Domů Ostatní Rybářská publicistika WCC 2016 na Nových Mlýnech: Češi versus zbytek světa. Jak si naši...

WCC 2016 na Nových Mlýnech: Češi versus zbytek světa. Jak si naši v takové konkurenci povedou?

- Reklama -

Mistrovství světa v lovu kaprů 2016. Tento rybářský závod navštíví 110 rybářských týmů z celého světa. Objeví se na něm hromada týmů z Evropy, ale také i z Ameriky nebo z Nového Zélandu. Obrovská konkurence! A celá tato velkolepá show se bude konat v České republice, přesněji na Nových Mlýnech na jihu Moravy. Můžeme čekat fascinující podívanou a nervy drásající souboje. Tohle bude fakt nádherný zážitek…

Nové Mlýny. Jedinečná vodní plocha, která se skládá ze tří jezer, jejíž rozloha činí přes 3000 hektarů. Právě toto vodní dílo patří k nejlepším kaprovým vodám v České republice. Ryby zde dorůstají nádherných rozměrů, což je dáno jedinečnými podmínkami, které tento revír nabízí. Proto není divu, že si tuto lokalitu organizátoři vybrali.

Ovšem lov na Nových Mlýnech není žádnou procházkou růžovým sadem. Obrovská plocha působí někdy až skličujícím dojmem. Mistrovství světa v lovu kaprů 2016 se nebude konat na všech třech jezerech. Ne. Závod proběhne na spodním Novomlýnském jezeře, které je největší ze všech tří. Takže už ona samotná rozloha jezera patří k velice náročným výzvám. Připočítejme k tomu obrovskou konkurenci a dostaneme velice hutný základ pro skvělý závod. Tohle bude něco!

 

Češi na WCC 2016: Naše žhavá tělíska v ohni mohou překvapit. Nové Mlýny znají dobře

Čeští kapraři patří k velice šikovným rybářům. Jejich umění můžeme velice často sledovat v rybářských magazínech v podobě nádherných kaprů. Jak se ale poperou se světovou konkurencí? Těžko takhle brzo předvídat. Můžeme se ale o to pokusit, co říkáte?

krajina

Našim reprezentantům může výrazně nahrát jedna skutečnost – budou bojovat na domácí půdě. Je zapotřebí si uvědomit, že mnoho českých kaprařů na Nových Mlýnech tráví nebo trávilo nějaké množství času. A ten přináší zkušenosti, které by se daly zúročit i na tomto obrovském závodě. Tento fakt je třeba brát v potaz. Naši kluci mohou díky tomu vybojovat opravdu ty nejvyšší příčky. Proč?

Tip: Připravte se na novou sezónu! Účinné nástrahy na kapry ve slevě! 

Ten, kdo někdy chytal na Novomlýnském jezeře, dá jistě zapravdu, že lov na této vodě není nijak jednoduchý. Jednolitá vodní masa, kterou obklopuje nečitelný břeh, výrazně komplikuje mapování ideálních míst. To se nedá za pár hodin jednoduše stihnout. Ovšem ten, kdo na Nových Mlýnech strávil nějaký čas, už může tušit, kde by to mohlo fungovat. Takže velká výhoda je na straně českých rybářů.

Startovní listina se začíná pozvolna zaplňovat. A v obrovském množství jmen se objevují už i české týmy. A některá jména našich závodníků vzbuzují pocit naděje na pěkné umístění. Namátkou třeba zmíníme Tomáše Blažka, Michala Kučeru nebo Tomáše Vaňka. Všechna tato zvučná jména naší kaprařské scény se objevila na startovní listině na oficiálním webu WCC. Jen je zapotřebí ale připomenout, že listina zatím není kompletní, a účast některých týmů ještě ani nebyla schválena.

krajina

Přesto, pokud se podíváme na startovní listinu, pak musí být jasné, že Češi nebudou na tomto závodu pouze do počtu. Ne. Díky velkému množství zkušeností s touto náročnou vodou mohou pomýšlet na ty nejvyšší příčky. A přiznejme si to, triumf českého týmy na takovém závodě by byl ohromnou záležitostí.

 

A co Nové Mlýny? Překvapí taky?

Kromě zvědavých pohledů na české závodníky se bude pozornost ubírat i na samotné Nové Mlýny. Asi každého příznivce rybářského sportu zajímá, jaká největší ryba se v průběhu závodu vytáhne. Pravda, je možné, že týmy zvolí takovou taktiku, která bude směřovat pouze na menší kusy. Ale přesto. Pokud si představíme, že na Nových Mlýnech bude 110 týmů, ve kterých budou chytat zkušení rybáři, pak se přece musí ulovit nějaká zajímavá ryba. Proto přání, aby se na Nových Mlýnech vytáhla v průběhu závodu ryba přes 20 kilogramů, není tak troufalé. Proč?

Tip: Připravte se na novou sezónu! Účinné nástrahy na kapry ve slevě! 

krajina

Nové Mlýny patří k nejlepším rybářským revírům v naší zemi. Tato voda je dobře známá tím, že se na ní každoročně uloví hned několik nádherných ryb. Největší ryby s přehledem přesahovaly 25 kilogramů. Proto sen o nádherné „dvacce“ je reálný. Uvidíme, co se povede. Rozhodně skutečně trofejní ryba by byla chutným kořením celé akce. Přejme si proto, aby nás svatý Petr vyslyšel…

 

Mistrovství světa v lovu kaprů na Nových Mlýnech: Obecné informace, které by vás mohly zajímat

Podle oficiálních webových stránek podniku WCC postihne ročník 2016 hned několik změn, které mají celý závod na Nových Mlýnech vylepšit. K těm nejzásadnějším patří například omezení počtu týmů na 110. Týmy se budou skládat buďto ze dvou nebo tří rybářů. Počet udic na tým je pevně stanovený. Každý tým může lovit maximálně na 4 udice. Mančaft, kterého by napadlo toto nařízení porušit, automaticky končí.

krajina

Další změnou například bude zvýšení minimální hmotnosti bodované ryby. O celkové hodnotě zatím není definitivně rozhodnuto, ale uvažuje se o minimální hranici 4 kilogramů. Je potěšující číst, že britští pořadatelé chtějí váhovou hranici zvednout. Podle jejich slov totiž Nové Mlýny disponují velkým počtem odrostlejší ryb, proto toto pravidlo. „Novomlýnská jezera mají výbornou pověst co se počtů úlovků a průměrné hmotnosti týče,“ píše se na oficiálním webu WCC 2016.

Tip: Připravte se na novou sezónu! Účinné nástrahy na kapry ve slevě! 

Těch změn je více, a možná další ještě přibudou. Tahle dvě nám ale přišla nejzajímavější. Celý seznam změn i bližší informace o závodě WCC 2016 na Nových Mlýnech najdete na oficiálních stránkách tohoto kaprařského podniku.

Ještě pro pořádek přinášíme pár základních informací:

  • Termín závodu: od 9. do 17. září 2016
  • Start závodu: 12. září 2016, v 14:00 hodin
  • Konec závodu: 17. září, v 8:00 hodin
  • Místo: Nové Mlýny (Novomlýnská nádrž)
  • Počet týmů: 110 (z 22 zemí)
  • Zúčastněné země: Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Dánsko, Anglie, Francie, Německo, Maďarsko, Itálie, Lucembursko, Lotyšsko, Holandsko, Nový Zéland, Polsko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina, Spojené státy Americké, Belgie, Wales a Rusko

Zajímavost: Důkazem, že organizátoři této akce myslí na všechno, jsou velice chvályhodná pravidla ohledně bezpečnosti závodníků. Například, závodníci po celou dobu závodu musejí mít na sobě při plavbě na svých lodích záchranné vesty. A to není všechno. Pokud závodník vyjede na vodu, pak jeho kolega musí být vzhůru a musí mít na sobě připravenou vestu. Tento postoj organizátorů opravdu chválíme!

Celou akci můžete sledovat na oficiálních stránkách worldcarpclassic.com nebo na sociálních sítích a YouTube.

Autor: Viktor Krus

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -