Domů Novinky VIDEO: Katastrofa! Na Břeclavsku odklízí 100 tun mrtvých ryb! Škoda je přes...

VIDEO: Katastrofa! Na Břeclavsku odklízí 100 tun mrtvých ryb! Škoda je přes 5 miliónů korun!

- Reklama -

Už na konci minulého týdne se vědělo, že úhyn na rybníku Nesyt na Břeclavsku, bude skutečně masivní. Ale tohle asi čekal jen málokdo! Prvotní odhady hovořily asi o 40 tunách rybích mršin. Jenže! Z největšího moravského rybníku rybáři vytáhli už přes 100 tun leklých ryb. A vedení Rybářství Hodonín sdělilo, že škoda se vyšplhá přes 5 milion korun. O masivní úhyn ryb se zajímají i ochránci přírody, kteří budou zjišťovat, jestli v rybníku Nesyt nebylo nasazeno příliš mnoho ryb.

„Ještě to nejsou všechny ryby. Pracovat tu budeme tak dlouho, jak to bude nutné, tipuji minimálně do středy,“ řekl iDNES.cz jednatel Rybářství Hodonín Oldřich Pecha. Ten zpravodajskému portálu navíc potvrdil, že z rybníku Nesyt už vytáhli přes 100 tun mrtvých ryb a škody se přehoupnou přes 5 miliónu korun.

Proč k úhynu došlo? Za celou katastrofou stojí zejména horké počasí a nedostatek vody. V rybníku Nesyt byl podstav vody až o 90 centimetrů. Navíc, v rybníku se podle rybářů rozmnožili i karasi, kterým aktuální podmínky nijak zvláště nevadí, ovšem právě karasi mohli kaprům spotřebovat zbývající kyslík. Když se všechny negativní faktory sečtou dohromady, tak výsledkem je, že rybám prostě došel kyslík.

Katastrofou se budou zabývat i pracovníci Správy CHKO Pálava. Ti budou prověřovat to, zdali náhodou nebylo v rybníku Nesyt příliš mnoho ryb. „Množství uhynulých ryb budeme srovnávat s povoleným a deklarovaným množstvím nasazené ryby na jaře,“ řekl iDNES.cz šéf Správy CHKO Pálava Jiří Kmet.

Za rybáře z Rybářství Hodonín se ale například postavili kolegové z Pohořelic. Právě pohořelické Rybníkářství před lety na Nesytu hospodařilo. „Vodu jsme na rybník Nesyt museli i přečerpávat z dalších rybníků. Používali jsme techniku na provzdušnění. Pamatuji si, že jsme zvládli třeba i tři letní odlovy za sezónu, abychom rybníku ulevili. Naštěstí nás takto masivní úhyn nikdy nezastihl,“ popsal iDNES.cz ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -