Domů Novinky SKVĚLÁ PRÁCE: Na Labi řádili pytláci! Chytali podměrečné kapry! Porybní všechny pochytali

SKVĚLÁ PRÁCE: Na Labi řádili pytláci! Chytali podměrečné kapry! Porybní všechny pochytali

- Reklama -

Pořádný „úlovek“ se povedl kolínským porybným spolu s policisty. Na řece Labi chytili hned 2 skupiny pytláků. V tomto případě byla naprosto neuvěřitelná souhra okolností. Porybní nejprve chytili jednu skupinu pytláků, a o chvíli později chytili na tom samém místě ještě jednu skupinu pytláků. Obě skupiny pytláků celkově chytily dva podměrečné kapry a několik plotic. Úspěšní porybní pytláky předali policistům.

Porybným a policistům zásadně pomohla odvaha jednoho z rybářů, který opodál rybařil. Rybář neváhal a kontaktoval kolínské porybné. Ti na nic nečekali a okamžitě zamířili na místo, kde se měli pytláci nacházet. A vyplatilo se! Porybným se podařilo pytláky pochytat. Pokud i vy u vody uvidíte pytláky, kteří nelegálně rybaří, nebojte se kontaktovat buďto porybné, anebo i policii. Můžete výrazným způsobem napomoci k ochraně svazových revírů.

 

Kompletní přepis: Jak se to odehrálo?  

Před 16:00 odpolední mi volal můj kolega Zdeněk Beňo z RS Kolín, který dostal telefonickou informaci od svého kamaráda rybáře, lovícího právě na Labi, že vedle něj byla skupinka cca 10 lidí, kteří tahají ryby a strkají do igelitové tašky.

Neváhal jsem, hned jsem nasedl do auta, cestou jsem se stavil pro kolegu Zdeňka a jeli jsme se na místo podívat. Místo bylo za elektrárnou Kolín. Zhruba do 10 minut jsme byli na místě. Když jsme přijeli na místo, uviděli jsme 2 muže ve věku cca 30 let a jednu ženu. Vyzvali jsme je k předložení dokladů.

Evidentně bylo vidět, že nám nerozumí. Zkontrolovali jsme místo, kde seděli a uviděli v břehu zapíchnutou udici v dřevěné vidličce. Odpověď nepřišla, jen, že prý neznají zákon. Zeptali jsme se, jak to že chytají, a kde mají chycené ryby. Odpověděli, že nemají. Podíval jsem se po břehu a uviděl igelitku, na které byl přiložen kámen. Podíval jsem se do igelitky a byly tam 3 kusy ryby. 2 plotice o délce 18 a 30 cm a 1 cejn o délce 17 cm. Okamžitě jsme prut zadrželi a zavolali jsme Policii ČR, která přijela na místo velice rychle (do 10 min).

Pytláci chtěli věc vyřešit útěkem, ale podařilo se jim v něm zabránit. Zvýšili jsme hlas. Nakonec nás poslechli a vyčkali na příjezd Policie. Žena mezitím odešla. Věc si na místě policie převzala a my jsme jeli provést kontrolu sousedního revíru, kde se údajně měli pohybovat další lidi z této skupinky.

Nikoho jsme již dále neviděli a po kontrole jsme odjeli domů. Ještě jsem nestihl zaparkovat, když v tom mi opět zvonil telefon. Kolega Zdenda volá, že jsou tam opět další 2 lidé, kteří chytají a dávají úlovky do igelitu. Opět nakládám Zdendu a jedeme na místo.

Tentokrát tam byli 2 muži a chystali se právě odejít z místa. Zeptali jsme se jich, jestli chytají ryby. Oni že ne, ale jednomu z batohu vykukovala špička prutu. Vyzvali jsme ho k ukázání vnitřku batohu, kde se nacházeli 2 kapříci o délce 32 a 35 cm.

Na místo byla opět přivolána Policie ČR, která opět přijela do 10 min. Než přijela Policie stále se nás snažili přemlouvat, ať jim to promineme, že nerozumí a neznají zákony, poté se pokusili o útěk z místa. V čemž jim bylo zabráněno.  K jejich uhlídání jsme poprosili o součinnost sousedícího rybáře, který nám vyhověl. Věc si na místě převzala Policie.

Zdroj: rybarikolin.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -