DomůNovinkyZkušený kaprař radí: Sebrali vám povolenku za noční rybolov? Kupte si za...

Zkušený kaprař radí: Sebrali vám povolenku za noční rybolov? Kupte si za pár stovek novou!

- Reklama -

Kaprař Petr Tous, kterého na YouTube sleduje tisíce rybářů, natočil video, které rozpoutalo velmi vášnivou diskuzi. O co jde? Rybářovi zadržela rybářská stráž povolenku za porušení denní doby lovu. Ovšem, jelikož se kaprařovi a jeho kamarádovi z Orlíku nechtělo, tak si v následujících dnech koupili týdenní povolenky a pokračovali v lovu. Video na rybářském internetu pochopitelně rozpoutalo silnou diskuzi…

Jedna strana rybářů Petra Touse obhajuje tím argumentem, že pravidla, která platí na českých revírech, jsou zastaralá. A jelikož tito rybáři kapitální kapry pouštějí, zasloužili by si podle některých větší shovívavost. Sám Petr Tous ve videu řekl, že s jedním porybným nebyla žádná řeč, a chtěl mu vysvětlit, že ryby pouští zpátky do vody.

„Nezbylo nám nic jiného, než pátrat, jakým způsobem udělat to, abychom si mohli zachytat. Našli jsme si výdejní místa pro místní povolenky na Orlík. Abychom si koupili povolenku, tak nám stačí rybářský lístek a legitimace, a to vám rybářská stráž nesebere. Před dvěma dny nám sebrali papíry, a včera jsem si to vyřídil i pro kamaráda – stálo nás to 700 korun. A máme to na týden,“ popisuje Petr Tous ve videu.

Druhá strana rybářů ale rybáře Petra pořádně kritizuje. Podle těchto rybářů prostě porušil platná pravidla, se kterými při koupi povolenky souhlasí. Tahle pravidla ale rybář nedodržel, přišel o platnou povolenku, a to, že si koupil novou, je podle některých prostě špatně.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry! 1200 metrů za 199 korun!

Jenže je to skutečně chyba daného rybáře? Ano, koupě nové povolenky je minimálně neetické. Ale není rovněž k zamyšlení to, že na konci roku 2019 nemá Český rybářský svaz stále efektivní nástroj, který by tomuhle zabránil? Třeba centrální evidenci, která by potrestaným rybářům prostě znemožnila si koupit jinou povolenku u jiného prodejce? K zamyšlení…

Jasně, tady jde o rybáře, kteří podle svých slov ulovené ryby pouští. Ale co když stejný postup využije rybář, který chytá ryb více, než dovolují pravidla? Tohle taky budeme tolerovat? Kde je ta hranice? Napište váš názor do diskuze pod článkem…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

119 KOMENTÁŘE

 1. Osobně si myslím že by se mělo více zaměřit na ponecháváni více ulovenych ryb než je povoleno, osobně jsem se setkal s místními kteří mají na březích bedny ať už dřevěné nebo plastové na uchování ryb ve kterých konci každá ulovena ryby. Nestydí si toto provozovat ani před ostatními rybáři.

  • Jsem jineho nazoru, mam rad kdyz mi neco obcas zabere. A kdyz bych videl domorodce jak tam maj bedny tak bych je normalne napraskal!sedej tam kazdej den od 6hod. A nekolikrat se vratej, pro dalsi ryby,hnus..vsichni se smejou nam sportovnim rybarum, co bereme rybolov jako sport. Ale kdyby jsme vsichni brali domu i pod míry, jako oni tak si na vanoce kapra ani nekoupite 😛

   • No to je blábol, evidentně jsi nalitej na Štědrý den dopoledne, to je špatný. A sportovní rybář neexistuje, je to lovec, ne sportovec. Sport je třeba tenis, nebo běhání, jestli chceš sportovat, jdi běhat.

   • Nevím sice, kdo se vám směje, ale jestli nejste vy sportovci ochotní dodržovat RŘ, tak tam prostě nemáte co dělat.

     • O důvod víc tě vykopat ze svazu ty . Násilí a výhrůžky si zkoušej v hospodě, ne u vody, kam si choděj normální lidi odpočinout a zarybařit.

     • Na to ty nemáš koule chudinko. Dle tvého příspěvku nemáš jasno ohledně pohlaví, zkus si to srovnat v palici a nějaké si zvol.

 2. A co chtěl vysvětlovat blb. Porušil pravidla a kdo mu má věřit, že pouští a nevozí to do soukromáku. Porušil kedno, může porušovat druhé i třetí pravidlo. Blb a nezkušenej, toto není kaprař.

  • Právě že to kaprař je, klasickej. Machruje, na pravidla, protože „pouští“, a když je po právu potrestán, tak brečí jak malej fakan a stěžuje si, jak přišel o papíry kvůli tomu, že při kontrole byl i „Pražák, napůl Slovák“. On je tak blbej, a nemá ani kousek sebereflexe, aby uznal, že o papíry přišel protože je tupé arogantní , neschopné v chobné touze ulovit kapra, dodržovat základní pravidla. Prostě kaprař, díky kterému a jemu podobným, je i na těch několik slušných (a mnoho jich není) nahlíženo jako na lumpy.

  • Kdo mu ma věřit všichni kdo ma rozum .Kdyby všichni dělali ve volnu a to co on pro přírodu čistotu prostředí ve kterém vy přijedete nahodite a chytate bylo by u vody a okolí mnohem líp .Teď třeba organizuje velkou akcí na úklid orlické přehrady ve svém volnu a věř ze kdyby viděl si tušil žé nikdo prodava ryby prerazi o něj hůl.Nehledě na zi ze je to vytrzeny z kontextu vypravu měl tady naplánovanou a měl dovolenou výprava něco stojí a i vůbec příprava tak než to zabalit v půli hledal možnost najet domů a v klidu si to dochytat našel legální možnost asi není hloupí kdyz to zákon legislativa umožňuje.

