Domů Novinky Žermanická přehrada se zase otevře rybářům. Vody v přehradě přibylo

Žermanická přehrada se zase otevře rybářům. Vody v přehradě přibylo

- Reklama -

Žermanická přehrada se po dlouhých 5 měsících pauzy zase otevře rybářům. Díky zvýšenému množství srážek a dostatku sněhu v Beskydech se bude moci na této přehradě opět chytat. Rybáři budou moci na Žermanicích nahodit od 20. února 2016. Jen připomeneme, že kvůli nedostatku vody se na tomto revíru nemohlo lovit od loňského září.

Mnoho rybářů sledovalo s napětím vodohospodářské grafy ohledně přítoku čerstvé vody do Žermanic. A hodně dlouhou dobu to nebyl veselý pohled, protože vody v revíru nijak výrazně nepřibývalo. To se ale v minulých dnech změnilo. Velké množství sněhu v Beskydech a déletrvající srážky začínají jednu z největších přehrad ve Slezsku zase pozvolna plnit. Proto se vedení tamní rybářské organizace rozhodlo, že zruší zákaz rybolovu, který na přehradě platil od září. Rybáři tak budou moci na Žermanicích chytat od 20. února 2016.

Je důležité připomenout, že většinu vodních toků ve Slezsku dlouhodobě trápilo velké sucho. A to se pochopitelně podepsalo i na stavu vody v tamních přehradách. Vodohospodáři se sice snažili minimalizováním odtoku situaci řešit, jenže marně. Přehrady spíše připomínaly široké pastviny. Nejvíce se sucho podepsalo na přehradách Olešná nebo Šance. Ty byly naplněny z pouhých 20 %, zmíněné Žermanice pak jenom z 30 %. Tato čísla jsou jasně vypovídajícím důkazem, který nasvědčuje tomu, že sucho bylo ve Slezsku skutečně katastrofální.

stav_vody_zermanice

Teď ale k radosti tamních rybářů se situace alespoň na Žermanicích výrazně zlepšila. Díky přitékající vodě z hor si mohou milovníci rybaření na Žermanicích oddechnout. Navíc, v Beskydech nadále leží 20 až 60 centimetrů sněhu (nejvíce na Lysé hoře), takže vodohospodáři mohou počítat ještě s další zásobou vody. Zdá se tedy, že letošní sezóna na Žermanicích je přeci jenom zachráněna.

Redakce InRybar.cz

Grafy: Povodí Odry

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -