skingbranding-banner

WCC 2016 na Nových Mlýnech: Akce roku startuje už příští týden! Na co se můžete těšit?


Prestižní závod WCC 2016, který se bude poprvé v historii konat v České republice, odstartuje už příští pondělí. Na Moravu se sjede světová kaprařská špička, aby se porvala o prvenství v letošním ročníku. A diváci mohou čekat skvělou podívanou. Kaprařský závod WCC 2016 proběhne na revíru Dyje 5, který patří k TOP kaprařským revírům v České republice. Zázemí závodu pak bude v Autokempu Pasohlávky. Během samotného závodu pak organizátoři připravili bohatý doprovodný program. Těšíte se?

Startovní listina bude pořádně nabitá. Podle webových stránek organizátorů se celého závodu zúčastní 110 kaprařských týmů z celého světa. Týmy se skládají ze dvou nebo tří závodníků. Ovšem počet udic je pevně stanovený – každý tým může chytat maximálně na 4 pruty. Nebudou chybět zástupci z Evropy, ale například i z Ameriky nebo z Oceánie. Diváci tak budou mít jedinečnou možnost vidět, jak se chytají kapři v nejrůznějších koutech světa.

Celá kaprařská veřejnost je napjatá. Asi každý je zvědavý na to, jaká největší ryba se chytí. Někteří kapraři počítají s tím, že na závodu WCC 2016 bude prolomena hranice 20 kilogramů. Ovšem asi každý rybář doufá v to, že nejtěžší úlovek bude atakovat mnohem vyšší váhovou hranici. Uvidíme tedy, co se bude dít.

 

Program závodu WCC 2016 Nové Mlýny

  • Termín WCC 2016: od 9. do 17. září 2016
  • 9. až 11. září – registrace závodníků, zahajovací ceremoniál
  • 12. září, 14:00 – start závodu
  • 17. září, 08:00 – konec závodu
  • Místo: Nové Mlýny (Novomlýnská nádrž)
  • Počet týmů:110 (z 22 zemí)
  • Zúčastněné země: Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Dánsko, Anglie, Francie, Německo, Maďarsko, Itálie, Lucembursko, Lotyšsko, Holandsko, Nový Zéland, Polsko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina, Spojené státy Americké, Belgie, Wales a Rusko

 

WCC 2016 na Nových Mlýnech

Samotný závod bude probíhat na revíru Dyjě 5 (Novomlýnské jezero). Tato vodní plocha je z celé kaskády 3 Novomlýnských jezer největší. Rozloha revíru Dyje 5 činí 1600 hektarů. Závodníci budou rozprostřeni z obou stran jezera. Jedna část závodního pole bude na březích Pavlova, druhá část závodníků pak bude lovit na březích obce Šakvice. Přinášíme vám detailní mapu toho, jak bude celé závodní pole rozmístěno…

 

Doprovodný program: Víkend rybářských slavností s Jakubem Vágnerem

Během samotného závodu WCC 2016 proběhne i bohatý doprovodný program. Ten odstartuje 16. září a potrvá až do 18. září. Součástí zábavy pro děti bude například rybářská školička. Půjde o aktivitu pro děti, kdy přední rybářské osobnosti budou učit malé rybáře základům rybařiny. Rybářská školička pro děti bude probíhat od 16. do 18. září vždy od 10 do 18 hodin. Pro děti budou připraveny i další aktivity, například skákací hrady, anebo zábavný program se zvířátky.

Součástí tohoto víkendového programu bude i FOR FISHING OPEN AIR, což bude „festivalová“ obdoba oblíbené rybářské výstavy FOR FISHING. Rybáři tak budou mít možnost si prohlédnout zajímavé produkty od předních rybářských výrobců. Nebudou chybět ani novinky!

A nesmíme zapomenout ani na to, že součástí celého víkendového programu budou i koncerty známých zpěváků. V pátek od 19 hodin se na pódiu v Pasohlávkách představí písničkář XINDL X. V sobotu ve stejný čas se pak představí Michal David. Na jednotlivé dny rybářských slavností je nutné si zakoupit vstupenku. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Stovky zadržených povolenek: Rybáři nezapisují ulovené ryby nebo nedodržují denní dobu lovu

admin | přečteno: 86x | 8.03.2021 | Žádné komentáře

Některé územní svazy zveřejnily data za rok 2020, která se …

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 5994x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Ministerstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

admin | přečteno: 33156x | 5.03.2021 | 59 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (5. března 2021, 15:50): Od pondělí 1. března 2021 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.