skingbranding-banner

Úspěšný lov candátů a okounů na podzim: Jakou barvu „gumy“ použít? Vsaďte na nápadné barvy!


Při lovu candátů a okounů na přívlač se velice často používají gumové nástrahy. Tyhle umělé nástrahy jsou totiž pro lov těchto dravců jako stvořené. Rybář je schopen s umělou nástrahou pracovat tak, že efektivně prochytá candátí a okouní skrýše. Navíc, nástrahu lze tahat v libovolných hloubkách (od hladiny po dno) a v libovolné rychlosti. Tohle je přesně NĚCO pro tyhle „náladové“ rytíře! Ovšem, kolikrát se zapomíná na další důležitou stránku – na zbarvení. Rybáři by neměli zapomínat, že candáti a okouni se při lovu řídí i zrakem…

Candáti a okouni patří k rybám, které mají skutečně geniální zrak, kterým se při lovu řídí. Ostatně, to prozrazují i velké oči těchto nádherných dravců. Toho by měli využít rybáři! Pokud totiž použijeme při lovu candátů a okounů nápadně zbarvené nástrahy, může to mít velice pozitivní efekt na konečný počet ulovených ryb. Ano, kolikrát se může stát, že s výrazně zbarvenou nástrahou můžeme nachytat opravdu velké množství candátů a okounů!

Pozor! Výrazně zbarvenými nástrahami nemyslíme pouze reflexní („svítivá“ oranžová nebo žlutá) barvy. Ne! Důležité je použít takové barvy, které jsou kontrastní. Pro pochopení: Například bílá nebo růžová barva je kontrastní vůči okolí ve vodním prostředí, které bývá tmavší. Díky tomu jsou i tyto barvy ve vodě nádherně vidět, zejména pak candátíma a okouníma očima…

Příklad z praxe: Stojíte u vody v klasickém „okouním“ počasí. Nad vodou se převalují cáry mlhy, je zakaboněno, a navíc drobně mrholí. Nejde moc vidět, natož pak pod vodou. Ovšem, i tohle slabé světlo je pro candáty a okouny naprosto dostačující. Ti vidí dobře. A zejména pak reflexní nebo kontrastní nástrahy! Při použití bílé, růžové, žluté nebo oranžové nástrahy můžeme mít opravdu spoustu záběrů. A co teprve, když použijeme speciální nástrahu?

 

Gumové nástrahy FOX Rage Ultra UV

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle jsou opravdu geniální nástrahy od firmy FOX Rage! V čem jsou tak revoluční? Ve speciální povrchové úpravě Ultra Violet, díky které mají tyto nástrahy větší vizuální atraktivitu. Na přiložených obrázcích a videu se sami můžete přesvědčit, že nástrahy s povrchovou úpravou Ultra Violet vypadají skutečně fantasticky! Geniální nástrahy na candáty a okouny! Nástrahy s větší vizuální atraktivitou Ultra Violet jsou dodávány v několika typech…

Spikey Shads: Revoluční nástraha od firmy FOX Rage, která je dokonalá pro lov pasivních candátů a okounů, kteří číhají kdesi ve skrýši. Tato nástraha je ideální pro velice pomalé vedení proto, že má na povrchu drobné výstupky. Ty i při velmi pomalém vedení vydávají silné vibrace, které dokážou přesvědčit k záběru i pasivního dravce.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Jak s touto nástrahou ve vodě pracovat? Nám nejlépe funguje zmíněné pomalé tahání v blízkosti překážek. Navíc, toto pomalé tahání je dobré proložit drobnými škubnutími špičky prutu, což nadzvedne nástrahu kousek nad dno. Toto „hopsání“ po dně mají rádi především candáti. Vyzkoušejte!

Slick Shads: Extrémně populární gumové nástrahy od firmy FOX Rage, které mají tvar oblíbených smáčků. Tato nástraha je k dostání hned v 5 barevných variacích a třech velikostech. Jedná se o opravdu luxusní nástrahu především na okouny! Jakou barvu doporučujeme? Jednoznačně tu růžovou a červenou s nádechem zlatavé barvy!!! Nevíme proč, ale červenou okouni skutečně milují a spolehlivě na ni berou. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Jak s touto nástrahou ve vodě „pracovat“? Naprosto nejlepší je styl vedení „nahoru a dolů“. S pomocí špičky prutu dostaňte tuto nástrahu směrem nahoru do vodního sloupce, a poté přestaňte na chvíli navíjet. Nástraha začne padat na dno. A právě v tuto chvíli přichází záběr!!! Okouni rádi útočí na padající nástrahy. Opravdu to funguje! Nebojte se nástrahu s pomocí špičky prutu dostat i výše nad dno, a pak ji nechat klesnout ke dnu (ať padá i několik vteřin). Okouni tohle skutečně milují!

Zander Pro Shads: Už z názvu je patrné, že toto je speciální nástraha na candáty. Tvarově tato nástraha připomíná velepopulární a veleúspěšné kopyto. Široké tělíčko nádherně kopíruje nástražní rybičku, přičemž ocásek je krásně rozměrný, tudíž při vedení vysílá silné vibrace. Toto je prostě TOP nástraha na candáty, která parádně funguje.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Jak s touto nástrahou ve vodě pracovat? Tato nástraha je vhodná jak pro pomalé, tak i rychlé vedení. Ocásek je dostatečně měkký, takže nádherně pracuje i za velmi pomalého vedení. Nástraha díky tvaru ocásku vydává silné vibrace, a to i za pomalého vedení. Při rychlejším vedení nástraha vydává silnější vibrace, na což velice spolehlivě reagují aktivní dravci na lovu. Tohle je výborná gumová nástraha, především pak na candáty.

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

VIDEO: Chytré rybaření! Krmení na kapry, které nesežerou malé ryby!

admin | přečteno: 6219x | 26.02.2021 | 1 komentář

Krmení na kapry kolikrát rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu při …

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 4973x | 25.02.2021 | 1 komentář

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 2733x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.