   • Nikde v Zákoně o rybářství ani v BPVRP není, že by se organizováním úklidových akcí rybář vyvázal z dodržování denní doby lovu. Z videa je zjevné, že i po zakoupení nové povolenky dál porušoval pravidla (nepřítomnost u prutů, pravděpodobně lov mimo stanovenou denní dobu, zbytečná manipulace s rybou), takže je to zmetek který mezi slušnými rybáři nemá místo. O papíry totiž, jak sám přiznává, nepřišel poprvé, v jeho MO by se měli zamyslet, jaké členy mezi sebou chtějí mít. To, že si koupil další povolenku, neznamená, že to legislativa umožňuje, umožnila to špatná práce Svazu, který takovým gaunerům jen nahrává. A úklid na tom nic nezmění, jen tak mimochodem, kam asi po dobu výpravy chodili borci na záchod? Toiku si asi nepřivezli. A ty si kup Pravidla českého pravopisu, z tvého psaného projevu se dá snadno odvodit, že jsi hlupák.

 3. Za mě je to v pořádku… Prostě se chová tak jak může… Bohužel je v dnešní době vše otázka peněz… Takže když má prachy, může si tu povolenku díky systému koupit klidně desetkrát za den… Problém nejni v rybáři… Ale v systému…

 4. Dobrý den myslím si ,že na Orliku je dost prostoru na lov nonstop a pokud jim to nestačí je to smutné. I když , Petr ryby pouští to všichni víme ,ale to dělá i mraky dalších z nás. Jelikož jsme Češi a to je ten důvod, že mraky znáš jsou jiný a nemají nikdy dost tak se nedá nic jiného dělat než mít nějaký pravidla a pokud je porušuje,tak musíme počítat s trestem . Jsem ze severu Čech a u nás není žádný nonstop tak nam nic jineho nezbyva. Ti padem budem
  muset doufat ,že se vše zlepší. Druha vec je ta ,že videa prvních dilu bylo p ničem jiným a teď už to je o ničem jiném s čím moc nesouhlasím.

 5. Zákon to umožňuje neetické? Proč žé výpravu neskončil a pořídil do konce naplanovane vypravy si povolenku? Pak se nedivme žé slušný rybáři jezdí raději na soukromé reviry .Nevytrhavejte kontexty z videa nebo jste jako blesk?Chytá poušti to žé chytal po době lovu ano ale řád je z doby socialismu a mnoho se mění ale ne to co by mělo .At si zametou ti co prodávají trofejni ryby jak do hospod soukromaku a jiným nedávno jste sami dávaly jak prodával člen matecny ryby vietnamcum. Ano porušil zákoně pokračoval po zakoupení chytá pouští.

  • Trofejní kapry loví zpravidla kapraři. Tedy drtivá většina prodaných kaprů pochází od kaprařů. Ten zmetek Petr Tous, co nedodržuje pravidla, je kaprař. Chápeš to už?

   • Zmetek který by nikdy neprodal ani supinu víš kdyby si aspoň toho člověka znal teď třeba v svém volném čase organizuje velký úklid bordelu na celém orliku zatím co ty budeš maximálně sedět z pc a psát .A od kapraru pocházejí ryby z soukromaku ano mnohe ano ale to bude dokud budou peníze na světě a lidi co nemají k rybe a rybarine uctua to žé chytal přes dobu asi hned napoví ze je prodává ? Dobré úvaha hodna člověka rybáře z mozkem a průměrným aspon intelektem

    • Dobrý pokus hájit zmetka, ale marný, zkusím založit petici za jeho doživotní vyloučení z řad rybářů organizovaných v ČRS nebo MRS, zbudou mu soukromáky, tam bude mít klid. Snad to klapne.

  • Ano, za desetinásobek ceny povolenky normální a se stejnými pravidly. Anebo v nějakém jiném Svazu, s vlastními vámi zakoupenými revíry, kam byste se vy C&R úchylové přesunuli.

  • A co by se vyřešilo tím, kdyby ta povolenka existovala? To je tak málo soukromáků, že by se to mělo zavádět i na svazovkách? Stejně by sis tuhle „chyť a pusť“ povolenku nakonec nekoupil, protože by na ty revíry dál chodili normální rybáři, co si občas rybu vezmou. Tak bys akorát nadával, že vám to vychytají a tu povolenku by sis nekupoval… Cena té povolenky by určitě nějak významně nižší nebyla. Svaz by nižší cenu určitě nezaváděl, když i letos povolenky zdražili. Takže to zas tak jednoduché není, jak si představuješ.

 6. Tím jestli je to etický nebo ne se zabývat nebudu. To je na každém rybáři, jak má nastavenou morálku. Kdyby se na čtyři měsíce v roce za určitých pravidel povolil non stop rybolov, je rázem po problému. Jenže to by náš svaz musel chtít. Takhle je to jej zbytečný buzerování rybářů. Vždyť chytat nonstop je normální téměř v celé Evropě. Nejde jen o kapry, ale i o jiné druhy ryb, které jsou v letních měsících aktivnější v noci.

  • Než jsi ze sebe udělal pitomce, měl sis zjistit, jak se chytá v té Evropě ty joudo. Plácáš nesmysly a víš kulový.

  • Domnívám se ,že to není nic tak hrozného když někdo přetáhne dobu rybolovu. Divím se jen že nikomu nevadí , že si může koupit povolenku i nerybář ,tedy bez papírů a bez jakých-koliv znalostí o rybařině. Zatím co rybáři jsou buzerovaní za každou maličkost. Stačí mít prachy a můžeš si dělat co se ti zachce. To je daleko větší prasárna !

   • Hrozné je, že vstupem mezi rybáře se zavázal dodržovat pravidla, ale on je s arogancí a nadutostí wostrého kapraře prostě ignoruje. O povolenku nepřišel poprvé, k rybám se chová jako prase, co s takovým člověkem? Znemožnit mu rybolov na svazových revírech na doživotí, tady totiž nic jiného nepomůže. Z něho ta arogance a rádoby nadřazenost jen stříká, neustále jen mele svou, bez sebemenších známek sebereflexe, v tom připomíná jistého slovenského estébáka. Řekl bych, že je to rovněž psychopat, kterému jakási zvrhlá touha ulovit kapra zablokovala normální vnímání světa a mohl by být i nebezpečný svému okolí.

 7. Petr to udělal moc dobře…Zákon dává RS právo nás trestat za nedodrženi doby lovu…Teď i za spaní během lovu…Prostě někdo nedokaže pochopit,že se jedná pouze o koňíčka….Na druhou stranu zakon nám povoluje koupit jinou povolenku….Tak o čem je řeč…RS jednala podle.zákona a Petr taky…..Teď už mě připada,že úkolem RS je jen pořádat hon na kapraře….Letos jsem dost jezdil na Labe 20A…..Když nebyl nonstop tak RS lítala noc co noc…Pak začal v červnu nonstop a.RS nebyla do konce zaří vidět…..Takže o ochranu rybi obsádky jim jde až v poslední řadě…

  • Prosímtě, ty tu hájíš spaní během lovu a pak se rozčiluješ, že někdo údajně pořádá hon na kapraře? Já proti kaprařům nic nemám, ale jestli je tohle váš většinový názor, tak si běžte chrápat na soukromáky…

 8. V kazdem meste udelejte svoji prodejnu a hodne levne ryby a povolte chytat jednoho kapra dene a rybolov nonstop a mate sportovni rybare .zlevnit povolenky pro kazdeho

 9. Petra Touse a jemu podobné vykopat ze Svazu na soukromáky, které si sami kapraři zarybnili ze svazových vod a byl by klid. Tam můžou pouštět jak chtějí, a nemusí slušným a normálním rybářům cpát to jejich „když pouštím, tak můžu všechno“, někteří pouští tak usilovně, že můžou i prodávat do soukromáků. Je to ale i obrázek dnešního fungování Svazu, když nelze účinně potrestat taková arogantní , která si myslí, že pro ně pravidla neplatí. Je to stejné, jako když v MO Přelouč okamžitě vraceli povolenky testerům Lukáše Krásy, zabavené na revírech jiných MO, na jejich vodách tito „testeři“ měli cochcárnu, vždyť pouštěli a navíc testovali. Prostě i ten Svaz je k zblití, od MO až po Radu.

  • Konečně někdo kdo ma rozum.
   Prosím,aby si všichni přispěvatelé
   Přečetli tohoto pána, který ví co píše.
   Jo a s názorem na ty tupce co řeknou
   Že si můžou dělat co chcou,
   Když pouští Ryby zpět do vody tak by zřejmě měli hodně rychle začít přemýšlet o tom
   Proč instituce jako RS a ČRS vůbec existují.
   (A kdo kdy viděl třeba na silnici že pro něho
   Neplatí určitý typ značek třeba stopka)
   Nechte se vysmát lepšouni
   Máme tu zákony a pokud je někdo nedodržuje
   Tak je potrestán.(píši o dodržení zákona kdyby t někdo nepochopil.)

 10. Znám spoustu rybářů co berou všechno co se napichne na háček a přijde jim to uplně normální myslím že za pár let nebude co chytat

  • A co ty děláš konkrétně pro to, aby bylo co chytat? To, že si koupíš povolenku, zaplatíš brigády a dokola chytáš a pouštíš ryby, to asi nebude to pravé.

   • To,jestli chytá a pouští ryby nazpět je jen jeho rozhodnutí.Pokud by si ryby chtěl brát,tak přece může,Otázkou ale je,jestli bude ryby pouštět třeba za 20 let.Jinak jsi si na svoji otázku i odpověděl,prostě je pouští aby bylo co chytat!

    • No tak jestli je pouští jako ten Touš, tak asi k chytání mnoho nezbude. Rybář by měl být hlavně hospodářem, ale ti vám, kteří se považujete za sportovce asi mnoho neříká. Takže pokud nebude co lovit, je to především vaše vina.

 11. Pravidla platí pro všechny bez výjimek ať je to tester nebo p. Touš.
  Jednou s nimi souhlasili tak není o čem a revírů kde je povoleno non-stop chytání v letních měsících se určitě najde dost a věřím tomu že budou přibývat.

 12. Hezký den všem,jsem také kaprář,ale musím souhlasit s tím,že pravidla jsou jenom jedny a stejná pro všechny.Dopředu vím jaká jsou a povolenku si kupuji dobrovolně.Pokud se s tím nestotožňuji,lze jezdit na soukromou vodu (tam ovšem také platí nějaká pravidla).Argument,že rybu pouštím (což já dělám) je pro stráž neakceptovatelná.To si mohu taky vymýšlet.Chovejme se tedy podle platných pravidel.Pokud tato nevyhovují,tak je potřeba tlačit na jejich změnu formou podání podnětu,ve své MO,potom na kraji a celostátně.

  • Hezký den všem, musím souhlasit s tím,že pravidla jsou jenom jedny a stejná pro všechny. Dopředu každý ví jaká jsou a povolenku si kupuje dobrovolně.Pokud se s tím nestotožňuji,lze jezdit na soukromou vodu (tam ovšem také platí nějaká pravidla).Argument,že rybu pouštím nemá oporu v platných právních předpisech o rybářství a proto je pro rybářskou stráž neakceptovatelný. Chovejme se tedy podle platných pravidel. Pokud nám nevyhovují,tak je potřeba je přednést na výročních členských schůzí ve své MO. To, že si může nečlenskou povolenku zakoupit přestupce, je systémová chyba Svazu, kdy někteří zástupci územních svazů, jako členové Rady, nejsou zajedno k vytvoření centrálního systému evidence členské základny. V diskusi zde dosud nezaznělo, kdo povoluje vyjímky lov non-stop. Povolení vydává Ministerstvo zemědělstvín ČR na základě žádosti Rady ČRS. Povolení je omezeno pouze na dva vybrané rybářské revíry v každém územním svazu a Rady ČR.

 13. Ahoj všem…,,, já ryby pouštím taky,,, a pravidla dodržuji a také se mě spousta z nich nelíbí, ale souhlasím s Antonínem měli by jim být odebrány povolenky a vyloučeni s organizace… Zároveň bych se rád vyjádřil k rybářské stráži a přístupu některých osob s touhle pravomocí..čím dál častěji se setkáváme s aroganci, určitého druhu šikany a dle mého názoru zneužitím pravomoce… Ale co by člověk neudělal pro peníze..Nebo pro body za které jsou penízky.. Týká se to jednotlivců jak u stráže tak u rybářů každý by si měl sáhnout do svého svědomí.. Díky Martin

 14. Není možný tohle už, kaprofilové si opravdu myslí že můžou u vody všechno. A zrovna na Orlíku mě to se*e nejvíc, na místa na které jsem jezdil od mala s dědou jsou od léta do zimy „zabetonovaná“ parta těhlech profíků se tam točí na směny kolem bivaků zasázený rajský a papriky to už mi přijde jako vrchol přivlastňování veřejných pozemků. O rozdělávání ohňů a to že každá ryba přes 70 nejde zpátky se ani nebavím.. Všichni dodržují pravidla a chovají se u vody tak jak by měli, mě jako sumcaři taky není příjemné uprostřed noci stáhnout bojku a brzy ráno zas na loď pokud neplatí lov ryb nonstop. Ale jak je to psáno tak je dáno, pro všechny……

 15. Loni jsem se setkal s případem kdy jsem byl na týden u vody, na druhý břeh chodil rybář cca. na hodinku, capnul dva kapry, šup do vezirku a domů. Večer koukám a on znova u vody, zase 2 kapry a domů. Druhý den se celé zase opakovalo. Třetí den jsem vyrazil za panem… Někteří už tuší… Ano měl dvě povolenky. Šel na MO, že ztratil povolenku, koupil si novou a vesele „legálně“ a „poctivě“ zapisuje do každé denně 2 kapry. Má 2 zaplacené povolenky a když přijde RS, tak je v suchu. Takže takhle veřejně radit „slušným“ rybarum jak s tím vycurat, mi nepřijde zrovna jako šťastné řešení, jelikož si to přečtou i ti méně poctivý, co je to ještě nenapadlo a bude po rybách. Takže za mě pravidla jsou od toho aby se dodržovali, zprisnoval bych!

  • Tak to jsi borec kdyz tohle vis😂😂tak pokud to víš tak víš ze to je lez jako prase tohle nařknuti tak když to víš a máš důkazy rad je uvidím .A tedy jistě víš ze teď se organizuje a i Tous velký úklid orliku tak pokud mas koule a ruce nejen na psaní muzes je ty ruce využít i jinak k práci nad povinosti brigád!

 16. Respektování platných pravidel je základ. Provoz na komunikacích má taky svá pravidla, která se musí dodržovat. To, že se to dá obejít nákupem týdenní povolenky je taky špatně.

 17. Je to o lidech a né o zákonech. Porybným se nedivím, stále je chce někdo přelstít. Jestli ryby prodává tak je vúl. A zákony? Ty jsem fakt nepochopil. Jachtaři se chovaj jako dobytek a mi jsme poviní to podle řádu úklid.

 18. Jasne pravidla plati pro vsechny at pousti či ne, znam pripad že starši rybař zapomel napsat přichod k vodě a nahodil a nez napsal prisla hlidka a byl bez papiru,nikoho nezajimalo ze muze clovek zapomenout kor starši rybaři a co jeden kix a smula tak proc netrestat kdyz to delaj vědomně.

 19. Pokud se všichni začneme u vody chovat podle vlastních pravidel, tak to za chvíli můžeme zabalit a nebude ve vodě ani šupina… Vědomě porušovat řád, ať je jaký je, to je neakceptovatelné.

 20. V telefonu sou ctecky a tam bud existuje povolenka jedna vydana a druha zrusena prestupky taky pokuta a nebo trest zamerit se na lodickare kdyz na tel.prijede auto a hned odjede a takovej je dost staci dalekohled a policajtkolem vody stany a bordel kdyz odjedou a to je rybar staci por.a fotak a kontroly kazdy den a mate penize na zarybneni a myslim si ze tam se necha vydelat hodne …

 21. Kdyz du odevzdat povolenku sedi tam porybnejch az moc a jeste to porybnej z mysta bydliste nesebere povolenku kamaradum kontroly maj provadet na jinejch revirech povolenky nebo brigady neplatej za to muzou cestovat po revirech

 22. Dobrý den před 30 lety Jada Vítek a spol . chytali nonstop na tři pruty . A vy se tu přete co je správné. Vše je založeno na penězích pro ty funkcionáře. Kdyby to byl sportovní rybolov, tak se chytá nonstop od zámrzu po zámrz . A co se týče těch odnesených ryb vydry z vody nevyžnete. A pokud by bylo 20 kg kapra na rok, tak by bylo u vod prázdno. Ale bylo by to správné?!

 23. To je tak když někdo káže vodu a sám pije víno, ale přesto jsem rád za neomarxistické pokrokové rybáře, kteří u nás prosadili Kuchyň 70. Úžasná věc. Teď jsem dodělal řízky a kapří hranolky a není lepší ryba než velký kapr. Takže rybáři kteří chodíte na ryby a ne na výpravy krásné Vánoce a nezapomeňte, že kapr patří na pánev.

 24. Jednou jsou svazová pravidla nějak nastavena a to že někdo ryby pouští ho neopravňuje je porušovat. Když s pravidly nesouhlasí, nemusí být členem Svazu. Členství je dobrovolné.

  • On to hlavně Touš neporušil poprvé, jak ve videu přiznává a polapen RS byl již dříve. Ve videu si stěžuje na to, že mu sebrala RS povolenku, ale přitom ondí nad kaprem, ze kterého navíc krev. Jak je toto možné? Dále je zjevné, že i s „novou“ povolenkou porušují pravidla. A to se nezmiňuji o naprosto zbytečné manipulaci s ulovenými rybami. Takového je fakt třeba zbavit členství, ze soukromáku by ho dávno vyexpedovali, to jen ve Svazu musíme strpět takové .

   • Ty si ale vlez doprdelka… Ty bys se nám hodil do týmu na Štedronin dělat kafčo a dolevat benzin do lodi😊🤣 co ty na to..

    • To je nějakej tým ubožáků, když nabíráte členy podle ochoty lézt vám do pr… A jinak co je vlezdoprdelismus, dodržování RŘ? Každý může jít na schůzi a tam řešit, co se mu nelíbí, ne si upravovat pravidla podle sebe. Ale nic špatného vám nepřeju, jestli jste ve vašem týmu přesvědčeni, že je to takhle správně, tak ať vám povolenky vydrží co nejdéle…

 25. Prostě bych mu příště nevydal povolenku a je to, když ještě takhle provokuje a dává návod ostatním, jak obejít RŘ, tak co s ním jiného? Je to ubožák

 26. Já bych zavedl pro tyto případy, ne jen odebrání povolenky, ale i ryb..listku. Bez něho by nebylo možné vydat povolenku jinou. Zřídit na svazu evidenci hříšníků, do které by rybářská stráž po odebrání měla povinnost toto nahlásit. Nebo určit člena výkonného výboru, který by tuto funkci zastával a toto u dané organizace evidovat. Toto propojit centrálně, Hned by všechny organizace měli možnost vidět, že je daný člověk hříšník. A jelikož by měl zabaven i rybářský lístek, nemohl by mu žádný orgán vydat jiný a tím pádem i povolenky a emohl chytat nikde jinde. Všechny výdejní místa povolenek osadit pc. Kde by jen vydejce koukl a viděl… Franta Vopršálek, tys porušil zákon vidím tě tady. Můžeš přijít za měsíc, dřív ne papa. Myslím si že zákon o vodách by měl platit i na soukromých revírech i když si tam každý dělá zákon podle sebe. Ale tímto by to měl takovýto hříšník znemožněno, protože by neměl ryb.listek. Bohužel jsem se setkal i s takovým názorem že koupě nové povolenky je vlastně už určitý trest. Nicméně takový rybář si to může během jedné noci vzít zpět ve formě ulovenych ryb. Krásné Vánoce a hodně úspěchů v roce 2020.

  • Ono by stačilo, aby prodejci povolenek pracovali jak mají, vydané povolenky se zapisují do členské legitimace (i jejich odevzdání), pokud vím, takže žádost o zakoupení v podstatě duplicitní povolenky, byť krátkodobé, již něčím tak trochu zavání, bohužel někteří prodejci zjevně toto neřeší, hlavně když je provize z prodané povolenky. I toto je obrázek fungování Svazu.

 27. Porušení je porušení. Svaz by mohl vydavat povolenky k lovu 24h ale měl by za to zakazat brat ryby( chteji chytat nonstop nic si nesmite odnast). Evidence hrisniku by mela byt vzdy ne na konci roku. Ale kdyz se zamyslite, je to o slusnosti a respektovani pravidel. Pak se divite ze se vse p….e. A zase bude vice litani atd. Protoze je par lidi hloupych a zkazi to vsem. Petruv zdar

  • Tohle je nápad hlupáka, ale určitě nejsi první, kdy s tím přišel. Všichni víme, jak C&R pacienti nedodržují pravidla, takže v případě takové povolenky by je dodržovali ještě méně a odváželi by stejně nebo i víc, než dosud, C&R je jen póza zamindrákovaných jedinců, co si myslí, že když o sobě prohlašují že ryby neberou, stanou se lepšími. Nakonec v tom videu z kapra tekla krev do vaničky, navíc ve chvíli, kdy podle jeho slov již byl ten bez povolenky. A že by byl kapr puštěn do revíru a odplaval, to jsem taky neviděl. Založte si svůj svaz, nakupte revíry a chytejte podle svých pravidel, ale pozor, ta pravidla musí odpovídat i Zákonu o rybářství, a tam je denní doba lovu jasně stanovena, takže smolík, jak říkám, .

 28. Jasný je že pravidla na našich revirech jsou zastaralá. Vedou to dědci kteří chytají na parenou housku a chytají ryby od světla do světla. Proto se tak rozmaha rybolov na soukromých revirech.Čekam že jednou rybářů dojde trpělivost a ty co rozhodují o zákonech pro rybolov pořádně v tý vodě vykoupou

  • Názor jak z hospody po pěti pivech. Neřekl jsi nic nového a ani to škatulkování a házení „dědků“ do jednoho pytle tomu nechybí… Ať nedělaj nonstop kapráři u vody bordel (to se těžko řeší, protože ty co to dělaj se samozřejmě nepřiznají. Světe div se, ty dědci co u vody potkávám si po sobě uklízej) a třeba se pak to nonstop chytání jednou zavede i bez revoluce a koupání vrchnosti ve vodě. Tvůj komentář je jen takovej nepodloženej výkřik do tmy.

  • Bez těch dědků byste vy volové moderní měli už jen ty soukromáky, kam stejně patříte vy cirkusáci. Pařenou housku byste neuměli ani napíchnout a bez porušení pravidel nechytíte, na rozdíl od dědků, ani násaďáka. Čím dříve budete všichni na soukromákách, tím bude líp, už jste si je ze svazovek zarybnili dostatečně. A jen pro tvoji informaci, o zákonech rozhodují zákonodárné orgány, které to jsou, si vygoogli, tato znalost patří k základnímu vzdělání, ale toho se tobě zjevně nedostává.

 29. Jasná chyba systému když systém neví komu vydat povolenku tak proč toho nevyužit udělal by to i ten dědek s parenou houskou co si vezme 3 kapry aby se mu zaplatila povolenka

 30. Myslím si že Tous není vůbec slušným rybářem v jeho posledním publikovaném videu jsem si všiml že se zmiňuje o tom že si rybu bere a dále za zadkem mu tam hoří oheň a kdo ví jak s rybou zachází když mu tam krvácí . Říká se kdo lže ten i krade a kdo mu má věřit že s rybou nekšeftuje , podle mě vědomě obchází pravidla rybářského řádu a dělá si prakticky co chce takový člověk si trest zaslouží a nemá mezi námi slušnými co pohledávat

 31. Jak bylo na začátku, centrální systém není a pokud je, tak nefunguje a to chybí.
  I když p. Petr ryby pouští, není to omluva. Má rybářský lístek a pravidla, řády jistě zná a ty platí pro všechny s tím šel každý do rybařiny. Pokud si šel koupit povolenku s vědomím, že porušil rády za účelem opětovného rybolovu, selhává vše, včetně p. Petra.
  P. Petr ať se stydí.
  Jak se píše, ten pán nemá u vody co dělat a je třeba jej řádně potrestat.

 32. Celé zákony stojí za starou bačkoru v celé republice ve všech oborech a odvětví !!! Zákony se tu vždy dělali podle momentálního vedení a další se měnili podle nového vedení , vždy ku prospěchu nového vedení !!! Přijde – li stráž , je potřeba zapnout telefon a nahrát celý hovor i pokud možno s aktérem ! znal jsem jednu strážnou a té se říkalo KALAMITY JANE (DŽEJN) ! TO BYLO VŽDY O PAPÍRY , KDYŽ TA PŘIŠLA NA KONTROLU , VŽDY NAŠLA NĚJAKOU ZÁVADU A ÚPLNĚ SE TŘÁSLA NA TO ŽE SEBERE PAPÍRY!!! Pokud toto nudou číst Chomutováci , tak jí budou znát —všichni si jí užily a pomalu všem sebrali papíry až do té doby , než jí vyhodili , ovšem blbounů se vždy najde dost , kteří si myslí že nad ně není a platí to i o lovcích , i o strážných !!! Já jsem skončil , jelikož jsem se nemohl smířit s tím že rybolov tak jak jsme ho znali před 20 léty , už není co to bývalo ale stala se z toho komerční honba za úlovkem a za touhou sebrat papíry — TOTO JE VE SKLADBĚ ŠPATNÝCH ZÁKONŮ A PRAVIDEL , KTERÉ SI KAŽDÝ VYSVĚTLÍ PODLE SEBE !!!!! Nesnášel jsem lovce —CHYŤ A PUSŤ , NESNÁŠEL JSEM LOVCE S FOCENÍM ÚLOVKŮ A VYCHLOUBÁNÍM SE V HOSPODĚ !!! A TI TAKZVANÍ LOVCI —CHYŤ A PUSŤ JSOU NEJHORŠÍ VRAHOVÉ NAŠICH VOD A RYB V NICH !!!

 33. Dobrý den,nemyslíš že je správně když je člověk potrestan za prohřešek, že si může koupit novou povolenku, za to ale může naše justice a systém, bohužel. Co se týče dodržování RŘ to je to každého věc , ale od toho tu máme porybne aby to kontrolovali. Slyšel jsem o spoustu rybářů co se spíš chovají jako masari a že jich je HODNĚ.sportovni rybář by měl být asi každý to co chystáme je živý tvor ne věc a měli by jsme k ní mit úctu a vzít si jen co je v pravidlech. Jinak ty vemena co by chtěj
  chytat nonstop, protože se jim to ve vymezeném čase nepodaří tak ty u vody nemají co dělat. Nemají tušení o čem to jet chodit k vodě za relaxem atd.

 34. můj názor:
  Myslím že povolenky by se vůbec neměly brát za drobné prohřešky.
  Vážné prohřešky jsou jenom pytlačení a odnášení ryb pod mírou nebo nad mírou.
  Porybný by měl dostat možnost použít více různých potrestání za drobné prohřešky -než odebrání povolenky do konce roku..
  Měl by být stanoven nový způsob potrestání,kde třeba překročení doby chytání,se povolenka zadrží třeba na 10 dní až 3 měsíce dle vážností porušení ryb.řádu.-ale ne odebrání řádné zaplacené povolenky do konce roku jak se děje nyní.!
  2 názor.
  -chytání sumců nonstop-ale jen na 2. rybářské sumcové pruty a živou rybu nebo peletu nad 30 mm-.květem až listopad.
  3.názor
  -chytání kaprů nonstop jen kveten červen ,červenec ,srpen–na státní vodě.(jinak chytej na soukromém revíru)

  • Tvoje názory jsou blbost, chytání mimo povolenou denní dobu lovu je vážný přestupek, odnášení kaprů nad horní míru není nic proti ničemu, tu blbost je třeba zrušit, a nonstop v žádném případě, u prutů si chrápejte na soukromákách.

 35. Zdravím celou rybářskou partu. Co rybář – to názor. Nechejme všech sporů a dohadování. Máme vánoční svátky – užijeme si je v klidu. Také bych chtěl všem popřát krásné úlovky v roce 2020.Bobika

 36. Je to chyba stanov „R.Ř“.
  Je to z jeho strany přinejmenším neetické.
  Při navrhování a schvalování „RŘ“,s tím to „typem „vychcánků“ nepočítal.
  Není nikde psáno,že se musí prokázat platnou povolenkou své „mateřské organizace“.
  „Státňák “ měl,členskou legitimaci též,takže je chyba někde jinde…..

 37. Doporučuji shlédnout toto video: https://www.youtube.com/watch?v=LeANG61xblw
  Zhruba v čase 21:00 – 23:00 dochází k hrubému porušování pravidel. S rybou, která měla být neprodleně puštěna zpět do revíru je zacházeno zvlášť zavrženíhodným způsobem, ta jeho slepice s kaprem několikrát z výšky praští do podložky a ve finále frajer postřehne, že kapr krvácí, to jak zmordovaná ryba „odplula“, si můžeme jen domýšlet, díky špenátové polévce, do které ji ten mamlas pustil. Tak takovéhle kapraře máme ve Svazu, a takoví by nám chtěli diktovat pravidla.

 38. Jeden jak druhej jen blabolíte ale že nás stát a potažmo črs jen buzerujou Zákazama,to nesmíte to vám zakážeme. Za krátkou dobu si ani nazachytáme.Co vy na to.

  • Chytat???? :-D,děláš si prdel…
   Když se budeme chovat k rybám jako prasata,budeme pouze sedět u vody a vzpomínat jaké to bylo,když jsme sem-tam chytli „nějakou tu šupinu“…..

