Domů Novinky Změna rybářských pravidel: Zvyšuje se míra candáta a štiky! Při chytání na...

Změna rybářských pravidel: Zvyšuje se míra candáta a štiky! Při chytání na malé rybičky jen jednoháček

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko výrazným způsobem upravil Bližší podmínky výkonu rybářského práva pro rok 2021, které mají za cíl například lepší ochranu dravých ryb. Nová rybářská pravidla budou na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko například upravovat lovné míry candáta a štiky, anebo výrazným způsobem upraví „způsob lovu“ na menší nástražní rybičky. Nové úpravy schválila územní konference na konci července…

„Kvůli vyhlášenému nouzovému stavu nemohla být svolána naše územní konference ve standardním termínu v květnu tohoto roku, ale musela být přesunuta až na červenec. Jednání této konference tudíž proběhlo ve čtvrtek 30. července. Přesto, že se konference konala v době prázdnin a dovolených, byla účast oprávněných delegátů poměrně vysoká,“ řekl předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Repelent pro rybáře proti komárům, který vydrží 4 týdny

Na červencové územní konferenci severomoravští a slezští funkcionáři diskutovali o změnách v rybářských pravidlech pro rok 2021. A ty jsou opravdu hodně významné! „Delegátům byl předložen návrh BPVRP na rok 2021. Po delší diskuzi a předložení pozměňovacího návrhu z MO Tovačov v otázce míry nástražní rybky bylo delegáty schváleno toto znění úprav BPVRP na rok 2021 (upozorňujeme, že u bodu 5 bude znění o podpoře hendikepovaných rybářů konzultováno s právníkem, aby text vyhovoval platné legislativě),“ napsali severomoravští a slezští rybáři.

 

Změny v BPVRP ÚS pro Severní Moravu a Slezsko na rok 2021:

1) Každá jedna přisvojená zde uvedená ryba (amur, lín, parma), musí být zapsána neprodleně po přisvojení.

2) Při lovu na nástražní rybku (nebo její část) o délce do 15 cm se smí použít jen jeden jednoháček.

3) Minimální lovná míra se zvyšuje u štiky obecné na 60 cm a candáta obecného na 50 cm.

4) U revírů, ve kterých je zmíněn „režim chyť a pusť“ musí být všechny ryby neprodleně a s maximální šetrností vráceny zpět do revíru, ve kterém byly uloveny.

5) U revírů s ikonou rybáře na invalidním vozíku se jedná o revír s místy vhodnými pro handicapované rybáře, které jsou vyznačené tabulemi. Tato místa jsou přednostně určena pro držitele průkazu ZTP-P. Lovící na tomto místě „bez průkazu“ je povinen toto omezení respektovat a místo lovícímu „s průkazem“ na požádání neprodleně uvolnit.

6) Při lovu na umělou mušku a muškařením na revírech mimopstruhových v době od 1. ledna do 15. června:

 • je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce o maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s nástrahami v maximální velikosti 3 cm;
 • je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy a používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno vybavovat nástrahy doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek, vrtulka nebo gumička;
 • je dovoleno používat pouze jednoháčky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Repelent pro rybáře proti komárům, který vydrží 4 týdny

(Poznámka: Znění úprav v bodě 6 podporují a schvalují všechny územní svazy ČRS)

Zdroj: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

24 KOMENTÁŘE

 1. Se zvyšenim lovne miry a použitim jednohačku souhlasim.Ale chtěl bych aby rybařina zustala rybařinou a ne jenom samymy zakazy a přikazy.Před 40 lety jsem začinal a rybařina byl relaxačni a odpočinkovy koniček!!Dnes zamy zakaz,přikaz a buzerace u vody,mnohdy i arogance moci porybnych.Petruv zdar.K.B.vr.

 2. Nemám s tím problém. Hlavně tato opatření spíš vnímám jako další důvod pro pytláky a nepoctivé rybáře, dělat černotu. Doba a s ní technika jde do předu, takže určitá redukce je asi na místě, ale nesmí to přejít v buzeraci.

 3. Kdyby raději umožnili rybářům přístup k vodě!! Všude samé zákazy, omezení…Odra, Vrbice…ta zvyšená míra tady měla být už dávno, ty štiky jsou všude vybrakované…

 4. Když čtu jak se zarybňují vody v Čechách, kolik tun ryb se dává do tamních revírů několikrát do roka tak mě zajímá proč to tak nefunguje pro Moravu a slezsko

  • papír snese vše. Několikráte jsem se ptal, proč nenapíšou, že dne ? v tolik hodin budou napouštět?! Rád bych to jednou viděl na vlastní oči. Bylo mi odpovězeno, že oni to nikdy neví dopředu. Že jako „náhodně“ ve slevě narychlo nakoupí a hned to jedou „vysypat. Co si tedy mám myslet?

 5. Včera kolega na vláčku zdolal 90 céčko na Moravě, jeho kámoš zachvilku 65+, pustili je. Je to o přístupu. Oba shodně opakovali, ať ty ryby udělají radost i někomu jinému. 🙂

 6. Dolní míra, horní míra…
  Začíná to být fraška…
  Před 30 lety byla jen horní míra.
  Možná bych nevydával povolenky cizincům, zakázal bych lov z lodí a bivaky…
  A rovnou i krmítka..
  Pak to bude poctivý boj s rybou.

 7. Souhlasím se zvýšením míry na cokoli. Jen bych vinu, proč jsou prázdné vody hledal někde jinde. Začal bych řádnou kontrolou hospodaření r. svazů, a zvýšením vybavení a četnosti rybářské stráže. Důvod? soukromé revíry, výborně zarybněné, vznikají jak houby po dešti a v revíru nic neplave. Pytláků přibývá a nejsou to náhodní jedinci kteří si chtějí prožít dobrodružství chytnutím ryby na „kolečko“ , ale jsou to lidé z řad rybářů, kteří podvádějí a přivlastňují si více ryb než je denní / roční/ dávka. Pak to i vypadá s hospodařením, když se od vody odnese řádově o tuny víc ryb, než je v součtu úlovku sečteno na konci roku.

   • Já třeba na berounce volal stráž a ejhle 8 rybářů u splavu bez papírů. NAZDAR.
    Tak se to dělá, dneska má papíry každej, kdo má do díru, ale za to může svaz.
    Dřív to byli rybáři, dneska je to dobytek. Bohužel když rybář nepozná rozdíl mezi kaprem a karasem….:D a takových mentálů je spousta, jak vidno pan Jirka k nim patří taky.

 8. Rybářim již 20 let ale taková bída co je v posledních letech jsem dlouho nezažil vždy jsem si u vody skvěle zachytal a teď jen jezdím a sledují pruty kde se to ani nepohne. Ryb je málo a výmluvy typu zarybňujeme tolik a tolik jsou podle mě lživé. Zvýšení míry s tím souhlasím místo pro držitele ZTP taktéž. Jen aby v té vodě něco bylo.

 9. 60cm štika je stejně ještě holousek. Osobně bych štice zvedl míru na 70 cm. Aby měla možnost dát populaci kde má podmínky se rozmnožit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -