Domů Novinky Žádné rybníky a přehrady! Takhle má vypadat boj se suchem! Nadšenec 4...

Žádné rybníky a přehrady! Takhle má vypadat boj se suchem! Nadšenec 4 roky budoval mokřady!

- Reklama -

Geniálně inspirativní příspěvek momentálně koluje nejen mezi rybáři, ale i milovníky přírody. Jeden nadšenec a velmi šikovný člověk nahrál na sociální sítě příspěvek, ve kterém ukázal svou dlouholetou snahu o efektivní zadržení vody v krajině. Trvalo to několik let, ale výsledek je naprosto famózní! Takhle má vypadat boj se suchem! Žádný beton. Ne! Tohle je cesta! Z tohoto příkladu by měli načerpat inspiraci ti, kteří říkají, že boj se suchem vyhrají pouze nové přehrady a rybníky. Jenže ouha! Ona existuje i jiná cesta… 

„Přesně čtyři roky trvalo, než jsem došel k cíli. Půl roku budování, další rok už žabky, a nyní celkově po 4 letech je to tady! Mokřady splnily svůj úkol,“ napsal na sociální sítě „autor“ luxusního koutu přírody. Největší odměnou pak musí být to, že se v mokřadech objevili i čolci, kteří patří k velmi vzácným živočichům v naší přírodě.

V současné době například ministerstvo zemědělství propaguje tu cestu, že boj se suchem vyhrajeme především s novými rybníky a přehradami. Ale to přece nestačí! Pokud do rybníků a přehrad nenateče voda, pak jsou k ničemu – nutné je vodu zadržovat v krajině i tak, jak je to vyobrazeno na fotografiích. Tohle je cesta! Jenže na podobnou práci asi nejdou pobírat dotace, že?

Co jsou to mokřady? Mokřady jsou velmi cenné ekosystémy, které jsou jakousi „hranicí“ mezi suchozemským a vodním ekosystémem. Mokřady jsou extrémně důležité jako zásobárna vody v krajině, jsou velmi důležité pro zachycení nadměrných srážek, anebo nabízí přirozené prostředí pro mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Bohužel, v poslecníh letech dochází k značnému devastování mokřadů. Za masivním úbytkem těchto cenných ekosystémů stojí lidská činnost – bagrováním, zavážením zeminou, odvodněním, anebo při nejrůznějších stavebních úpravách. Pokud víte o nějakém ohroženém mokřadu, pak můžete k jeho ochraně výrazně napomoci tím, že jej přidáte na mapu na nasemokrady.cz. Tím výrazně napomůžete k ochraně těchto nejcennějších koutů naší přírody. Děkujeme!

A tomu šikovnému chlapíkovi vzkazujeme: Děkujeme za skvělou inspiraci! Výborná práce!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -