Domů Novinky Zákaz rybaření na Lipně: Na břehu přehrady se buduje cyklostezka! Rybáři nesmí...

Zákaz rybaření na Lipně: Na břehu přehrady se buduje cyklostezka! Rybáři nesmí rybařit

- Reklama -

Jihočeský územní svaz, který obhospodařuje naši největší přehradu, vydal informaci o zákazu rybaření na hrázi mezi malým a velkým Lipnem v Černé v Pošumaví. V tomto úseku se totiž bude budovat nová cyklostezka, takže rybáři mají zákaz v těchto místech rybařit. Omezení rybolovu bude trvat až do konce září. Omezení ale platí i na jiných revírech, třeba ve Středočeském územním svazu…

„Zákaz sportovního rybolovu na revíru 421 200 ÚN Lipno na hrázi mezi malým a velkým Lipnem v Černé v Pošumaví na severní straně od malého Lipna z důvodu budování cyklostezky ve dnech od 1. 5. do 30. 9. 2019,“ píše se na webu jihočeských rybářů.

Rybáři si tak v daném úseku musejí počkat až do konce září. Konec omezení přestane platit na podzim. Snad realizace cyklostezky proběhne bez možných potíží a vše se stihne do daného termínu, aby rybáři mohli alespoň na podzim na daném úseku rybařit.

 

Další omezení: Zákaz rybolovu kvůli nízké hladině vody

Ve Středočeském územním svazu platí zákaz rybolovu například na revíru Minice (411 142). Na tomto revíru rybáře trápí nízká hladina vody, a proto se na tomto revíru nemůže rybařit. Omezení platí do odvolání.

Další revíry pak budou uzavřeny například kvůli pořádaným závodům. Revír Bělá 1 bude uzavřen dne 1. 6., a to proto, že na této vodě proběhnou rybářské závody O pohár předsedy pro děti a mládež. Na revíru Blanice Vlašimská 1 a 2 se pak nemůže rybařit dne 16. června, a to kvůli juniorské lize v přívlači.

Kvůli závodu se nebude chytat ani na západě Čech. Na revíru Klabavka 3 bude ve dnech 31. května až 1. června probíhat Zlatá udice. Proto na dané vodě nebude možné rybařit.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. To hnus,takhle nechat zničit celou přírodu tam. Zase další místo,které už Čechům nepatří, jen developerům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -