Domů Novinky VIDEO: Rybář Kuna přišel o povolenku! Za co mu ji porybní zadrželi?

VIDEO: Rybář Kuna přišel o povolenku! Za co mu ji porybní zadrželi?

- Reklama -

Známý rybář Bohumil Kuna, který na YouTube vydává sledovaná videa o rybaření, vydal nové video. Tentokrát v něm ale neukazoval žádné fígle pro přelstění labských kaprů, ale svým fanouškům se svěřil s nepříjemností, která se mu odehrála. Rybářská stráž rybářovi Kunovi totiž zadržela povolenku. Podle rybářské stráže rybář Kuna porušil platná pravidla tím, že podle názoru porybných rybařil v zakázané oblasti. S tím ale rybář Kuna nesouhlasí a vše dokládá svými argumenty. Podívejte se na nejnovější video, ve kterém vše vysvětluje…

„Včera mi přesně na tomto úseku zadrželi povolenku, takže spousta lidí se může zaradovat, ale mně to teda radost nedělá. Chvilku jsem přemýšlel, za co mi rybářská stráž povolenku zadržela, protože mě to dost překvapilo. Nakonec jsem se dozvěděl, že jsem chytal v zakázané oblasti,“ informuje rybář Kuna rybářské fanoušky v novém videu.

Rybář Kuna byl přesvědčený o tom, že žádná pravidla neporušil, což naznačuje i to, že přijel s lodí k porybným ke břehu – i když podle rybáře Kuny vůbec nemusel. „Já když jsem na lodi, tak nemusím přijet na výzvu rybářské stráže, ale udělal jsem to. Řekl jsem si, že mám všechno v pořádku,“ vysvětluje rybář Kuna. K jeho překvapení mu ale rybářská stráž sdělila, že porušil platná rybářská pravidla, a proto mu zadrží povolenku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost 160 kilo!

Rybář Kuna s tím ale absolutně nesouhlasí. A vše dokládá svými údaji o poloze z navigace na lodi. Podle rybáře Kuny navigace jasně dokazuje, že platná pravidla neporušil a v zakázané oblasti nerybařil. Více v přiloženém videu…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

38 KOMENTÁŘE

 1. Dle sazebníku trestů u nás v JČ se za toto dává: kárné řízení dozorčí komise místní organizace – odebrání povolenky na 6-9 měsíců a správní řízení u obce s rozšířenou pravomocí – pokuta dle okolností a jejich uvážení ale nikdy ne nižší než 1000Kč. Tak snad to máte ve SČ mírnější. Diskutování je bezvýznamné – vrchnost má vždy pravdu. Loď je za cedulí a šmytec. GPS právě z důvodu chyby měření nebude směrodatná.

 2. Podle mě to co pan říká že nemusí přijet na výzvu r.s.s loďkou není pravda .a myslím si že je to dokonce psáno v rybářském řadu že musí priplout vždy .

  • ty jsi ale blb.to by si musel připlout pokaždé když na tebe zavolá zamává kdejakej ožrala a nebo mávač.Raději nic nikam nepiš

  • Ano, přesně tak, na žádost RS musí přijet ke břehu, i rybář na Pstr. Úseku když je zabrodeny musí na břeh

 3. Přesně tohle kuna potřeboval ke zvýšení ochabujici sledovanosti svých videi. Stal se konečně persekuovanym mučedníkem a jeho fans šílí. Dost možná, že do hajeneho pásma najel záměrně.

 4. Tak havně Kuna ve videu lže jak když tiskne. Ty body GPS, které ukazuje jsou ve skutečnosti jinde. Si ta čísle zkuste zadat do mapy.cz. I o poloze svý lodi lže. Ty souřadnice z jeho gps jsou taky jinde, než ukazuje ve videu. Zkuste si je naťukat do mapy.cz. Ten je jasnej.

  • Kuna věděl přesně kde je. GPS souřadnice nenahraval každých pár minut náhodou. Věděl i to že fotka z L břehu bude dokazovat přestupek jen zdánlivě.
   Kuna není tak blbej, jak vypadá, ale nejakej branicek navíc vymazal pár mozkových buněk a chlapec nepočítal s tím, že dokáží nahozeni montáží do chráněného úseku. A tim je v pr.eli.

   • Ano, sebrali mu povolenku oprávněně. Bohužel to MO poslala procesně, tak mu ji vrátili. Mohl být klid do konce roku. Ale co se dá dělat. Snad se mu jeho příznivci složí na pytel smoly, protože na každou svini se ta voda jednou uvaří 🤣🤣🤣

 5. Nevěřím tomu, že takovej člověk by měl potřebu jezdit chytat do zakázané zóny. Takže video vůbec nepotřebuju pouštět.

  Nějakej cunt si chtěl pohonit ego a být zajímavej.

 6. Zjistěte si fakta…jak podle GPS tak podle cedule a zaparkované lodi na určité straně toku nic neporušil. Pokud by ho přehazovali z druhé strany toku jistě by ho nezachytili když je tam cedule na jiném místě než na opačné straně. Dostane papíry zpět…

 7. Nejde jenom o to, kde zakotvil loď. Vyjádření RS na jejich facebooku je přibližně v tom smyslu, že měl nahozené montáže v té chráněné oblasti. Kuna tvrdí zas, že neměl, ale RS si to ověřili tím, že mu přehodili prut přes jeho pruty (což říká i Kuna ve videu, že to udělali).
  My co jsme tam nebyli se můžeme jen dohadovat, komu se dá věřit víc, ve výsledku záleží jen na MO Veltruby, jestli mu povolenku vrátí. Ale zbrojit kvůli tomu proti RS není na místě, ti dělali jen svojí práci.
  A Kuna nejspíš nemá pravdu v tom, že po něm nemůžou žádat, aby za nima připlul lodí. Kromě toho, že rybářská stráž MÁ právo kontrolovat obsah rybářské loďky, tak má taky právo požadovat od osoby lovící ryby nebo vodní organismy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu (je to zákon
  č.99/2004 Sb., par.16)
  Správnej výklad by nám asi teda vysvětlil nějaký právník, ale já jako obyčejný rybář bych z toho usoudil, že mi RS nařídit může, ať k nim připluju s lodí, pokud mě chtějí zkontrolovat… Ale já jsem jen suchozemec, co chytá ze břehu, hádat se tu kvůli tomu s nikým nebudu.

  • Jste mimo.
   Je na zodpovědnosti vůdce plavidla zda-li pristane na nestandardním místě, ať už si to krupky z rs přeji sebevíce.
   Budete se možná divit, ale existují nějaká zákonná pravidla plavby a zásady dobré namorni praxe (platí i pro vnitrozemske vody)
   Kdyby Kuna během prirstavaciho manévru na „pokyn“ v tomto případě osob s inteligencnim deficitem z RS poškodil plavidlo například o pod hladinou zatlucený roksor, to z oblibou na „svych“ mistech delaji boblari, tak budou organi rs čumět jak troubky a nevezmes si na nich nic.

   • Nedivím se ničemu, ale jak píšu níže, JUDr. Alexander Šíma (právník ČRS) má na to jiný názor. A stejně to nijak nesouvisí s tím, proč mu vzali povolenku (beztak mu jí Veltruby vrátí, když to za ty dekády rybaření byl jeho jediný přestupek).
    A jestli někdo ničí rybářům lodě roxorem, tak je to ubožák. Já jsem s loděma nikdy neměl problém, naprostá většina rybářů s lodí se chová k rybářům na břehu ohleduplně (moje zkušenost).

    • Si to pořádně přečtěte. Šíma přiznává, že novela zákona o rybářství, tedy současný zákon povinnnost připlout lodi ke břehu na pokyn rs NEŘEŠÍ. Jinými slovy, tato povinnost neexistuje. Je to logicke, protoze by to odporovalo zakonu o plavbě. Navic lovici nemůže na vzdalenost desitek metru videt odznak RS a neví tak, zdali se nejedna o pokřik kolemjdoucich opilcu.
     Dále tam pan Šíma kontraverzne spekuluje, co tím chtěl a nebo nechtěl zákonodárce říci. Ale jsou to jenom bláboly, na které pricetny soudce nevezme zřetel.

     • Ano, přečetl jsem. Jeví se mi to tak, že podle Vašeho výkladu zákon nahrává pytlákům na lodi a pokud rybář na lodi odmítne připlout na výzvu RS ke břehu, může to skončit u soudu a tam si to budou muset vyřešit jiní než jsme my. Jiný právník samozřejmě může přijít s jiným výkladem (nebo jak Vy říkáte blábolem) a opírat se o zákon o plavbě, který zmiňujete. Naše diskuze na InRybáři na to jistě nebude mít žádný vliv. Howgh.

     • Nikdo tady nemluví o pytlacich.
      Jenom je záhodno aby rs při kontrole plavidel použila také plavidlo a nevynucovala si nezákonne přistání. Kdo vyzaduje dodrzovani prava, nesmi se sam chovat protizakonne
      Toť vše.

 8. Pořád přemýšlím, jestli to. Kunovi stalo za to. Dobře ví, jak leží některým funkcionářům v žaludku a musí předpokládat, že po. něm „půjdou“
  Já sice Labe vůbec neznám, chytám na severní Moravě, ale snad je Labe dost velká řeka na to, aby chytal o km dál a těmto problémům ( minimálně se nějakou dobu nebude moc zachytat, ale myslím, že si někdo jeho situaci pořádně vychutná a žádný spěch k uzavření případu se konat nebude) se mohl vyhnout.

 9. král jeliman
  Jsi opravdu jeliman. Zkus si několik míst najít podle GPS souřadnic v mapy.cz a v google mapách a uvidíš že souřadnice nebudou souhlasit. Proto by se mělo jednat podle umístění cedule, která byla po jeho straně jinde. A on byl mimo zákaz lovu

 10. jak říkám ty cedule nejsou naproti sobě proto není důkaz když ho přehazovali od tabule která byla výše.
  A nemáte pravdu on nemusí na výzvu RS přijet s lodí k RS. Pokud ho chtějí zkontrolovat či prohlídnout loď kvůli úlovkům musí se na na jeho plavidlo dopravit. On je na lodi na vodě oni musí za ním. Vemte si na nějakým jezeru kde by chytal někdo uprostřed a oni na něj megafonem křičeli ať přijede ke břehu. Blbost. Musí se k němu dopravit.

 11. Zase jenom žasnu kolik je v Čechách závistivců. A jen se tomu směju. Je to úplně stejný jako když zakázaly šedesáti pěti tisícům pendlerům ze dne na den pracovat. Ti nenávistní lidé se v komentářích úplně radovaly. Stejný je to teď když Bohoušovi vzaly povolenku.Je my z vás do smíchu. A Bohouši tobě držím palce. Věřím že vše opět zvládneš s bravurou sobě vlastní 👍

  • Ale jo, pár škodolibých lidí se našlo, ale většina lidí ho podporuje. A to jak v komentech pod videem, tak i na tom už smazaném příspěvku na Facebooku MO Poděbrady (tam se za Kunu rozjela taková kampaň, že mu nejspíš pánové z RS dali raději za pravdu. Už i v komentech na YT psal Kuna, že s nimi našel s RS společnou cestu).
   Takže ano, zvládnul to.

 12. Fakt nechapu, jak si rybarska straz takhle nabehla na vidle. I kdyby Kuna nebyl v pravu, tak kdyz pravidlo platilo od tohoto roku, tak mohli toto resit napomenutim a nikoliv sebranim povolenky. Toto bylo dle meho nazoru cilene odebrani povolenky, ktere Kunovi trochu zase nahralo na smec. Toho pana moc nemusim, ale zde se ho musim zastat, protoze rybarska straz se chovala dle meho nazoru velmi necitlive. Dokazu si predstavit o dost horsi provineni proti rybarskemu radu nez toto.

 13. Právníci, to je jiná liga. U nás je to jako v tom vtipu. Sedí dva právníci v kavárně a přiběhne k nim žena a láteří. Pane doktore, Váš pes měl pokousal. Ale když mi zaplatíte deset tisíc nebudu nic hlásit. Právník přemýšlí, vyndá peníze, zaplatí, nechá si podepsat kvitanci a žena odejde. Kamarád mu říká: proč jsi to platil? Máš vůbec psa? Ne nemám, ale vím kdo to bude soudit!

 14. Vsechno je o uhlu pohledu,taky je za prehozeni prutu mohl nahazet do vody nebo zalovat za umyslne niceni jeho majetku 😀

  A ted vazne,nemusim ani kunu a ani RS ale co bych opravdu ocenil je kdyby si konecne vsichni nafackovali a misto machrovani nebo reseni kdejake hlouposti se raci slezli nekde u vody jako normalni dospeli lide,dali pivko a u toho chytali a bavili se !!!!

  • Jo kde jsou ty staré dobré časy kdy byl u vody klid a sranda.ČRS prodá povolenku komukoliv a jestli rozezná rybu od kamene to je jedno.Buzerovat a hlavně ZAKAZOVAT.To je dnešní rybaření.Vydíme to všichni jak se prodávají krátkodobé povolenky jak na běžícím pásu a co se potom děje u vody no potěš pánbuh.

 15. U nás psáno třeba zákaz lovu od Lípy ale označeno tabuli zakaz lovu! Stejný asi i tam u tabule číslo 7 ale rozhodující je tabule zakaz. Každý dostává soupis revíru.Jeho chyba pro poučení. I když tabule dle jeho slov je špatně. Prostě je od ní zákaz lovu.

 16. Osobně si myslím, že Kuna nemá potřebu švindlovat a chytat pár metrů v zakázané oblasti. Řekl bych, že Labe kolem sebe má celkem zmáklý a ví kde a co chytat.

 17. Jsem velký fanda Bohumila a zásadně odsuzuji jednání RS, které je určitě trnem v oku, ale všechno je jen v lidech. Na ryby si jdu odpočinout a pobavit. Proto Bohumile pevný nervy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -