skingbranding-banner

Neviditelné materiály: Z čeho navázat TOP návazce na zkušené a opatrné kapry?


Lov velkých a zkušených kaprů není jen tak. Tyhle ryby toho totiž už něco zažily, takže při pohybu na lovném místě, na kterém se nachází naše krmení a nástraha, jsou velmi opatrné. A každá chyba, která může ve velkých kaprech vzbudit podezření, končí neúspěchem. Přesto! Účinné návazce na kapry můžeme zhotovit z takových materiálů, které jsou ve vodním prostředí takřka neviditelné. A právě tyhle materiály velmi často dovedou rybáře k trofejnímu úlovku. O jakém navazovacím materiálu to nyní mluvíme? O fluorocarbonu!

Největší zbraní fluorocarbonu je jednoznačně jeho „neviditelnost“ ve vodním prostředí. Proč tomu tak je? Ve zkratce: Fluorocarbon je ve vodním prostředí špatně rozpoznatelný díky jeho složení (použitým materiálům). Právě složení fluorocarbonu dává tomuto vláknu tuto skvělou vlastnost. Pokud člověk porovná fluorocarbon s běžným vlascem, tak rozdíl je patrný hned na první pohled. Monofil jde pod vodou více vidět (a to mluvíme o čirém vlasci). Znova se vracíme k tomu, že složení fluorocarbonu je jiné než u vlasce, a proto má i jiné vlastnosti ve vodním prostředí.

 

Další TOP vlastnosti fluorocarbonu

Fluorocarbon je ale geniální i v dalších ohledech. Tak například: Toto vlákno je rychle potápivé. Díky této vlastnosti leží fluorocarbon nehybně na dně a „číhá“ na nový úlovek. A právě proto, že toto vlákno leží na dně jako přilepené, tak ani zkušení a opatrní kapři nerozpoznají zradu. A přijde záběr! A opět: V porovnání s vlascem je fluorocarbon mnohem rychleji potápivý. Čím to je? Složením!

Co se týče odolnosti: Je neuvěřitelné, kolik toho fluorocarbon snese! Toto vlákno je velmi odolné proti vnějším nepříznivým vlivům, jako je například odření. Proto rybáři s velkou oblibou používají fluorocarbon při lovu kaprů v těžkých terénech a blízko překážek. Fluorocarbon vydrží i tvrdší kontakt s překážkou na dně. A to ocení každý rybář zejména při zdolávání ryby!

Fluorocarbon má ještě jednu obrovskou výhodu a to je minimální průtažnost. Díky tomu, že fluorocarbon nemá průtažnost, je úspěšnost záseku mnohem vyšší než například u vlasce. Při zaseknutí s udicí se fluorocarbon nenatáhne, takže okamžitě a přesně zasekne tam, kde má. Pokud má rybář problémy se zaseknutím ryby ve větší vzdálenosti, měl by používat právě fluorocarbon!

 

Jak dělat návazce z fluorocarbonu?

Těch možností, jak použít fluorocarbon, je nespočet. Někteří rybáři tento materiál používají k zhotovení klasických návazců. Tedy koncových návazců pod zátěží o různé délce. Ještě je třeba si připomenout, že na rybářském trhu se objevují dva druhy fluorocarbonů – tvrdý a měkký. Ten měkký je vhodný na kamenitá a jinak nerovná dna, kdy krásně kopíruje všechny nerovnosti. Tvrdý fluorocaron je vynikající pro chytání na rovných pláních, kdy se přitiskne ke dnu a ani se nehne. Co se týče délky návazce, rybáři nejčastěji používají návazce o délce 20 až 40 centimetrů.

Ale! Fluorocarbon lze použít i k zhotovení předvazu. Tedy dlouhého návazce o délce 10 až 15 metrů. Toto použití má své opodstatnění. Díky odolnosti fluorocarbonu se s tímto předvazem velmi dobře hází do větší vzdáleností, protože rybář se může do udice bez obav opřít. A navíc, předvaz z fluorocarbonu je vhodný i proto, že kapr v tomto případě neuvidí kousek od nástrahy podezřelý navazovací materiál (např. monofil). Šance na záběr od trofejní ryby tak může být mnohem vyšší!

 

Prologic Interceptor Fluo Carbon Coated Tapered Leaders

Sleva: 74%

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je geniální navazovací materiál k vázání koncových návazců, které nepůjdou ve vodním prostředí téměř vidět. Materiál má potahovanou vrstvu z čistého 100% fluorocarbonu! Pecka! Navazovací materiál od firmy Prologic je tak vhodný pro zhotovení koncových návazců, které budou fungovat i při lovu zkušených a opatrných kaprů!

Díky použití prvotřídních materiálů se s tímto vláknem velmi pohodlně pracuje. Dobře se na něm vážou i malé nebo složité uzly. Obrovskými přednostmi tohoto vlákna od firmy Prologic jsou nízká průtažnost, nízká viditelnost ve vodním prostředí nebo vysoká odolnost proti oděru při kontaktu s překážkou na dně!

 

Výprodej vlasců a šňůrek na PARYS.cz!

Vlasec Prologic Interceptor Long Distance 

Sleva: 73%

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Špičkový vlasec pro lov kaprů! Při výrobě tohoto vlasce byly použity nejmodernější výrobní postupy. Díky tomu je povrch monofilu Prologic Interceptor Long Distance krásně „hedvábný“! Ptáte se, k čemu je to dobré? Díky tomuto povrchu se tento vlasec bezproblémově odvíjí z cívky navijáku a jen s minimálním třením prochází očky prutů! Výsledek? Úžasně dlouhé náhozy! Navíc, toto vlákno je odolné proti oděrům nebo zkroucení. Vlasec se dodává v parádním „chameleonovém“ zbarvení, díky kterému není k rozpoznání na většině povrchů! Super!

 

Šňůrka Prologic Reptilian V2

Sleva: 72%

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Speciální kamuflážní návazcová šňůrka, která je určená pro lov opatrných kaprů. Díky povrchové úpravě a geniálnímu zbarvení je tato šňůrka ve vodním prostředí jen těžko rozpoznatelná! Obrovskou výhodou této návazcové šňůrky od firmy Prologic je i její neuvěřitelná odolnost! Rybáři tento materiál velice rádi používají na kritických místech, na kterých se vyskytují ostré škeble nebo kameny! Tuhle šňůrku vyzkoušejte!

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 337x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 1787x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Vylepšená klasika na kapry: Modré rohlíkové boilies s vůní švestek! Stojí pár korun!

admin | přečteno: 4099x | 23.02.2021 | Žádné komentáře

Rohlíkové boilies je osvědčenou klasikou pro chytání kaprů na položenou, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.