skingbranding-banner

Zátah porybných: Porybní zadrželi na Labe povolenky! Kontroly probíhají i v současné krizové situaci


Středočeský územní svaz informoval hned o 3 kontrolách ze strany rybářské stráže, při kterých byly zadrženy povolenky těm rybářům, kteří porušovali platná pravidla. Rybářská stráž v drtivé většině případů povolenky zadržela na Labi, kde i přes nepříznivou situaci v souvislosti s koronavirem stále probíhají intenzivní kontroly, a nadále probíhat budou. A bacha! Rybáři by si měli uvědomit, že právě kvůli nouzovému stavu budou v některých případech tresty za porušování rybářských pravidel mnohem tvrdší! Proto by si někteří z řad rybářské veřejnosti měli rozmyslet, zdali jim to stojí za to…

MO Nymburk: V sobotu (28. 3.) rybářská stráž MO Nymburk zahájila v 15 hodin kontrolu revíru Labe 21 a ukončila ji až v neděli v 03:20. Zkontrolováno bylo 9 rybářů na pravém břehu Labe, někteří chytali s rouškou, a někteří bez roušky i za přítomnosti rybářské stráže.

Poté proběhla společná kontrola s MO Čelákovice na Jezeru Sadská a po 22. hodině pokračovala kontrola nymburské RS na levém břehu revíru Labe 21. Zde jsme viděli asi 8 rybářů, a z toho bohužel tři rybáři měli nahozeno ještě v době, kdy už rybářský řád v tomto měsíci chytání nepovoluje, a tak následovalo, co muselo – zadržení povolenky k lovu.

Upozorňujeme, že i v těchto dnech se kontroly provádějí, a ten, kdo snad spoléhá na současnou složitou situaci a tím snížený výkon RS, se velmi plete…

MO Čelákovice: V sobotu (28. 3.) po poledni upoutal lovící rybář pozornost dvou nových členů rybářské stráže MO Čelákovice. Skončilo to zadrženou povolenkou. Kontrolou totiž bylo zjištěno, že si lovící ponechal tři kusy v tuto dobu hájeného jelce tlouště, a tak mu byla okamžitě členy RS zadržena povolenka k lovu.

V podvečer pak zahájila společnou kontrolu revírů RS s celokrajskou působností MO Čelákovice a MO Nymburk. Nejprve byla zkontrolována první část revíru Labe 19, kde bylo kontrolováno 6 lovících, vše bez závad. Poté se RS přesunula na revír Jezero Sadská, zde zkontrolováno 7 lovících, opět bez závad, a následně byla společná kontrola ukončena.

Další část kontroly RS MO Čelákovice proběhla na nově budované vodě – Písková Lhota, kde za pomoci termovize byla zkontrolována celá pískovna, a i zde bylo vše v pořádku. Poté se RS přesunula na revír Labe 19A, opět bez závad.

Následně se RS vrátila na revír Labe 19, kde ve 22:47 byly nalezeny nastražené pruty. Zprvu to vypadalo, že je zde zapomněl roztržitý rybář, neboť v okruhu asi 100 metrů nikdo nebyl. I přesto RS učinila falešný záběr a zhruba po pěti minutách – z více jak 100 metrů vzdálené chaty – přišel rozespalý rybář. Z důvodu nedodržené denní doby lovu byla dotyčnému zadržena povolenka k lovu. Zbytek kontroly proběhl již bez závad. Kontrola byla ukončena ve 23:30.

Lovící upozorňujeme, že kontroly RS, i přes současný stav a výrazná omezení, s důrazem na jejich respektování, probíhají a budou probíhat. Děkujeme všem, kteří dodržují vše, jak mají.

MO Mladá Boleslav: Přestože současná situace je v souvislosti s pandemií koronaviru složitá, kontroly rybářskou stráží na revírech probíhají, jak dokazuje zpráva z MO Mladá Boleslav, kde byli zadrženi dva cizinci bez povolenky.

V úterý (24. 3.) provedla rybářská stráž MO Mladá Boleslav zvýšenou kontrolu řeky Jizery a říčky Klenice. Bylo zkontrolováno celkem 27 rybářů.

V příměstské části Podlázky byli zjištěni dva muži rumunské národnosti, kteří zde chytali ryby bez oprávnění. Jeden muž předložil povolenku k lovu ryb, která byla z roku 2019, druhý pak chytal ryby bez příslušného oprávnění. V obou případech bude celá věc předána k příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Oba muži následně místo opustili.

Jinak nařízení vlády, co se týče nošení roušek, všichni rybáři řádně dodržovali. RS MO Mladá Boleslav sděluje, že kontroly budou i nadále probíhat a upozorňuje na dodržování pořádku na lovném místě, pokud nebude pořádek dodržován, bude ho trestat.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 247x | 24.09.2020 | Žádné komentáře

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 1416x | 23.09.2020 | Žádné komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Rybáři pozor! Na Nových Mlýnech bude na začátku října platit zákaz rybaření! Proč?

admin | přečteno: 5299x | 23.09.2020 | 2 komentáře

I letošní podzim bude na Novomlýnském jezeře platit omezení pro …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.