 39. Přátelé rybáři, ukončeme diskuzi.Tábor diskutujících je rozdělen zhruba na 2 poloviny – požírači kaprů(dědci) a křišťálově čistí CH a P. Pominu vláčkaře vs. rybičkáře, o tom tohle téma není, ale je stejné. K věci – p.Tous to svým videem a komentáři pro ostatní“kapraře“ pos.al.RS nemůže jako úřední osoba „sortovat“ přestupce podle toho, zda pouští, mají uklizeno, užívají clinic , podložky, příposlechy apod, ale musí ze zákona jednat. Jinak se dopustí trestn činů par. 329 a 330 trest. zákoníku. Shrnuto, ať kaprař přes čáru, či „dědek“ s 3 ks kapra, všichni jsou si rovni jako přestupci.
  Shrnuto – p.Tous udělal kaprařům medvědí službu, RS se na ně zaměří se zvýšenou intenzitou a jmenovaná skupina se přestane u svazových vod cítit komfortně( bivaky, ohně, sakování+ fota K 70 atd.)Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.

 40. Slušný rybáři, největší blábol jsi ty. S tímto názorem se jdi vycpat.
  Právě ty RŘ nám určují, aby tady byl aspoň trochu pořádek.
  A hlavně na rybářích zaleží jak to bude dál, ale ty ne.

 41. …i když mne jednotlivé názory na tyto rybáře , kteří podle mne porušují rybářský řád (alespoň u nás v MRS), zajímají,tak jsem si je díky množství komentujících příspěvků ani nepřečetl… V MRS, by tito chlapci nepochodili, nikdo by jim totiž v žádném PS novou, ani krátkodobou POVOLENKU nevydal !!!.. U NÁS SI RYBÁŘ MŮŽE POVOLENKU POŘÍDIT POUZE VE SVÉ MATEŘSKÉ ORGANIZACI… a je po ptákách…!!!

 42. Jedno řešení tohohle problému by bylo toto. Rybář příjde na výdejní místo, prokáže se doklady a protože předloží i platnou povolenku, která platí i na daný revýr, bude zaevidováno její číslo, proti čemuž mu bude bezplatně vydána povolenka na daný revír, kde do sumáře bude vepsáno číslo předložené povolenky. Úlovky se pak budou evidovat do povolenky, kterou rybář předložil. Při kontrole pak na takovýchto revýrech bude rybář předkládat obě povolenky a při porušení budou obě zabaveny.
  Pokud někdo hodlá prodávat povolenky na konkrétní revíry paralelně k širším s širší působností, musí příjmout opatření, kterým zamezí opětovnému zakoupení povolenky po jejím zabavení. Přes to nejede vlak.

  • Ty jsi nejspíš regulerní blázen. A Zákon o rybářství nezná výraz „revýr“, nezná ho nikdo, jen ignoranti jimž je pravopis cizí.

 43. Pokud jim byla povolenka odebrána právem a vědomě si koupili novou a chytali dál je to maření úředního rozhodnutí.podstoupil bych to dál úřadům.

  • Ty jsi studoval práva v Plzni jako třeba bývalý ministr vnitra soudruh Chovanec? Mě by se to líbilo, přišít jim mařenku, ale on to úřední rozhodnutí nejprve musí někdo vydat, a jouda s plackou to není, to mi věř.

 44. Dobrý den, jednoznačný přestupek a RS jednala naprosto správně. Vůbec nechápu, o čem by měla být řeč…p. Touš porušuje zákon o rybářství, vyhlášku nebo BPVRP naprosto pravidelně a to i na jiných revírech. Vždy se cítí být hrozně dotčený a pohoršený, že si někdo dovoluje mu odebrat povolenku. O aroganci ani nemluvím. Divím se, že se o tom nikde nezmiňuje, o těch komediích, stížnostech a telefonátech všem známým, co následují po zadržení povolenky. O tom by měl natočit video…Že pouští ryby?? to má být jako omluva proč páchá opakovaně přestupky???Spousta rybářů ryby pouští a to opravdu všechny, což se o p. Toušovi říci nedá.

  • No vida, takže je cosi prohnilého ve Svazu, potažmo v „jeho“ MO, když je stále členem. To si od ledna můžeme udělat u vody cochcárnu všichni, zkusím od března candáty, na rybku, to by mohli jít dobře, a do udírny K80+, stejně je nějaká K70 blbost.

   • …a ano, přesně takhle mohou někteří rybáři začít uvažovat…když si může dělat p. Touš u vody co chce a ještě o tom natáčet videa, tak proč bych nemohl já..??? Ale třeba když je následně přistihne RS, tak se aspoň zachovají chlapsky a ne jako p. Touš

 45. Jeho MO ho nevyloučí, pouze by přešel jinam, a oni by přišli o peníze. Je to menší organizace, která vezme za člena kohokoli. Jejich dozorčí komise pochopitelně dává tresty, když už, tak na spodní hranici. Pokud je mu ale povolenka zadržována opakovaně, měl by být trest pochopitelně daleko přísnější a to i na MÚ. Já osobně jsem panu Toušemu zadržoval povolenku v roce 2018 a i letos 2019. Takže za poslední dva roky mu byla zadržena nejméně 3x…Vyloučen by mohl být z ČRS, na základě žádosti JČÚS, která by byla adresována jeho MO a ta by následně o jeho vyloučení rozhodovala…při četnosti jeho přestupků, které ještě zveřejňuje…no, bylo by to zajímavé…ale určitě správné!

  • Tak to přeji mnoho dalších „úspěchů“ 🙂 To jeho jednání už je skutečně na hranici duševní choroby. Zadržená povolenka 2x za rok, to je síla, a zmetek se ještě na videu chlubí, jak s tím vyjebal. Zdržená povolenka by se měla snad odesílat tomu, kdo ji vydal, to je v případě územní povolenky územní svaz, tedy JČÚS, ten by také přestupek měl řešit. Také by mělo proběhnout správní řízení jako v případě jakéhokoliv jiného přestupku, který není řešen příkazem na místě, případně domluvou.

    • Tak to bude něco podobnýho jako MO Přelouč ve VČÚS, tam se vracely povolenky do týdne, hlavně testerům pytláka Krásy, všichni to věděli, včetně soudruha Bialka, a všem to bylo šumák. Ukazuje se, že RS je celkem k ničemu a to co se děje, je výsměch všem slušným rybářům, a to jak ze strany zmetka Touse, tak ze strany Svazu.

     • Za úspěch bych považoval, takové rybáře nepotkávat. Ano, povolenku musím odeslat tomu, kdo ji vydal do 5. dnů od zadržení. Přestupek pak řeší mateřská MO rybáře. A také MÚ, v tomto případě bude přestupek dle mých zkušeností teprve řešen. Takže RS, která povolenku zadržovala, by mohla třeba použít rybářovo video, předložit ho na MÚ a rybáři by to určitě nepřilepšilo…

     • A pokud RS funguje jak má, tak rozhodně není k ničemu. Pochopitelně nás štve, že zadržíme povolenku a rybář za pár dní chytá, ale to není chyba ze stran RS. RS, pokud bude chtít, tak má prostředky, jak na tyto rybáře…

 46. Veřejně si vytřel zadek s RS potažmo i s RŘ a s ním spojenou legislativou, za takovou drzost by mu měli hlavně odebrat rybářský lístek nejméně na pět let.

  • Rybářský lístek nelze odebrat, neptej se proč a zjisti si to, tyhle výkřiky od klávesnice dělají z těch méně chytrých ještě větší voly, neb takové moudrosti přebírají a šíří dál. Pak není divu, že procento hlupáků je takové, jaké je, tedy hodně vysoké, nad hranicí snesitelnosti.

   • Rybářský lístek odebrat lze o tom není pochyb. Stačí aby Toušeho MO předala jeho soustavné porušování RŘ k potrestání ke kárné komisi MÚ který mu RL vydal, a je bez RL hned, a ještě s tučnou pokutou.

 47. To Robin: povolenku vydává, pokud se nemýlím, uživatel revíru, což je ve většině případů (mimo StČÚS) právě ÚS, takže zadržené povolenky včetně hlášení by měly končit tam.

  • Ano, uživatel revíru, JČÚS, zadrženou povolenku se záznamem o přestupku a v mém případě i s doplňujícím protokolem odesílám právě JČÚS. Zároveň zasílám přestupek na MÚ. JČÚS předá přestupek k řešení na příslušnou MO a také na MÚ…..MO, dozorčí komise, rozhodne, zda k přestupku opravdu došlo a o případném trestu – odebrání povolenky, důtky…. MÚ může o přestupku rozhodnout příkazem, nebo rybáře pozve k podání vysvětlení. Zde rozhodne, zda k přestupku došlo a o trestu – pokuta. Může přistoupit i k odebrání rybářského lístku!!! Nedělá se to. Pokud ale rybář soustavně porušuje zákon, jedná účelově apod….je v moci MÚ odebrat ryb. lístek, který dříve vydal.

   • Mě to odebrání RL připadá tak trochu na vodě, to jako dočasně, nebo navždy? Jako ne že by mě to v případě některých zmetků vadilo, jen mi to nepřipadá neprůstřelný, ale v téhle zemi, které může vládnout slovenský estébák je možné vše.

    • Připadat Vám to tak může, protože mluvíme o dost neobvyklém řešení přestupku. MÚ si vždy vystačí s pokutou, která je tuším možná až do výše 30000,-Kč (nejsem si jistý). Ale zákon umožňuje odebrání RL a to na dobu neurčitou…Pochopitelně to bude podmíněno vážným porušením zákona ze stran rybáře a třeba i recidivou jako v tomto případě….Osobně si myslím, že k takovým případům bude docházet…

     • Kolego, odebírání RL se praktikovalo nějaký čas po r.2004, kdy začal platit zák.99/2004 sb.A fungovalo to.Ale posléze si pár přestupců podalo stížnosti k soudům a ty jim dali za pravdu.Ale jinak máš pravdu, že by to byl jediný účiný postih na individua jako je Tous.

     • To je pravda, MŮ si vystačí s plněním obecní pokladny, nějaká náprava jednání přestupců je jim u kaďáků, stejné jako u přestupků v dopravě či jiných, oni ti „správní orgáni“ jsou většinou zakomplexovaní mamlasové, neschopni se uplatnit na trhu práce, kteří se z různých příčin na ty posty dostali a hrají si na vyšetřovatele, soudce a kata v jedné osobě. Pokud by to fungovalo jak má, tak by Tous byl bez RL už za druhý odchyt.

 48. To Tom: netuším, jakým „nástrojem“ by „přestupková komise“ mohla odebírat RL, možná víš víc, tak se poděl, ale fakta prosím, ne lidovou tvořivost. Zvlášť v době, kdy Svaz a zákonodárci vyšli vstříc nerybářům takovým gestem, že si krátkodobý RL (a díky tomu i povolenku pro nečleny) může koupit každý jouda s IQ menším než má číslo bot, i podle toho to u vody vypadá tak jak to vypadá.

 49. Co to tady čtu tak on už přišel třikrát o papíry a pořád se tak arogantně chová a tvrdí že na jaře budou další videa chlapi u jaké místní organizace vlastně je . Kam patří To by mě zajímalo víte to někdo? Prý organizuje čištění Orlíka a nebo teda se snaží když je v maléru a teče mu do bot Co si vlastně o sobě myslí? No děs . Kapry nechytá jenom nějaký Tous. Možná si myslí že ten Rybářský řád zase nějak ošálí nebo je to nějaký nadčlověk ?

 50. Můj pohled jako člena RS je jasný. Zde došlo k maření rozhodnutí člena RS. A právě pri řešení jeho přestupku bych prohlížel k tomuto a trest bych mu vymeril mnohonásobně vyšší. Je chyba že není centrální registr kde by po odebrání povolenky byla zadana informace ze dotyčný má po dobu než se vyřeší jeho přestupek zákaz lovit ryby pro kraj ve kterém mu byla povolenka odebrána. A každý kdo vydává povolenky by po zadání rodného čísla ihned věděl že dotyčný má stopku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -