Domů Novinky ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ: Na Lipně se nesmí bivakovat! Rybáři mohou spát ve spacáku...

ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ: Na Lipně se nesmí bivakovat! Rybáři mohou spát ve spacáku nebo pod deštníkem

- Reklama -

Jihočeský územní svaz na svých webových stránkách reagoval na četné dotazy rybářů, kteří se ptali na bivakování na březích Lipna. Pravidla ohledně bivakování na Lipně hovoří jasně: Na březích tohoto revíru je táboření, kempování nebo stavění jakýchkoliv přístřešků zakázáno. Rybáři smí spát pouze ve spacáku nebo pod rybářským deštníkem. Břehy Lipna budou v letošní sezóně intenzivně hlídat členové profesionální rybářské stráže…

V poslední době se na nás obrací stále více rybářů s dotazem ohledně bivakování a nocování na březích ÚN Lipno.

V Soupisu revírů ČRS, z. s., se přímo u revíru Vltava 30-32 (údolní nádrž Lipno) dočtete následující:

Nacházíte se v CHKO Šumava, lovící je povinnen dodržovat pravidla včetně zákazu zpracování ryb na břehu nádrže a dále je povinnen dodržovat ustanovení zákonů, č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny a zákona č. 289/1995 Sb.o lesích.

Na pobřežních pozemcích revíru, břehových částech revíru a vodní ploše revíru je zákonem zakázáno provádění jakýchkoliv terénních úprav, poškozování a ničení dřevin a pobřežních porostů, táboření, stanování,  stavění přístřešků a stanů s podlážkou i bez podlážky, kempování, rozdělávání a udržování otevřených ohňů, odhazování odpadků, znečišťování území vodní plochy. Rybářské deštníky a deštníky typu Brolly jsou povoleny. Je zakázáno vjíždět s motorovými vozidly do přilehlých lesů mimo silnice a místní komunikace.

AKCE: Slevy na kaprové navijáky a pruty SHIMANO!

Z tohoto je patrné že táboření, kempování a stavění jakýchkoliv přístřešků je zde zakázáno zákonem o ochraně přírody a krajiny č.114/1992 Sb. Přespání je možné pouze ve spacáku nebo pod rybářským deštníkem nebo deštníkem typu Brolly. Dodržování těchto pravidel bude kontrolovat profesionální rybářská stráž, která zároveň bude vystupovat jako stráž CHKO Šumava a bude moci prohřešky proti těmto pravidlům postihovat.

ČTĚTE TAKÉ: Seznam revírů, kde se může v roce 2018 chytat NON-STOP! 

Zdroj: Jihočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. To je ale hloupost. Jaký je rozdíl mezí Broly a Bivakem? Dnes už v podstatě žádnej. Zajímalo by mne jak by se k tomu postavil soud. Vybrat speciálně nějakou konstrukci a tu povolit, zatím co jinou zakázat. Přičemž obě konstrukce slouží stejnému učeku , tedy ochraně před nepřízní počasí. Ustavní soud by si na nich smlsnul.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -