DomůNovinkyZdražení rybářských povolenek: Rybáři si od roku 2019 za povolenky připlatí!

Zdražení rybářských povolenek: Rybáři si od roku 2019 za povolenky připlatí!

- Reklama -

Už v letošním roce rybáři pocítili zdražení, když si připlatili za členské příspěvky. A i v roce 2019 někteří rybáři sáhnou hlouběji do kapsy. Vedení Českého rybářského svazu již v minulosti zveřejnilo, že vzroste cena celosvazových povolenek. Zdražení povolenek se nyní bude týkat ale i některých krajských povolenek, konkrétně Středočeského územního svazu. Ostatní územní svazy buďto zdražovat nebudou, anebo tuto informaci ještě nezveřejnily.

Doteď středočeští rybáři za mimopstruhové roční povolenky platili 1200 korun, což byla jedna z nejnižších cen v rámci celého Českého rybářského svazu. Od příštího roku si ale Středočeši připlatí. Za krajskou mimopstruhovou roční povolenku zaplatí 1400 korun, což je ale pořád oproti některým územním svazům levnější.

Zdražení povolenek schválila Konference Středočeského územního svazu, která rovněž ještě schválila: nejmenší lovnou míru okouna na 20 cm, K-70, nejmenší lovnou míru parmy na 60 cm a povinnost používat háčky bez protihrotu nebo se zamáčknutými hroty na pstruhových revírech.

 

Zdražení celosvazových povolenek

Už dříve jsme vás informovali i o tom, že Český rybářský svaz bude zdražovat celosvazové povolenky – mimopstruhovou o 100 korun, pstruhovou o 150 korun. Zdražení povolenek okomentovalo vedení ČRS:

„Rada ČRS stanovila ceny celosvazových povolenek pro rok 2019 (od roku 2013, spektive 2015 se neměnily). Zejména s ohledem na očekávaný růst cen ryb došlo ke zvýšení ceny mimopstruhové celosvazové povolenky pro dospělé o 100 korun (na 2200 korun) a pstruhové o 150 korun (na 2300 korun). Pro děti a mládež byly zachovány stávající ceny, pouze u pstruhových povolenek došlo ke zvýšení o 50 korun.“

Dobrou zprávou pro rybáře je, že zájem o celosvazové povolenky neustále roste. Rostoucí trend je zřejmý i v letošním roce, kdy vedení ČRS očekává nárůst příjmů za prodej celosvazových povolenek. O tomto trendu informovala Rada ČRS na svém posledním zasedání:

„Rada vzala na vědomí odhad prodeje celosvazových povolenek a redistribuce prostředků celosvazového rybolovu v roce 2018, který signalizuje pokračující růst zájmu o celosvazové povolenky a tím i vyšší příjmy za jejich prodej o 8,1 mil. Kč (celkové příjmy se odhadují na 91,4 mil. Kč) a z toho vyplývající vyšší podíly, které připadnou uživatelům rybářských revírů sdružených do celosvazového rybolovu.“

 

Co ostatní územní svazy?

Některé územní svazy již nyní informovaly o tom, že nebudou zdražovat povolenky a jejich ceny ponechají na cenách z roku 2018. Jiné územní svazy o možném zdražování zatím neinformovaly. O cenách povolenek pro další rok se někdy (není to pravidlo) informuje po konaných konferencích – ty zatím neproběhly ve Východočeském a Severočeském ÚS.

Kde se zdražovat nebude: Už teď je jisté, že se nebude zdražovat v Západočeském ÚS a na Severní Moravě a ve Slezsku. Zde budou ceny takové, jako v roce 2018. Západočeši si tedy za roční mimopstruhovou i pstruhovou povolenku zaplatí 1300 korun. Rybáři ze Severní Moravy a Slezska zaplatí za roční mimopstruhovou povolenku 1600 korun, za pstruhovou pak 1700 korun.

Zatím nevíme: Možná to už dané územní svazy někde zveřejnily, ale nám se to nepovedlo najít. O cenách povolenek za rok 2019 pro ÚS města Prahy a Jihočeského ÚS jsme nenašli aktuální informace. V roce 2018 si za roční mimopstruhovou i pstruhovou povolenku rybáři z Prahy zaplatili 1100 korun. Jihočeši pak za roční mimopstruhovou zaplatí 1500 korun, za pstruhovou 1600 korun.

A jak už jsme řekli výše – o cenách povolenek se často (ne vždy) informuje po proběhnutí konference. Ty zatím ale neproběhly ve Východočeském a Severočeském ÚS. Uvidíme, jestli ze zápisů z proběhnutých konferencí těchto dvou územních svazů se rybáři něco dozví i o cenách povolenek pro rok 2019.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

  • Souhlasím, to není rybáŕ ale vydra. Sám si od vody odnesu tak 4 ryby za rok a to jsou ve 100% kapři, což si myslím, že tím velká újma nenastane. Ostatní vracím vodě protože si říkám že ryba co vrátim vodě přijde zas.

   Petrův zdar.

  • A co jsou??? zaplatí a odnesou si co chytí,tak to vždycky od nepaměti chodí.zákon jim to dovoluje.nepiš nesmysli ty chytráku .sám jsi určitě z těch co píší a jinak dělají

 1. Je potřeba na všech rybářských revírech navýšit počet schopných porybných ale aby byly znalé věci a nekompromisně těm rybářům kteří hrubě porušují rybářský řád odebíraly povolenky. Proti pytláctví přísné tresty a větší pravomoc porybným. Je hodně rybářských revírů kde se neukáže porybný za celý rok.

 2. Já s tím nesouhlasím chodím na ryby svátečně a mám také chuť na kapříka a když mám samé cejny a žádného kapříka tak to dokáže nasrat člověka jo ať si připlatíte ti co toho odnesou tuny a né my sváteční rybáři

 3. Ježíš marjá, tady je to samej poctivec . Nikdo si nevezme rybu, Joo? Sáhněte si do svědomí. Dám za celosvazku takový prachy a budu to vše pouštět. Nejsem blázen, ale ani masař.

 4. Hlavně ti co maj karavany u vody pomalu celý rok, chytí rybu jde jí jako změřit v ál chytá i když už má dva kapry, takový jsou taky mezi rybáři dokonce z řad porybných tak co vlastně platí??????

   • A proč ne???zaplatí a loví,kam to prodají je jejich věc.stejně za pár let to všichni položíte ,budou zdražovat,ryby nebudou,v řekách a rybnících přez léto zelenej sajrajt,nutrie a málo vody.pak vás bude zajímat spíš to kde najít čistej pramen k napití než to že si někdo bere víc ryb .ale dobře vám tak,všem.akorát u vody otravujete chataře a pomalu už není ani místo si někde pod vrbou umýt auto a vyměnit olej.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -