Domů Novinky VIDEO: Útok sumce na nástrahu! Jak loví obávaný predátor svou kořist?

VIDEO: Útok sumce na nástrahu! Jak loví obávaný predátor svou kořist?

- Reklama -

Sumec patří k „nejobávanějším“ predátorům v naší vodní říši. Před tímto vousatým dravcem se musí mít na pozoru kdejaký živočich. Kromě ryb nemají nic jistého ani hlodavci, anebo třeba vodní ptáci. Na všechna tato zvířata může sumec zaútočit. Víte ale, jak vlastně takový útok sumce na kořist vypadá? To si můžete prohlédnout v podvodním videu, které patří k velmi populárním na rybářském internetu. Pojďte se podívat…

Na tomto podvodním videu je k vidění umělá nástraha, kterou rybář vede vodním prostředím. Zprvu se nic neděje, nástraha jen proplouvá zeleně zbarvenou vodou. Jenže pak to přijde! Po chvíli se za umělou kořistí zjeví jakýsi stín. Co to je? Sumec!

Dravec nejprve umělou kořist pronásleduje, jakoby si chtěl prohlédnout, co to v jeho „říši“ vlastně plave. Je to k snědku? Sumec na nic nečeká a tvrdě zaútočí! Velmi tvrdě! Během mžiku se v obrovské tlamě umělé nástraha doslova ztratí. To byla rychlost!

GIGA VÝPRODEJ: Tisíce rybářských potřeb s obrovskou slevou! Platí jen do 30. listopadu!

A právě ona rychlost kdekomu vyrazí dech. Člověk by si pomyslel, že sumec jen tak leží na dně, a čeká, co mu proud přinese pod vousy. Ale chyba lávky! Tenhle dravec je nesmírně rychlý a vytrvalý. A hlavně – nekompromisní. Pokud se sumec rozhodne kořist nasát, tak ta má jen malinkou šanci na únik. Proto jsou sumci tolik obávanými predátory. A právem!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -