skingbranding-banner

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii


Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, co jsme na InRybar.cz informovali o tom, že rybáři z Kolínska na Labi pochytali hned několik pytláků. Uběhla jen krátká chvíle a porybní z Kolínska tentokrát „zabodovali“ na Cidlině. Právě na tomto revíru rybářská stráž chytla pytláky, kteří neměli u sebe žádné doklady. Proto vše nakonec řešili i s policií. Porybným patří velké uznání – přesně takto má ostraha svazových revírů vypadat…

Kompletní přepis zprávy ze zásahu

Včera jsme obdrželi informaci od našeho kamaráda a kolegy, nového člena kolínské rybářské stráže Františka Kaláta, že si bere čtyři dny volna a jede nám z Jižních Čech pomoci na výstavu o životním prostředí do Kolína, které se za ČRS s podporou SÚS a za účasti rybářské školy z Třeboně účastníme. (Výstava již začala a předpokládáme účast od 5000 do 6000 lidí, převážně dětí).

František, má kromě kolínských revírů rozšířenu působnost na revír ČRS MO Žiželice a tak se po svém příjezdu spojil s tamějším porybným Honzou Váňou (který má pro změnu rozšířenou působnost RS pro revíry kolínské). Poté společně vyjeli obhlédnout revír CIDLINA 2 č. 411010 patřící ČRS MO Žiželice.

Po velmi krátké době se jim podařilo lapit dva pytláky z Ukrajiny (jednalo se o muže se ženou z jedné z místních ubytoven). Neměli žádné doklady potřebné pro lov ryb. Na místo byla v rámci součinnosti přivolána Policie ČR pro prokazatelné ztotožnění osob a rybářská stráž toto pytláctví vyřešila oznámením k projednání na příslušný správní orgán. Pytláci neměli chycenou žádnou rybu, nástroje k lovu jim byly zadrženy. Na žiželickém revíru byli pytláci chyceni naposledy před dvěma lety (tehdy šlo o Bulhary, taktéž z jedné z místních ubytoven).

Je to přibližně dva týdny, kdy se podařilo dvěma jiným nově ustanoveným členům kolínské Rybářské stráže lapit dvě skupinky pytláků taktéž z Ukrajiny, během jediného dne na našem revíru LABE 24A č. 411056 za elektrárnou.

ČTĚTE TAKÉ: Na Labi řádili pytláci! Chytali podměrečné kapry!

Když vezmeme revíry kolínské, tak od roku 2013 do současnosti, byli pytláci a většinou skupiny pytláků, chyceni každý rok. (Pro představu: 2013 – Vietnamci a Němci, 2014 – Slováci, 2015 –  Vietnamci, 2016 – Bulhaři, 2017 – Vietnamci a 2018 – Ukrajinci).

Rozšiřování působnosti členům RS se začíná vyplácet a má smysl. Všem aktivním členům RS patří poděkování, že chrání naše i sousední revíry, a to co v nich plave, před stále častějšími nájezdy pytláků ze zahraničí, kteří loví ryby bez ohledu na doby jejich hájení či velikosti. Loví výhradně pro maso či jejich následný prodej. Velmi často loví zavrženíhodnými metodami (tenatové sítě, samoseky, vícenávazcové systémy).

Jsme rádi, že nejvíce informací pro boj s pytláky máme v drtivé většině od samotných rybářů, kteří se na tom či onom místě u vody právě nacházejí.

Zdroj: rybarikolin.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 5880x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 1654x | 1.03.2021 | 3 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 905x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.