skingbranding-banner

Zrada českých politiků z TOP 09? V Bruselu pomohli potichoučku schválit zákaz olova!


Ze zákazu používání olova si rybáři častokrát dělali legraci. Jenže teď je to tady! Známý zastánce rybářů a myslivců Bohumil Straka na sociálních sítích informoval o tom, že Brusel schválil první „fázi“ zákazu olova. Ta se týká používání olověných broků v blízkosti mokřadů. Že se to rybářů netýká? Velký omyl! Už v polovině ledna roku 2021 se rozhodne, jestli se zákaz rozšíří například i na rybářské zátěže. A to i přesto, že proti zákazu olova jsou dlouhodobě rybářské a myslivecké organizace, anebo dokonce i čeští politici, což se projevilo i v počtu hlasování proti tomuto zákazu v Bruselu. Přesto se mezi českými zástupci našli takoví, kteří zákaz olova podpořili…

„Právo má být prý transparentní, srozumitelné, pro občany předvídatelné, s presumpcí neviny. To je ode dneška už pouhá teorie, což nám ukázal v těsném hlasování Europarlament, který potvrdil legislativní paskvil Evropské komise, podle kterého nejen že nikdo nebude smět střílet „na mokřadech“ olovem, ale ani u sebe „držet“ olověné broky v kapse (presumpce viny, že někdo chce střílet) – a to dokonce v okruhu 100 metrů od takovéto louže po dešti (což je dle oficiálního právního výkladu EK taky mokřad),“ napsal Bohumil Straka na sociální sítě.

Toto aktuální protlačení zákazu olova se zatím týká pouze používání olověných broků v blízkosti mokřadů. Jenže právě Bohumil Straka upozorňuje na to, že už v polovině ledna roku 2021 proběhne v Bruselu další klíčové jednání. A to se bude týkat právě i rybářských zátěží…

„Ani taková zvůle nás ale neodradí, musíme se snažit dál, protože již 15. ledna 2021 Evropská komise představí totální zákaz olova i mimo mokřady i kulového, puškového, malorážkového střeliva i olověných diabolek a broků do vzduchovek i rybářských olůvek. Říkají, že když se zakáže všechno, tak prý aspoň už nebudou žádné nejasnosti!“ napsal Bohumil Straka.

Český rybářský svaz se dlouhodobě proti zákazu olova staví odmítavě. „Proti zákazu olova se dlouhodobě staví nejen Český rybářský svaz, Českomoravská myslivecká jednota (ČMMJ) a spolek LIGA LIBE (zákaz by se týkal i olova ve střelách – kromě myslivců i sportovních střelců a biatlonistů), ale také Vláda ČR, Poslanecká sněmovna, Senát i Ministerstvo životního prostředí.“

 

Europoslanci z TOP 09 pomohli ke schválení zákazu…

Lidskoprávní organizace LIGA LIBE se podívala na to, jak hlasovali čeští zástupci proti aktuálnímu zákazu. Podle informací, které spolek zveřejnil, vyplývá, že z 21 českých europoslanců hlasovalo 16 politiků proti zákazu olova. Jenže!

Dva čeští europoslanci Jiří Pospíšil a Luděk Niedermayer (oba TOP 09) zákaz olova podpořili! Spolek LIGA LIBE dále upozorňuje na to, že 3 čeští europoslanci se zdrželi hlasování (Marcel Kolaja, Markéta Gregorová a Mikuláš Peksa, všichni Piráti), což je ale podle spolku ve výsledku to samé, jakoby hlasovali pro zákaz olova…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 1626x | 18.01.2021 | 2 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 425x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1550x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Komentáře

  • To olovo co chtějí zakázat bych jim nacpal do pr…….e.Aspon posledním výstřelem.

  • Tak až pudete k volbám tak si na tento článek zpomeňte ať víte koho nemáte volit.

  • Tak si říkám co se vším tím olovem co mâm budu pak dělat. Asi to nahážu do vody…

  • Tady zase o tom negramot Kun.a ví kulový a šíří nám tu poplašnou zprávu. 🤣🤣🤣. Jó sledovanost snese všechno 🤣🤣🤣.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.