DomůNovinkyVIDEO: Rybáři otevírají novou svazovou pískovnu o rozloze 12 hektarů! Je plná...

VIDEO: Rybáři otevírají novou svazovou pískovnu o rozloze 12 hektarů! Je plná nádherných ryb!

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o tom, že otevírá novou svazovou pískovnu u Pískové Lhoty nedaleko Poděbrad. K otevření pískovny dojde 16. května 2020. Tato nová vodní plocha má rozlohu 12 hektarů a jejím vlastníkem je Středočeský územní svaz. Ten do této nové plochy investoval už nemalé prostředky a velké množství času. Pískovna je provozována v celoročním mimopstruhovém režimu, takže rybář musí mít u sebe povolenku, stažené „Oprávnění k odlovu“ a ještě zakoupenou místenku. Rybáři se na této pískovně mají určitě na co těšit, protože je plná nádherných ryb…

Kromě nádherného prostředí, které pískovna u Pískové Lhoty nabízí, je největší chloubou nádherná obsádka ryb. Rybáři do nové pískovny zatím nasadili 6 803 kilogramů ryb nejrůznějších druhů. Rybáři se tak mohou těšit na 4 300 kilo kaprů o průměrné hmotnosti 3 kilogramy/kus, 1 000 kilo kaprů o průměrné hmotnosti 1,7 kilogramu /kus a 2 500 kilogramů kaprů o průměrné hmotnost +6 kilogramů /kus (celkem 5 800 kilo kaprů).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kvalitní křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost až 160 kilo!

Samozřejmě, nebudou chybět ani dravci. Už teď v pískovně plave 100 kilo okounů o průměrné váze 0,4 kilogramu/kus a 70 kilo okounů o průměrné hmotnosti 0,1 kilogramu/kus. Dále v pískovně žijí krásné štiky – celkově 298 kilogramů o průměrné hmotnosti +2 kila/kus. A co by to bylo za revír, kdyby v něm nebyli nádherní candáti? V pískovně u Pískové Lhoty je hned 70 kilo candátů o průměrné hmotnosti 0,20 kilo/kus, 93 kilo candátů o průměrné hmotnosti 1,5 kilo/kus a 160 kilo candátů o průměrné hmotnosti +2 kila/kus (celkem 323 kilo candátů).

 

Jak se bude na pískovně chytat?

Pískovna u Pískové Lhoty je provozována v celoročním mimopstruhovém revíru. To znamená, že lovící rybáři musí mít u sebe platnou povolenku, stažené „Oprávnění k odlovu“ a musí mít zakoupenou místenku prostřednictvím SMS za 25 korun. Samozřejmě pozor, je velmi nutné se seznámit s BPVRP pískovny. Na to si dávejte velký pozor!

Platí zde totiž například K60, okoun říční je na pískovně celoročně hájen. A platí zákaz lovu z lodě, anebo zavážení nástrah a návnad.

Ještě ohledně provozu pískovny. Rybáři, kteří budou mít u sebe „Oprávnění k odlovu“, tak ti budou moci vstupovat do areálu pískovny bez placení. Ovšem nerybáři, kteří se například přijdou jen vykoupat, budou muset za vstup do areálu pískovny zaplatit 40 korun, 50 korun pak za vjezd motorového vozidla. Tito nerybařící návštěvníci mohou být v areálu pískovny jen od 10 do 18 hodin, mimo tuto dobu nesmí být v areálu pískovny.

 

Rybáři makali i na úpravě břehů

Rybáři na pískovně u Pískové Lhoty nedaleko Poděbrad strávili hodně času, aby ji upravili do vyhovujícího stavu. Tak například: Nejprve bylo nutné upravit severní stranu pískovny, kde docházelo k značným sesuvům půdy. Proto na této straně rybáři provedli svahování, nasadili zde trávu a chystá se také výsadba dřevin. Na východní straně pískovny bylo nutné zase použít kameny, aby došlo ke stabilizování břehu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kvalitní křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost až 160 kilo!

Rybáři dále museli prořezat náletové dřeviny, zapotřebí bylo také odstranit některé nežádoucí dřeviny. Přesto! Rybáři dbali na to, aby na pískovně vznikly alespoň 50 metrů široké klidové zóny, kde je hustý břehový porost nebo nesečený rákos. Díky tomu tak vznikla místa pro ryby, které se zde mohou schovávat.

Zároveň rybáři upravili odstavné plochy pro motorová vozidla. Kromě toho budou přichystány i mobilní WC a odpadkové koše, takže v okolí nebude nepříjemný nepořádek. Tohle je super!

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda by bylo možné jít na lov ryb dne 23.5.2020.Jsme dva rybáři.Předem děkuji za odpověd

  • Dobrý den,

   v tomto případě bude nejlepší kontaktovat Středočeský územní svaz…

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

 2. Dobrý den chtěl bych se zeptat jak je to s Oprávnění k odlovu stačí mít jen stažený v telefonu nebo to musím mít vytištěné děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   doporučujeme kontaktovat přímo Středočeský ÚS, kde dostanete nejpřesnější informace…

   Díky za pochopení!

   Redakce InRybar.cz

 3. Dobrý den
  a mohou zde prosím chytat i nerybari tak jako na jiných soukromých revirech?!

  Např. ve Rpetech, na Kubsovce, v Hruskove…atd

  Za odpověď děkuji.

  S pozdravem p. Jechova

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -