silon na feeder MATRIX Carpmaster Sinking Mono nemá „paměť“. Ani u nižších průměrů, které jsou na tvoření obloučků náchylnější, jsme se s tímto nešvarem nesetkali. Vlákno prostě krásně drží „tvar“, takže se s ním pohodlně nahazuje i zdolává. Další velkou předností tohoto vlákna je nenápadné zbarvení, které nádherně splyne se dnem na drtivé většině našich revírů. Vlasec prostě nejde vidět!

Silon na feeder MATRIX Carpmaster Sinking Mono je dostupný hned v několika průměrech. Nejnižší je 0,18 mm, nejvyšší pak 0,28 mm. Znovu: Pro chytání kaprů na feeder nebo na lehčí položenou plně dostačuje vlákno o průměru 0,18 nebo 0,20 mm. Věřte nám!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Vlasec na kapry KORDA Subline Ultra Tough

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je vlákno pro skutečné fajnšmekry! Inženýři z anglické společnosti KORDA vyvinuli geniální vlasec, který nabízí TOP vlastnosti při lovu kaprů. Velkou výhodou tohoto vlákna je jeho obrovská odolnost. Vlasec na kapry KORDA Subline Ultra Tough je u špičkových kaprařů oblíbený především proto, že vydrží používání i na velmi těžkých terénech – na zarostlých plochách, na kamenitých dnech, u potopených překážek atd.

Další obrovskou předností je to, že tento vlasec na kapry je velice rychle potápivý. Vlákno tak po nahození okamžitě „lehne“ na dno, kde leží jako přikované. Kapr tak při připlavání na lovné místo nerozezná zradu. Ale! I přes vysokou potápivost je tento vlasec výjimečně poddajný, takže je pravým opakem například fluorocarbonu. Navíc, velkou výhodou je i to, že tento vlasec je dodáván v nenápadných barvách, které nejdou na dně takřka vůbec vidět. Tohle může hrát při lovu trofejních, zkušených a opatrných kaprů opravdu zásadní roli!

Geniální vlasec na kapry KORDA Subline Ultra Tough je dostupný hned v několika průměrech. Rybář si může vybrat vlákno o průměru 0,30 mm, 0,35 mm nebo 0,40 mm. A tento vlasec je dostupný ve dvou zbarveních – v zeleném nebo hnědém. Záleží jen na vás, které si vyberete.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -